امتیازی دیگر برای طرح کالابرگ الکترونیکی

امتیازی دیگر برای طرح کالابرگ الکترونیکی

معاون رفاه و اموراقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: مردم به‌زودی می‌توانند در فروشگاه‌های اینترنتی که به سامانه‌های ما متصل هستند خرید اینترنتی طرح کالابرگ الکترونیکی را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، مشکلاتی در حوزه سلامت در ادامه مشکلات معیشتی قابل پیش بینی است. دولت برای حل این معضل با انتخاب 11 قلم اساسی استاندارد بر اساس مطالعات انستیتو تحقیقات ایران تلاش دارد افراد را ترغیب به هزینه کرد بیشتر در خوراک ضروری روزمره کند. این 11 قلم ثابت بوده و قرار شد هر قدر نرخ تورم افزایش یابد دولت با مشارکت مردم آن را پوشش دهد. بنابراین اگر افراد دارای کالابرگ الکترونیک 320 هزار تومان از 400 هزار تومان خرید می‌کردند 80 هزار تومان اعتبار استفاده آزاد داشتند. در ادامه 80 هزار تومان از سوی دولت شارژ شد و این عدد به 120 هزار تومان رسید تا هدف اصلی گم نشود.

همچنین گفتنی است جدول 11 قلم مشمول خرید کالابرگ الکترونیک شامل برنج، قند و شکر، حبوبات، گوشت مرغ، گوشت قرمز منجمد، روغن مایع، ماکارونی، ماست کم چرب، شیر کم چرب، پنیر UF و تخم مرغ است. افراد دارای کالابرگ الکترونیک می‌توانند با خرید جایگزین از ما به تفاوت قیمت این 11 قلم نسبت به قیمت پایه اردیبهشت 1401 برخوردار شوند. به عنوان مثال اگر شیر کم چرب با قیمت 18 هزار تومان افراد مبادرت به خرید پرچرب 30 هزار تومانی کنند ما به تفاوت قیمت پایه شیر کم چرب لحاظ شده و باقی را خریدار باید بپردازد.

علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌زودی مشمولان هنگام خرید اینترنتی می‌توانند محصولات مورد نظر خود را در سبدی ذخیره کنند و پس از نهایی‌شدن خرید از آن‌ها پرسیده می‌شود که آیا از اعتبارشان استفاده شود؟ در صورت تایید نهایی فرآیند خرید تکمیل می‌شود و از سطح یارانه کسر و پرداخت خواهد شد.

وی افزود: دهک یک تا پنج درآمدی و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، مشمول دو امتیاز تشویقی طرح کالابرگ الکترونیک هستند و به عبارتی افراد مذکور در صورتی که مبلغ 200 هزار تومان از یارانه‌شان را از میان کالاهای اساسی تعریف‌شده در طرح کالابرگ الکترونیک، خریداری و مصرف کنند، مشمول دریافت 120 هزار تومان یارانه تشویقی خواهند شد. همچنین تورمی که تا پایان سال به‌روی این اقلام ایجاد می‌شود، توسط دولت پوشش داده خواهد شد.

عسگریان تاکید کرد: وزارت رفاه در این طرح علاوه بر خرید از میان 122 هزار فروشگاه متصل به طرح اقدام به تسهیل در خرید مردم کرده و قرار است امکان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی که به سامانه متصل هستند نیز برای مردم فراهم شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد