شرایط دریافت وام ازدواج

شرایط دریافت وام ازدواج

مدیر کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی شرایط مشمولان دریافت این مبالغ را شرح داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بخش بزرگی از جامعه هر ماه، بخش بزرگی از درآمد خود را به حساب بیمه تامین اجتماعی واریز می‌کنند و بابت آن خدماتی مثل درمان و مستمری بازنشستگی را طلب می‌کند. درحالی که این بیمه خدمات بیشتری به مشتریان خود ارايه می‌دهد.

چیزهایی مثل کمک هزینه ازدواج که البته با توجه به تورم در حال حاضر می‌توان برای آن از کلمه هدیه استفاده کرد. غرامت فوت، زایمان و ایام بیماری هم از جمله دیگر خدمات بیمه تامین اجتماعی است که اولی و سومی با توجه به شرایط فعلی اهمیت مضاعف پیدا کرده‌اند.

مهدی شکوری، مدیر کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، برای رفاه حال بیمه‌شدگان شرایط مشمولان دریافت این مبالغ را شرح می‌دهد.

شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج

به نقل از روزنامه هفت صبح، کمک هزینه ازدواج شرایطی دارد، از جمله اینکه ازدواج باید برای بار اول و دايم باشد و ظرف پنج سال قبل از عقد، فرد 720 روز سابقه بیمه پردازی داشته باشد. در این صورت تامین اجتماعی یک ماه حقوق را به عنوان پاداش برایش واریز می‌کند.

شرایط پرداخت غرامت ایام زایمان

مرخصی زایمان جزو تعهدات کوتاه مدت تامین اجتماعی است. اگر بانویی برای استراحت زایمان می‌رود قبلا تا شش ماه از این غرامت برخوردار می‌شد که از خرداد امسال به 9 ماه افزایش پیدا کرده است. در صورت تمایل شخص بیمه پرداز می‌تواند کمک هزینه این ایام را نیز دریافت کند.

برای این کار متقاضی می‌تواند در سامانه خدمات غیر حضوری مدارک لازم اعم از گواهی ولادت نوزاد، شناسنامه و تاییدیه پزشکی را بارگذاری کند تا نسبت به پرداخت کمک هزینه اقدام شود. مبلغی که تحت کمک هزینه زایمان پرداخت می‌شود، می‌گوید: مبلغ این غرات، دو سوم میانگین 90 روز ایام اشتغال قبل از مرخصی زایمان است. چون غرامت و کمک هزینه در واقع جبران بخشی از مزد است و حقوق کامل پرداخت نمی‌شود.

شرایط پرداخت غرامت ایام بیماری

رقم غرامت دستمزد ایام بیماری برای افراد متاهل و متکفل، سه چهارم میانگین 90 روز ایام اشتغال قبل از مرخصی است. برای افراد مجرد در بیماری عادی و سرپایی دو سوم و برای بستری یک دوم میانگین آن 90 روز است .

در این روزها که کرونا جولان می‌دهد و یکه تازی می‌کند، اگر فرد شاغل بوده و رابطه مزد بگیری دارد و کارفرما در آن دوران برایش بیمه‌ای رد نکرده باشد، فرد می‌تواند با ارايه گواهی استراحت از غرامت دستمزد ایام بیماری برخوردار شود.

برای این مورد هم کافی است شخص مدارک را در سامانه بارگذاری کند تا اگر شرایط احراز شد غرامت پرداخته می‌شود. بنابراین نیازی به مراجعه حضوری و پیگیری نیست.

مطالعه بیشتر: وام فرزند سوم چقدر است؟ / کدام خانوارها مشمول این وام می‌شوند؟
خبر جدید بانک مرکزی درباره وام ازدواج

خبر جدید بانک مرکزی درباره وام ازدواج

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بانک های عامل موظف به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج هستند و سختگیری بی مورد در این خصوص ممنوع است.

Bartarinha.ir/
اعتراض نمایندگان به مشکلات گرفتن وام ازدواج

اعتراض نمایندگان به مشکلات گرفتن وام ازدواج

نمایندگان در تذکرات شفاهی و نامه‌نگاری با مسيولان مربوطه نسبت به درخواست‌های فرا قانونی بانک‌ها در زمینه وام ازدواج واکنش نشان دادند.

Bartarinha.ir/
سامانه «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی» تنها مرجع رسمی ثبت نام وام ازدواج است

سامانه «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی» تنها مرجع رسمی ثبت ن...

سامانه «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی» به نشانی ve.cbi.ir تنها مرجع رسمی برای ثبت نام متقاضیان تسهیلات یاد شده...

Borna.news/
خرید و فروش 30میلیونی امتیاز وام ازدواج!

خرید و فروش 30میلیونی امتیاز وام ازدواج!

طبق بررسی‌ها وام ازدواج‌هایی که مجلسی‌ها با هزار اجبار و بند و تبصره و قانون در بودجه گنجانده و بانک‌ها را مکلف به پرداخت آن کرده‌اند، حالا امتیاز بخشی از این وام‌ها به مبلغ 20 تا 30 میلیون تومان خرید...

Bartarinha.ir/
ابلاغ مصوبه واگذاری سهام دولت در برخی از شرکت ها به سازمان تامین اجتماعی توسط جهانگیری

ابلاغ مصوبه واگذاری سهام دولت در برخی از شرکت ها به سازمان تامین ا...

با امضای اسحاق جهانگیری، مصوبه مربوط به واگذاری سهام دولت در برخی از شرکت ها به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد.

FarsNews.ir/
پرداخت وام ازدواج به 242هزار نفر از ابتدای سال

پرداخت وام ازدواج به 242هزار نفر از ابتدای سال

شهرزاد دانشمندی گفت: از ابتدای سال تا امروز به 242 هزار نفر به مبلغ 207 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت شده است.

Bartarinha.ir/
ماجرای وام 500 میلیونی زوج‌های جوان چیست؟ / وام ازدواج 5 برابر می‌شود؟

ماجرای وام 500 میلیونی زوج‌های جوان چیست؟ / وام ازدواج 5 برابر می‌...

بانک‌ها در پرداخت و مردم در بازپرداخت وام 70 تا 100 میلیون تومانی ازدواج درمانده شده‌اند. اما حالا وعده پرداخت وام 500 میلیون تومانی به زوج‌های جوان عنوان شده است. ماجرا چیست؟

TejaratNews.com/
خضریان: صف وام ازدواج باید برچیده شود

خضریان: صف وام ازدواج باید برچیده شود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه طبق آمار رسمی بانک مرکزی و محاسبات موجود، بانک‌ها با مشکلی جهت تامین منابع تخصیص وام ازدواج رو برو نیستند، خواستار برچیده شدن صف وام ازدواج شد و گفت که در صور...

Bartarinha.ir/
جزيیات وام ازدواج در سال 1400 اعلام شد

جزيیات وام ازدواج در سال 1400 اعلام شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اضهار داشت: افرادی که از سال 97 ازدواج کرده و تسهیلات دریافت نکرده‌اند، می‌توانند نسبت...

Borna.news/
جزيیات پرداخت وام ازدواج در سال 1400

جزيیات پرداخت وام ازدواج در سال 1400

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: تاکنون 27 هزار و 51 نفر از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره‌مند شده اند و سایر افراد نیز در حال تکمیل مدارک هستند.

Bartarinha.ir/
پرداخت وام ازدواج 70میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

پرداخت وام ازدواج 70میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 70 میلیون تومانی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

Bartarinha.ir/
پرداخت وام ازدواج 70 میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

پرداخت وام ازدواج 70 میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 70 میلیون تومانی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

Borna.news/
حدود 82 هزار در نوبت وام ازدواج

حدود 82 هزار در نوبت وام ازدواج

طبق آمار بانک مرکزی، حدود 82 هزار نفر از سال 99 هنوز در نوبت دریافت وام هستند.

Borna.news/
چند نفر در سال جاری وام ازدواج می‌گیرند؟

چند نفر در سال جاری وام ازدواج می‌گیرند؟

بیش از 10.681 نفر (و به مبلغ 778 میلیارد و 100 میلیون تومان) با ابلاغ قانون بودجه 1400 به شبکه بانکی در سال جاری و تا پایان چهارم اردیبهشت ماه 1400 از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره‌مند شده‌اند.

Bartarinha.ir/
انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار ورود 45 هزار تن شکر به کشور روایتی عجیب از قیمت‌گذاری زمین بابک زنجانی فعال سازی مخازن انرژی حوزه خزر دلار سر به 31هزار تومان زد! اثر مذاکرات اخیر 1+4 بر بازار مسکن شرکت اورگرند در آستانه فروپاشی/سایر بخش‌های اقتصاد چین ضربه می‌خورند؟ سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15 رونمایی از تویوتا یاریس در لباس مزدا 2 جدید! اسکان 30 درصد جمعیت شهری در بافت‌های ناکارآمد جزيیات بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی‌سازی/ بعید است تا پایان سال 90 هزار میلیارد تومان سهام بفروشیم قیمت مسکن در منطقه محبوب تهرانی‌ها طعم شیرین آموزش لاکچری/اینجا "گندکاری" جرم نیست عرضه اولیه جدید در راه است؟ فروش فوری هایما S5 و S7 بدون قرعه‌کشی / در بازار چند؟ بزرگترین مزایده سازمان خصوصی‌سازی رکورد منفی ارزش معاملات خرد/ روند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟ روسیه فعلا از ایران فلفل نمی‌خرد پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از وضعیت ورود ارز به کشور تاخیر در وازیر سهمیه گازويیل / سهمیه سوخت کامیون‌ها تغییر کرد؟ سهامداران "خفنر" بخوانند دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه مجمع "بگیلان" 610 ریال تقسیم کرد سود 1200 ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران فروش خودرو‌های فیدلیتی و دیگنیتی با استقبال خریداران به پایان رسید کیش اینوکس 2021 در نود ثانیه کاهش 866 واحدی شاخص کل بورس اخبار خوش ارزی ريیس کل بانک مرکزی/ اوضاع به زودی بهبود می‌یابد حذف قیمت‌ها، ثبات را به بازار خودرو باز می‌گرداند؟ / چرا خودرو گران شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 15 آذر ماه شاخص بورس افت کرد آزادسازی صادرات شیرخشک و روغن به‌صورت مشروط/ شرط صادرات چیست؟ تغییر نرخ تسعیر ارز؛ راه حل رشد سهام گروه بانکی توقف تولید در 28 شرکت خودروسازی بورس دوباره منفی شد | کاهش 865 واحدی شاخص کل قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو و سایپا امروز 15 آذر 1400/ افزایش 5 میلیونی پژو 206 فروش اوراق دولتی برای بازپرداخت اوراق قبلی/ برنامه دولت برای حمایت از سهام‌داران خرد پیش‌بینی شگفت‌انگیز از اقتصاد ایران در سال آینده افزایش تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار خرید ربع‌سکه 3 میلیون تومانی در بازار / چرا قیمت سکه‌ها متفاوت است؟ بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری از دید مردم کجاست؟ ارزش سهام عدالت من (15 آذرماه) سیگنال‌های ارزی جدید ريیسی / اولین واکنش دلار چه بود؟ دستور اژه‌ای برای بررسی وضعیت بورس کاهش 865 واحدی شاخص بورس قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز برنامه جدید سازمان بورس برای حذف دامنه نوسان/ 3 فایده و 4 ضرر دامنه نوسان در بازار سرمایه آیفکس با شاخص بورس تهران همراه شد سرقت 196میلیون دلار از یک صرافی رمزارز کاهش 865 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 51 هزار میلیارد تومان گذشت