توسعه زیرساخت‌های نفتی نیاز به روش‌های تامین مالی مرسوم در جهان دارد

توسعه زیرساخت‌های نفتی نیاز به روش‌های تامین مالی مرسوم در جهان دارد

کمال علی‌پور خنکداری گفت: کشورهایی که مانند ایران منابع عظیم نفتی و گازی دارند از طریق «قراردادهای بیع متقابل» شرکت‌های خارجی را دعوت به همکاری می‌کنند، بدین صورت که شرکت‌های خارجی در قبال زیرساخت‌های ایجاد کرده از تولیدات نفتی و گازی آن‌ها طی چند سال استفاده می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از خانه ملت، کمال علی‌پور خنکداری، نایب ريیس کمیسیون عمران مجلس به راهکارهای تامین مالی برای توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد و گفت: وزارت نفت نباید در تامین مالی مجموعه خودش مشکلی داشته باشد چراکه 14 و نیم درصد از فروش نفت به هر قیمتی، به وزارت نفت برای توسعه زیرساخت‌ها تعلق می‌گیرد، ضمن آنکه وزارت نفت باید به دریافت بودجه دولتی برای توسعه این زیرساخت‌ها اکتفا نکرده و سرمایه‌گذار جذب کند.

نماینده مردم قايم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت نفت می‌تواند برای جذب سرمایه‌گذار از طریق فایناس نیز اقدام کند.

وی افزود: همچنین وزارت نفت برای توسعه زیرساخت‌های نفتی، گازی و پتروشیمی می‌تواند از روش‌های دیگر تامین مالی و مرسوم در جهان همچون بی‌اوتی (BOT)، قرارداد BOO، ‌B.L.T و... استفاده کند.

علی‌پور خنکداری به موانع سرمایه‌گذاری خارجی در ایران اشاره کرد و توضیح داد: موانع و مشکلات اقتصادی همچون گسترش بیش از حد بخش دولتی، نوسانات ارزی و نبود ثبات اقتصادی، مالیات‌ها و خدمات پس از سرمایه‌گذاری ازجمله این موانع به شمار می‌آیند.

نایب ريیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علاوه‌بر موانع همچون تحریم‌ها، موانع و مشکلات حقوقی نیز در این مسیر وجود دارد، گفت: وجود قوانین و مقررات و خط مشی‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری خارجی از قبیل قوانین گمرکی، مالیات، تجاری، مشکلات اجرای قوانین از قبیل تنوع مراکز تصمیم‌گیری و تخلفات اداری و ابهامات حقوقی ازجمله موانع و مشکلات حقوقی در این مسیر است که دولت‌ها باید در راستای رفع آن‌ها تلاش کنند.

local_offerبرچسب‌ها:
سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟ ابرتورم در راه است؟ / قاسمی: دولت به شدت مشغول چاپ پول است مصرف بنزین در 9 فروردین به 112 میلیون لیتر رسید/ رشد 3.5 درصدی مصرف قیمت جدید روغن نباتی و مایع چند؟ + جدول جزيیات برنامه بهینه‌سازی مصرف سوخت در 1402/ آغاز تعویض 4.5 میلیون بخاری فرسوده چگونه روغن زیتون اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ الزام اشخاص حقوقی در پیوستن به سامانه مودیان مالیاتی