تلاش می‌کنیم ارغوان الگویی موفق برای صندوق‌های جسورانه باشد

تلاش می‌کنیم ارغوان الگویی موفق برای صندوق‌های جسورانه باشد

مدیرعامل گروه مالی غدیر، در نشست خبری راهبرد‌های گروه سرمایه گذاری غدیر در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان، گفت: امیدواریم در زمان مناسب و با شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب، صندوق جسورانه ارغوان الگویی موفق در کشور برای سایر بخش‌هایی باشد که قصد استفاده از این ابزار و سایر ابزار‌های نوین مالی را برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان دارند.

به گزارش بورس نیوز، میلاد فروغی، مدیرعامل گروه مالی غدیر اظهار کرد: سهامداران صندوق جسورانه ارغوان گروه مالی غدیر، ساتا و موسسه توانمندسازی نیرو‌های مسلح می‌باشند و براساس برنامه‌ریزی و هماهنگی با فرابورس، ماه آینده پذیره نویسی واحد‌های صندوق جسورانه ارغوان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته، اقدامات خود برای اخذ مجوز تاسیس صندوق جسورانه با سرمایه اولیه 250 میلیارد تومان آغاز کردیم که ارغوان با این سرمایه، بزرگترین صندوق جسورانه فعلی کشور است.

به گفته فروغی، سرمایه‌گذاری دی به عنوان مجموعه تخصصی گروه مالی غدیر در زمینه استارت آپ‌ها فعالیت دارد که در زیر مجموعه این شرکت شتاب‌دهنده، رصدخانه، صندوق جسورانه فعالیت می‌کنند.

فروغی با بیان اینکه شرکت تامین سرمایه دماوند وظیفه مدیریت این صندوق را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: یکی از پارامتر‌هایی تاثیرگذار بر موفقیت صندوق‌های جسورانه وجود تیم‌های تخصصی سرمایه‌گذاری و بهره برداری از ظرفیت آنان در این صندوق‌ها است.

مدیرعامل گروه مالی غدیر ادامه داد: در حال حاضر در گروه مالی و سرمایه‌گذاری دی و سایر مجموعه‌هایی که شرکای ما هستند، از توانمندی گروه‌های تخصصی در صنایع مختلف بهره‌مندیم و البته اولویت در صندوق جسورانه ارغوان سرمایه گذاری در حوزه سلامت و سایر حوزه‌های مرتبط است. تیم‌های مجرب در گروه مالی اقدام به بررسی و ارزیابی حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کردند و با شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تلاش می‌کنند به محض آغازفعالیت رسمی صندوق در آن حوزه‌ها فعالیت و سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: یکی ازموضوعات مهم، بحث مصرف‌کنندگان یا بهره‌برداران از این حوزه است و با توجه به اینکه هلدینگ بزرگ غدیر سهامدار گروه مالی غدیر بوده و در این هلدینگ طیف وسیعی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ها و صنایع وجود دارد، لذا بسیاری از نیاز‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان در همین مجموعه‌ها و شرکت‌های تابع شناسایی می‌شوند و این موضوع به نوعی تضمین کننده موفقیت سرمایه‌گذاری است، چون تقریبا اطمینان داریم که محصولی یا ایده‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌شود با احتمال بالایی به موفقیت می‌رسد و مجموعه‌های غدیر از آن محصولات بهره مند می‌شوند.

فروغی افزود: در جلسات متعدد و مفصل کارشناسی این طرح مورد بررسی قرار گرفت، اولویت‌ها و حوزه‌های سرمایه گذاری مطرح شد، تیم تخصصی مجموعه فرابورس و سازمان بورس هم در این جلسات شرکت داشتند و همکاری دو جانبه‌ای شکل گرفت و با تعاملی که برقرار شد، توانستیم در یک زمان بسیارکوتاه مراحل موافقت اصولی صندوق را به پایان ببریم و در هیيت پذیرش فرابورس این صندوق و طرح تجاری آن پذیرفته شد.

وی تصریح کرد: در ادامه کار قاعدتا نیازمند همکاری و تعامل بیشتری هستیم چرا که صندوق‌های جسورانه، صندوق‌های خاصی بوده و سرمایه گذاران خاصی دارند و هم از جهت بازدهی و طول عمر سرمایه گذاری نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه گذاری متفاوت هستند.

فروغی گفت: امیدوارهستیم که در ادامه همین تعامل، منابع خوبی در این صندوق جذب کنیم ومنابع بیشتری را از طریق افزایش سقف صندوق در واحد زمانی مشخص داشته باشیم و بتوانیم در حوزه‌های مناسب سرمایه‌گذاری و با بازدهی مطلوب متمرکز باشیم.

لازم به ذکر است، روز پنج شنبه و در حاشیه نمایشگاه اینوتکس نشست خبری امیر عباس حسینی، مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر در خصوص راهبرد‌های گروه سرمایه گذاری غدیر در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان، با حضور مدیران عامل گروه مالی غدیر، سرمایه گذاری دی، تامین سرمایه دماوند و با حضور نمایندگان رسانه‌های مختلف کشور برگزار شد.

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد