نظر روس‌ها درباره خودروهای ایرانی چیست؟

نظر روس‌ها درباره خودروهای ایرانی چیست؟

صنعتتعداد محدودی از شهروندان روسیه با شرکت در یک نظرسنجی، درباره آینده خودروهای ایرانی در این کشور نظر داده‌اند. نتایج نظرسنجی دو نهاد روس حاکی از آن است که 48درصد افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی،...

به گزارش خبرآنلاین، در این نظرسنجی که توسط بانک و.ت.ب (VTB) روسیه و موسسه «آتکریتیه آفتو» انجام شده است، تنها حدود هزار و 500شهروند روس در سنین 18 تا 65 سال شرکت کرده و از آنها درباره وضع خودروهای ایرانی و میزان اقبال روس‌ها پرسیده شده است.

ایرنا در گزارشی آورده که بنا به نتایج این نظرسنجی، تنها 32درصد از شرکت‌کنندگان از امکان خرید خودروهای ایرانی در بازار روسیه اطلاع دارند. 48درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد دارند که خودروهای ایرانی می‌توانند در جلب اعتماد خریداران روس موفق ظاهر شوند.

22درصد از این تعداد نیز معتقدند این اتفاق تنها در صورت حضور خودروهای ایمن، مدرن و پیشرفته ایرانی در بازار خودروی روسیه رخ خواهد داد.

14درصد از روس‌های حاضر در این نظرسنجی نیز به دلیل قیمت‌ پایین خودروهای ایرانی، آینده خوبی برای آنها در بازار روسیه متصور هستند.

در این میان 16درصد از شرکت‌کنندگان نظرسنجی اطمینان دارند که خودروهای ایرانی شانس چندانی در جلب اعتماد روس‌ها نخواهند داشت، زیرا تنوع این خودروها در روسیه چندان زیاد نیست. طبق نتایج این نظرسنجی، هماهنگی کیفیت و ارزش و قیمت خودرو از مهم‌ترین دلایل جذابیت خودروهای ایرانی برای خریداران روس به شمار می‌آید. از سوی دیگر، عمده شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی سطح پایین ایمنی خودروهای ایرانی را مهم‌ترین نقطه ضعف آنها می‌دانند.

به گفته 25درصد از روس‌های حاضر در این نظرسنجی، خودروهای ایرانی تا پایان سال 2024 موفق به کسب سهم یک تا دودرصدی در بازار روسیه خواهند شد.

برخی از شرکت‌کنندگان نیز سهم خودروهای ایرانی را تا پایان سال جاری میلادی سه تا پنج‌درصد پیش‌بینی می‌کنند.

در تابستان سال جاری، برخی رسانه‌های روس با اشاره به آغاز فروش خودروی پژو 207 در روسیه اعلام کردند که سه خودروی تولید ایران در معرض انتخاب مشتریان یک هلدینگ روس قرار دارند. پیش از این، گروه خودروسازی سایپا نیز اعلام کرده بود که قرارداد عرضه خودروهای شاهین، کويیک و ساینا در بازارهای روسیه و بلاروس را به ‌میزان 45هزار دستگاه و طی سه سال منعقد کرده است.

217

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد