دلار 4200 تومانی برای واردات دارو حذف نشد

دلار 4200 تومانی برای واردات دارو حذف نشد

برخلاف این که روز گذشته خبر حذف دارو از لیست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی منتشر شد، اما امروز ريیس سازمان غذا و دارو از ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخلاف این که روز گذشته خبر حذف دارو از لیست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی منتشر شد، اما امروز ريیس سازمان غذا و دارو از ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد.

ريیس سازمان غذا و دارو امروز اعلام کرد: سیاست دولت و وزارت بهداشت، ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است.

بهرام دارایی در این خصوص گفته است: برای آزاد کردن ارز این بیماری‌ها، باید دولت منابع را درنظر بگیرد، خروجی منابع را به بیمه‌ها بدهد و بیمه ها قبول کنند که این داروها را پوشش دهند.

موضوع حذف دلار 4200 تومانی برای واردات دارو و تجهیزات، عدم هماهنگی بین نهادهای دولتی را نشان می‌دهد؛ چرا که تا پیش از دیروز موضع قطعی دولت این بود که دلار 4200 تومانی برای واردات دو قلم کالا گندم و دارو باقی بماند.

در واقع هیچگاه دولت یا مجلس اعلام نکرده که دلار 4200 تومانی برای واردات بخش دارو و تجهیزات حذف می‌شود. مجلس هم با اعلام مخالفت برای حذف ارز ترجیحی، عنوان کرد این کار باعث شوک قیمتی شدید در کالاهای اساسی از جمله غذا و دارو خواهد شد.

اگر ارز 4200 برای دارو حذف می‌شد، منابع دولت آزاد می‌شد اما واردکنندگان دارو برای تامین ارز مورد نیاز خود به بازار مراجعه می‌کنند که احتمالا بازار ارز را با نوسان رو به رو کند.

با حذف این ارز برای هر کدام از اقلام رانت ارزی در کشور کاهش پیدا کند اما از طرف دیگر دولت مجبور است به نحوی کمبود منابع ارزی خود را پوشش دهد. پس دولت ناچارا باید از بازار آزاد دلار خریداری کند و آن را به واردکنندگان بدهد تا بتوانند با قیمت دلار پایین‌تر اقلام اساسی را وارد کشور کنند.

چند روز قبل معاون اول ريیس جمهور در مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌های دولتی گفته بود: «بخش عمده ارزی که با مجوز مجلس در سال 1400 تخصیص داده شده بود، هزینه شده است.»

چهار ماه تا پایان سال باقی مانده است و به نظر می‌رسد دولت ارز بیشتری را از بازار ارز خریداری کند و به همین علت سیگنال مهمی را درباره افزایش قیمت دلار به بازار می‌دهد.

مطالعه بیشتر: آخرین خبر از دلار 4200 تومانی/ پایان توزیع رانت ارزی
قیمت دلار امروز 17 آذرماه 1400

قیمت دلار امروز 17 آذرماه 1400

در صرافی‌های بانکی امروز چهارشنبه قیمت دلار 27 هزار و 823 تومان ثبت شد. نرخ ارز صرافی ملی نیز با همان نرخ 27 هزار و 823 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/

کاهش هیجان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 آذر

2 خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

2 خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

هرچند عصر روز گذشته اعلام شد که پنجشنبه مذاکرات ایران از سر گرفته خواهد شد اما شب گذشته دو خبر اثرگذاری خبر مذاکرات را کم‌رنگ کرد.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و قیمت یورو امروز 17 آذر‌ماه

قیمت دلار و قیمت یورو امروز 17 آذر‌ماه

قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران به نرخ 27.823 هزار تومان رسید.

Borna.news/

طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

واکنش عجیب ريیس‌ بانک مرکزی به قیمت دلار

واکنش عجیب ريیس‌ بانک مرکزی به قیمت دلار

صالح‌آبادی، ريیس‌کل بانک‌مرکزی، همزمان با افزایش چشم‌گیر قیمت ارز از خیابان فردوسی و مرکز خرید و فروش ارز در تهران بازدید کرده و تاکید کرده «کشور مشکل کمبود ارز ندارد» و «حتی در سامانه نیما عرضه از تق...

Bartarinha.ir/
انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار

انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار

محمد دلاوری، مجری برنامه تهران بیست در انتقادی تند در خصوص بی‌ثباتی بازار ارز گفت: تا انتقاد می‌کنیم آقایان مسيول می‌گویند تاثیر روانی مذاکرات است خیالتان راحت! نه آقایان ما خیالمان راحت نیست!

Bartarinha.ir/
سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار امروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

TejaratNews.com/
مکث ارزی معامله‌گران بازار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 آذر

مکث ارزی معامله‌گران بازار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 آذر

در بازار ارز، نبود تمایل به فروش دلار توسط معامله‌گران شرایط عرضه را سخت کرده است. دیروز اسکناس آمریکایی توانست تا نزدیکی مرز 31هزار تومانی پیشروی کند و به بالاترین قیمت از اواخر مهرماه برسد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار در بازار امروز دوشنبه 15 آذر 1400

قیمت دلار و قیمت یورو امروز 15 آذرماه / روند نزولی قیمت‌ها

قیمت دلار به 18 هزار و 500 تومان می‌رسد

سیگنال درهم به قیمت دلار / علت آرامش دلار در بازار یکشنبه چه بود؟

سیگنال درهم به قیمت دلار / علت آرامش دلار در بازار یکشنبه چه بود؟

دلار که در نخستین روز هفته حدود 800 تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود، در روز دوم هفته، به افزایش 200 تومانی اکتفا کرد. اسکناس آمریکایی عصر روز شنبه 30 هزار و 150 تومان قیمت خورد و در روز یکشنبه در ...

TejaratNews.com/

قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 14 آذر

طلا گرمی یک میلیون و 300 هزار تومان شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/13

طلا گرمی یک میلیون و 300 هزار تومان شد/ قیمت دلار و یورو امروز 140...

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار و یورو با اندکی کاهش قیمت همراه بود و قیمت طلا 18 عیار به گرمی یک میلیون و 304 هزار و 900 تومان رسید.

TejaratNews.com/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل