افت کمتر از 2 درصدی شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت

افت کمتر از 2 درصدی شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت

شاخص کل، هم وزن و فرابورس نسبت به هفته گذشته کمتر از 2 درصد ریزش داشتند و بازار شاهد خروج 823 میلیارد تومان پول سهامداران حقیقی بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاخص کل بورس با ریزش 1.1 درصدی نسبت به هفته قبل بر روی پله یک میلیون و 400 هزار واحد قرار گرفت، شاخص‌های هم وزن و فرابورس نیز به ترتیب افت یک درصد و 1.12 درصدی را نسبت به هفته قبل تجربه کردند؛ بنابراین بازار نسبت به هفته قبل خود روند نزولی داشته و 823 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شده است.

 آرتا اسدی کارشناس بازار سرمایه گفت: چهارشنبه هفته گذشته شاخص در محدوده یک میلیون و 412 هزار و 435 واحد قرار داشت و در پایان روز شنبه به سطح یک میلیون و 380 هزار واحد رسید که بیانگر نزول شدید شاخص بود، امروز نیز شاخص در محدوده یک میلیون و 400 هزار واحد قرار گرفت، بنابراین شاخص کل از هفته گذشته تا به الان 1.1 درصد ریزش داشته است.

او گفت: شاخص فرابورس در روز شنبه کار خود را با 20 هزار و 263 واحد شروع کرد و امروز بر روی پله 19 هزار و 967 واحد قرار گرفت که بیانگر نزول 1.12 درصد است. شاخص کل هم وزن نیز یک درصد نسبت به هفته گذشته خود نزول داشته و بنابراین هر سه شاخص نسبت به هفته قبل خود نزولی بودند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: ریزش بازار در هفته گذشته کمتر از 2 درصد بوده و بازار در بازه زمانی میان مدت وضعیت ثابتی داشته است. در هفته گذشته بازار در صنعت خودرو و قطعات با نوساناتی رو به رو بود.

اسدی با بیان اینکه در هفته گذشته اغلب صنایع وضعیت منفی داشتند، گفت: صنایع دارویی، کانه‌های فلزی، فرآورده‌های نفتی، محصولات غذایی، بانک‌ها و چند رشته ای‌ها اغلب شرایط منفی داشتند، اما خودرو و ساخت قطعات در پایان هفته تقریبا مثبت بودند.

او گفت: با افزایش جزيی قیمت دلار و پوند شرکت‌های فلزات اساسی، پالایشگاهی و سایر شرکت‌ها که دلاری محورند رشد می‌کنند. باید بگوییم جو داخلی منفی بیشتر از قیمت‌های جهانی بر بازار اثر گذار بوده، با نظر به نماد پالایش که پرتراکنش بوده میانگین خرید حقیقی‌ها در آن 97 درصد است، بنابراین پولی از خارج به بازار وارد نشده و بیشتر افراد در داخل بازار تمایل به معامله داشته اند؛ که این عدد در نماد شستا برای حقیقی‌ها 93 درصد بوده است. همچنین در نماد خبهمن حدود 33 درصد حقوقی‌ها خریدار بودند در رابطه با صندوق‌ها باید بگوییم بیشترین اعداد، رشد 105 درصد بوده است.

بیشتر بخوانید

  • افزایش سرمایه 100 درصدی فملی به ثبت رسید

در ادامه محمد خبری زاد کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص کل در هفته گذشته کار خودش را با یک میلیون و 410 هزار واحد به پایان رساند و امروز نیز شاخص بر روی پله یک میلیون و 404 هزار واحد ایستاد. شاخص کل حدود 5 یا 6 هزار واحد و شاخص هم نیز تقریبا 100 واحد منفی بود، بازار نیز در ابتدای ماه منفی و از نیمه آذر ماه برگشت.

خبری زاد گفت: گزارش افزایش سرمایه شستا که مورد تایید حسابرس قرار گرفت، پذیره نویسی نماد تجلی در بازار، رسیدن قیمت نفت در بازار‌های جهانی به 84 دلار و روند مثبت فلزات مانند روی و مس اتفاقات هفته گذشته در بازار سرمایه بودند و امروز شایعه‌ای مبنی بر افزایش نرخ گرفتن شرکت‌های خودرویی به گوش رسید، به همین علت نماد‌های سرمایه گذاری در حوزه خودرو مثبت شدند، همچنین در هفته گذشته 823 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: شبندر، خبهمن، شفن و توسن بیشترین بازده را داشته اند و نماد‌های نتوس، چکاوک و دلقما بدترین بازدهی را در بین نماد‌های بورسی تجربه کردند.

بازدهی اوراق با درآمد ثابت  به 5/24 درصد رسید 

او گفت: بازار هنوز با مشکلات پایه‌ای که اختلاف دلار نیما و آزاد است دست و پنجه نرم می‌کند، نرخ دلار در بازار آزاد به 25 هزار تومان رسید، اما همچنان دلار نیما معیار فروش برای شرکت‌های صادرات محور است.

خبری زاد گفت: میانگین اوراق بازدهی با درآمد ثابت در هفته گذشته به 5/24 درصد رسید که این عدد بالاترین نرخ در 2 سال گذشته است و حتی اوراقی که سر رسیدشان تا 1403 است، بازدهی شان بیشتر از 25 درصد خواهد بود.

حال با توجه با نظر کارشناس‌ها باید بگوییم شاخص کل در این هفته 1.1 درصد نزول داشته و صنایعی مانند فرآورده‌های نفتی، محصولات غذایی، بانک‌ها و چند رشته ای‌ها اغلب شرایط منفی داشتند، از عوامل موثر بر بازار در هفته ای که گذشت می‌توان به نوسان قیمت دلار و مورد تایید قرار گرفتن گزارش افزایش سرمایه شستا اشاره کرد.

انتهای پیام/

بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته

بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌ه...

بورس در روزهایی که حال و روز خوشی ندارد، چشم انتظار مشخص شدن شرایط اقتصادی کشور است تا این بازار نیز به روزهای متعادل خود بازگردد.

FarsNews.ir/
رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بورس امروز با رشد 11 هزار و 349 واحد، در تراز یک میلیون و 349 هزار و 365 واحدی متوقف شد.

YJC.news/

چرا بورس سبز شد؟/ فاصله شاخص کل از منفی‌ها

رشد کم رمق شاخص کل بورس

نمای میانی بورس(17آذر) / رشد سه هزار واحدی شاخص کل

نمای میانی بورس(17آذر) / رشد سه هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.3درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.3درصد صعود کرد.

EghtesadOnline.com/
بورسی‌ها حتما بخوانند / پیش بینی دقیق شاخص کل تا پایان سال جاری / پرتفوی سهامداران خرد، امسال به سوددهی نمی رسد

بورسی‌ها حتما بخوانند / پیش بینی دقیق شاخص کل تا پایان سال جاری / ...

تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند روند های پرنوسان و فرسایشی شاخص کل، ادامه خواهد یافت و بازاری بسیار تخصصی‌تر، پیش‌روی سهامداران خرد قرار خواهد گرفت.

EghtesadOnline.com/
افت شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار

افت شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار

شاخص کل بورس با افت 4 هزار و 734 واحد، نسبت به آخرین روز کاری در تراز یک میلیون و 337 هزار و 619 واحدی متوقف شد.

YJC.news/
78‌درصد بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه متعلق به چند وزارتخانه است/ روند نزولی تشکیل سرمایه ثابت از دهه 90

78‌درصد بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه متعلق به چند وزارتخانه است...

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این که روند تشکیل سرمایه ثابت از دهه 1390 در کشور نزولی شده، گفت: موجودی سرمایه الان در حال کاهش است، اما تامین مالی از بازار سرمایه ظرفیت بکری است که مورد...

FarsNews.ir/
واکنش بورس به اخبار خودرویی مثبت است / تعیین تکلیف بودجه و ایجاد اطمینان در بازار سرمایه

واکنش بورس به اخبار خودرویی مثبت است / تعیین تکلیف بودجه و ایجاد ا...

عده زیادی از کارشناسان بازار سرمایه اعتقاد دارند تا زمانی‌که ابهامات موجود در بازار برطرف نشده و فضایی امن برای سرمایه‌گذاری در بورس ایجاد نشده؛ نمی‌توان انتظار...

EghtesadOnline.com/
کاهش 866 واحدی شاخص کل بورس

کاهش 866 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس با افت 865 واحد، نسبت به آخرین روز کاری در تراز یک میلیون و 342 هزار و 337 واحدی متوقف شد.

YJC.news/

فملی بورس را منفی کرد/ افت 800 واحدی شاخص کل

برنامه جدید سازمان بورس برای حذف دامنه نوسان/ 3 فایده و 4 ضرر دامنه نوسان در بازار سرمایه

برنامه جدید سازمان بورس برای حذف دامنه نوسان/ 3 فایده و 4 ضرر دامن...

دامنه نوسان یکی از موضوعاتی است که در بین اهالی بازار سرمایه یکی از دلایل وضعیت فعلی بورس شناخته می‌شود. افزایش یا حذف دامنه نوسان به نظر بسیاری از کارشناسان می‌تواند بورس را از روندهای فعلی خارج کند.

FarsNews.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (15 آذر) / گروه فلزات اساسی، بیشترین خروج پول حقیقی را شاهد بود

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (15 آذر) / گروه فلزات اساس...

افراد حقیقی امروز 230میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام مجتمع صنایع و...

EghtesadOnline.com/
رها‌شدگی سهام عدالت‌ در بازار سرمایه/ ارزش بازار‌ی سهام یک‌چهارم شد

رها‌شدگی سهام عدالت‌ در بازار سرمایه/ ارزش بازار‌ی سهام یک‌چهارم ش...

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رها شدن سهام عدالت توسط متولیان، موجب شده است ارزش بازاری این سهام با وجود ارزنده بودن، یک‌چهارم ارزش واقعی باشد.

FarsNews.ir/
انتظار فعالان بازار سرمایه از بودجه 1401

انتظار فعالان بازار سرمایه از بودجه 1401

پنج کارشناس و فعال بازار سرمایه، فروش اموال مازاد دولت، حذف قیمت‌گذاری دستوری و جلب دوباره اعتماد سهامداران را مهم‌ترین انتظار خود از بودجه 1401 عنوان کردند.

TejaratNews.com/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل