«ومعادن»؛ پیشرو در تامین مالی طرح‌ ها و توسعه‌ ی زیرساخت‌ های صنعت

«ومعادن»؛ پیشرو در تامین مالی طرح‌ ها و توسعه‌ ی زیرساخت‌ های صنعت

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات بزرگترین هلدینگ تخصصی در حوزه معدن و صنایع معدنی بازار سرمایه و یکی از پنج شرکت بزرگ سرمایه گذاری بورس است که طی سال‌های اخیر...

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ امیرحسین نادری، مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، رسالت اصلی این شرکت را ایجاد ارزش افزوده در حوزه معدن و صنایع معدنی دانست و اظهار داشت: این مجموعه همواره در تلاش است تا در زنجیره فولاد و تولید سایر فلزات در کشور موثر باشد و ما این رویکرد را در جهت ایجاد توسعه متوازن در سراسر کشور به ویژه ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی در مناطق کمتر توسعه یافته پیش گرفته‌ایم؛ به همین جهت است که شرکت علاوه بر در نظر گرفتن منافع بیشتر برای سهامداران، همواره با نگاهی فراشرکتی در جهت توسعه پایدار در سطح ملی گام برمی دارد.

نادری بیان کرد: با توجه به پتانسیل گروه و توان تخصصی این مجموعه، «ومعادن» طی دوران فعالیت خود کوشیده است چالش‌ها و مسايل زنجیره تولید را شناسایی و در حد توان خود برای حل این مسايل برنامه ریزی کرده و اقدام مناسب و به موقع انجام دهد و با آینده نگری، در جهت بهبود زیرساخت‌های صنعت حرکت کند و این اقدامات را صرفا به زنجیره فولاد محدود نکرده‌است؛ بلکه در نظر دارد به سایر حوزه های فلزی همچون عناصر نادر خاکی، پلی متال ها و سایر عناصر معدنی مهم وارد شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات افزود: از جمله اقدامات گروه می‌توان به پروژه‌های بزرگ در زمینه تامین آب صنعت، تولید انرژی، فعالیت در حوزه اکتشاف، حمل و نقل مواد معدنی و ارتباط با مراکز دانش بنیان و دانشگاه‌ها در مسیر ارتقاء فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره کرد.

نادری عنوان کرد: ما در کشور هم به منابع ارزشمند دسترسی داریم و هم نیروهای متخصص زیادی داریم؛ اما یکی از چالش‌ها که موجب کاهش سرعت انجام پروژه‌های بزرگ صنعت می‌شود، مسيله تامین مالی است.

وی با اشاره به تاسیس «تجلی»، اولین شرکت پروژه محور بورس، ادامه داد: ما در «ومعادن» این افتخار را داشته‌ایم که روش نوینی را در راستای حل این چالش در کشور مطرح و پایه گذاری کنیم و با بهره گیری از تیم مدیریتی متخصص، موفق شدیم با حمایت و اعتماد مجموعه وزارت صمت و سازمان‌های نظارتی همچون بورس، تمام مجوزهای لازم را برای فعالیت این شرکت در بازار سرمایه اخذ نماییم. امید می رود با تلاش های انجام شده، مسیر برای آغاز فعالیت شرکت‌های پروژه محور دیگری در صنایع معدنی و سایر صنایع در بازار سرمایه هموار گردد.

 نادری تاکید کرد: رسالت اصلی «تجلی» هدایت سیل عظیم نقدینگی سرگردان موجود در جامعه به سمت تولید است. این روند علاوه بر حل مسيله تامین مالی پروژه‌ها و توسعه صنعت کشور، موجب مشارکت مستقیم سهامداران در اجرای طرح های بزرگ صنعتی شده و سودآوری قابل قبولی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل «ومعادن» در پایان اظهار داشت: ترکیب سهامداران «تجلی» و پروژه‌هایی که در دست اجرا دارد، این اطمینان را به سهامداران خواهد داد که این شرکت از پشتوانه‌ای قوی و برنامه‌ای منسجم برای ادامه مسیر برخوردار است.

لازم به ذکر است 51 درصد از سهام تجلی متعلق به «ومعادن»، 17 درصد آن متعلق به «کگل» و 17 درصد آن متعلق به «کچاد» است؛ 15 درصد از سهام تجلی در تاریخ سه‌شنبه 2 آذر 1400، در فرابورس به صورت عمومی پذیره‌نویسی می‌شود.

local_offerبرچسب‌ها:
انجام پذیره‌نویسی 15 درصد سهام تجلی توسط تامین سرمایه امین

انجام پذیره‌نویسی 15 درصد سهام تجلی توسط تامین سرمایه امین

مدیر عامل تامین سرمایه امین با اشاره به عرضه موفق سهام نخستین شرکت سهامی عام پروژه محور کشور در آذرماه، این رویداد را گامی بزرگ و ارزشمند در تاریخ بازار سرمایه کشور در جهت تامین مالی پروژه‌ها، افزایش ...

FarsNews.ir/
پذیره‌نویسی «تجلی» آغاز شد

پذیره‌نویسی «تجلی» آغاز شد

امروز اولین شرکت پروژه محور بازار سرمایه امسال در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

TejaratNews.com/
هدف از عرضه تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ است

هدف از عرضه تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ است

نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت «تجلی» در فرابورس با حضور دکتر امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات؛ مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی...

EghtesadOnline.com/
عرضه عمومی سهام «تجلی» با پشتوانه بزرگان بازار بورس

عرضه عمومی سهام «تجلی» با پشتوانه بزرگان بازار بورس

پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات (نماد «تجلی») از طریق عرضه عمومی سهام از روز سه‌شنبه 2 آذر از طریق سامانه معاملات فرابورس ایران آغاز می‌شود. «تجلی»،...

EghtesadOnline.com/
رسالت «تجلی» تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا نورد است

رسالت «تجلی» تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا نورد است

قايم ‎مقام شرکت تجلی گفت: هنگامی که ما در حال طراحی شرکت تجلی و برنامه‎ ریزی برای آن بودیم پروژه ‎هایی را انتخاب کردیم که به لحاظ فنی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار...

EghtesadOnline.com/
دوم آذرماه سهام تجلی در دسترس عموم مردم خواهد بود

دوم آذرماه سهام تجلی در دسترس عموم مردم خواهد بود

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات، اولین شرکت پروژه محور سهامی عام، قرار است حلقه‌ای برای اتصال سهامداران حقیقی و پروژه‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی باشد.

EghtesadOnline.com/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل