قیمت گازويیل تغییر می‌کند؟

قیمت گازويیل تغییر می‌کند؟

هر سال موعد تدوین بودجه، مساله افزایش قیمت بنزین و گازويیل هم مطرح می‌شود. اما حالا ريیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفته تاکنون مساله افزایش قیمت گازويیل مطرح نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر لیتر گازويیل سهمیه‌ای 300 تومان است. اگرچه هر سال مساله افزایش قیمت گازويیل مطرح شده اما اکنون چند سالی است که قیمت گازويیل بدون تغییر مانده و افزایشی نداشته است.

اما حالا در آستانه تدوین و تنظیم بودجه 1401، این سوال مجددا مطرح شده که آیا قرار است قیمت گازويیل افزایش پیدا کند؟ بر اساس قانون بودجه سال 1400 قیمت حامل‌های انرژی هیچ تغییری نمی‌کند. بر این اساس در چهار ماه باقیمانده امسال بعید است که دولت بخواهد قیمت گازويیل را افزایش دهد.

سوال بعدی این است که آیا در بودجه سال 1401 ممکن است قیمت گازويیل افزایش پیدا کند؟

ريیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرده که تاکتون مساله افزایش قیمت گازويیل در بودجه سال آینده مطرح نشده است.

اگر چنین باشد، احتمالا قیمت گازويیل برای چندمین سال متوالی بدون تغییر می‌ماند و افزایش پیدا نمی‌کند. اما دغدغه و سوال افزایش قیمت بنزین و گازويیل از کجا آغاز شد؟

از چندی قبل در مجلس طرح حذف یارانه پنهان انرژی و حذف یارانه‌ها مطرح شد. همزمان با طرح این مساله، این سوال پیش آمد که آیا حذف یارانه انرژی به معنای حذف یارانه بنزین و سایر حامل‌های انرژی است و ممکن است قیمت گازويیل و بنزین افزایش پیدا کند؟

بعد از آن مقامات دولتی افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی را تکذیب کردند و گفتند دولت و مجلس فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی ندارد.

اکنون هنوز جزيیات لایحه بودجه سال 1401 مشخص نیست. با تدوین و انتشار لایحه بودجه می‌توان دید آیا دولت برای افزایش قیمت گازويیل برنامه جدیدی دارد یا نه.

اما آنچه تاکنون اعلام شده این است که قیمت گازويیل نه در سال جاری افزایش پیدا می‌کند و نه فعلا مساله افزایش قیمت گازويیل در بودجه مطرح است.

قیمت واقعی گازويیل چقدر است؟

اگرچه در آبان سال 98 قیمت بنزین افزایش پیدا کرد، اما قیمت گازويیل و سی ان جی بدون تغییر ماند. اما همان زمان مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی منتشر کرد که از قیمت واقعی بنزین و گازويیل رونمایی می‌کرد.

بر اساس این گزارش که سال 98 منتشر شده بود، قیمت واقعی هر لیتر بنزین سوپر فوب خلیج فارس 6 هزار و 37 تومان و قیمت واقعی هر لیتر گازويیل فوب خلیج فارس 6 هزار و 869 تومان اعلام شد.

اعدادی که نشان می‌داد دولت روی هر لیتر بنزین بیش از 2500 تومان و روی هر لیتر گازويیل بیش از 6 هزار و 550 تومان یارانه پرداخت می‌کند.

اما از آبان 98 به این سو، قیمت بنزین و گازويیل ثابت ماند و حتی گفته شد که دولت می‌خواسته قیمت گازويیل را در بودجه سال 1400 افزایش دهد که مجلس مانع آن شده.

مطالعه بیشتر: پول نفت و گاز را چگونه تقسیم کنیم؟
سیگنالی جدید برای قیمت بنزین/ بنزین گران می‌شود؟

سیگنالی جدید برای قیمت بنزین/ بنزین گران می‌شود؟

صبح امروز بنزین در ترکیه گران شد. به گفته کارشناسان، گرانی بنزنی در ترکیه، باعث افزایش قاچاق بنزین ایران به این کشور می‌شود اما آیا افزایش قیمت این سوخت در کشور همسایه، باعث گران شدن بنزین در ایران هم...

TejaratNews.com/
افزایش قیمت گازويیل در راه است؟

افزایش قیمت گازويیل در راه است؟

دولت برای افزایش قیمت گازويیل برنامه‌ای دارد؟

Bartarinha.ir/
طرح 30 نماینده مجلس برای افزایش قیمت بنزین

طرح 30 نماینده مجلس برای افزایش قیمت بنزین

دست کم 30 نماینده مجلس طرح‌هایی را درباره افزایش قیمت بنزین برای جبران کسری بودجه دولت و بهبود وضعیت معیشتی ایران تهیه کرده‌اند. یکی از نمایندگان، دلیل این اقدام را جلوگیری از کسری بودجه توصیف کرد.

Bartarinha.ir/
گرانی بنزین واقعیت دارد؟ / آخرین اخبار رسمی از قیمت بنزین

گرانی بنزین واقعیت دارد؟ / آخرین اخبار رسمی از قیمت بنزین

«برنامه‌ای برای گرانی بنزین وجود ندارد» این جمله را وزیر کشور به صراحت گفته است. روز گذشته نیز ريیس سازمان برنامه اعلام کرد که حتی در بودجه سال بعد هم افزایش نرخ حامل‌های انرژی نخواهیم داشت.

TejaratNews.com/
پایان گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت بنزین

پایان گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت بنزین

چند روزی است که اخباری غیررسمی از احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی خبر می‌دهد و این گمانه چنان بین مردم رواج پیدا کرده و دست‌ به‌ دست شده که حتی کار به تکذیب رسمی مسيولان و گزارش‌‌های صداوسیما هم رسی...

Bartarinha.ir/
افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا

افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا

دولت ونزويلا از روز یکشنبه قیمت بنزین یارانه‌ای را 20 برابر افزایش خواهد داد.

Bartarinha.ir/
خبری از گرانی قیمت بنزین نیست

خبری از گرانی قیمت بنزین نیست

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر افزایش قیمت بنزین به 14 هزار تومان را تکذیب کرده و گفته است: خبری از گرانی قیمت بنزین نیست و هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

Bartarinha.ir/
آخرین اخبار از احتمال افزایش قیمت بنزین

آخرین اخبار از احتمال افزایش قیمت بنزین

به گفته یک نماینده مجلس، صحبت‌هایی در مورد یارانه‌های پنهان و آشکار، در کمیسیون مشترک دولت و مجلس مطرح شده است اما بنایی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی بنزین و گازويیل در بودجه سال آینده وجود ند...

TejaratNews.com/
ایران رتبه نخست پرداخت یارانه انرژی جهان

ایران رتبه نخست پرداخت یارانه انرژی جهان

بر اساس آمار اعلام شده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی، ایران رتبه نخست را در پرداخت یارانه انرژی جهان در سال 2020 به خود اختصاص داده و سهم 16.2 درصدی از کل یارانه پرداخت شده به حامل‌های انرژی داشته است...

TejaratNews.com/
رونمایی از طرح عجیب مجلس / برگزاری رفراندوم برای قیمت بنزین

رونمایی از طرح عجیب مجلس / برگزاری رفراندوم برای قیمت بنزین

براساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، ایران رتبه اول پرداخت یارانه انرژی به مردم را دارد و روزانه 65 هزار تومان و ماهانه دو میلیون تومان یارانه پنهان می‌دهد. حالا مجلس پیشنهاد برگزاری رفراندوم برای حذف...

TejaratNews.com/
ماجرای تغییر قیمت بنزین چیست؟

ماجرای تغییر قیمت بنزین چیست؟

روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس گفته بود قیمت بنزین باید واقعی شود و مجلس برای واقعی کردن قیمت بنزین برنامه دارد. این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود که قیمت بنزین در سال 1400 تغییر نمی‌کند. م...

TejaratNews.com/
قیمت بنزین واقعی می‌شود؟

قیمت بنزین واقعی می‌شود؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفته است که قیمت حامل‌های انرژی باید واقعی شود و مجلس در در حال بررسی برخی طرح‌ها در این زمینه است.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت بنزین تکذیب شد

افزایش قیمت بنزین تکذیب شد

معاون وزیر نفت در امور برنامه ریزی گفت: موضوع افزایش قیمت بنزین بارها تکذیب شده است و دولت هیچگونه برنامه‌ای در این خصوص ندارد.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

وزیر نفت گفت: افزایش قیمت بنزین همسو با اجرای تصمیم سران سه قوه بوده است.

Bartarinha.ir/
قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز