لواشک؛ گران‌تر از موز و هم‌قیمت یک کیلو گوشت!

لواشک؛ گران‌تر از موز و هم‌قیمت یک کیلو گوشت!

ارزان‌ترین لواشک‌های خانگی از موز قیمت بیشتری دارند و نمونه‌های درجه یک محلی ارزششان از گوشت قرمز فراتر رفته است.

فرارو: قیمت ارزان‌ترین لواشک‌های خانگی به کیلویی 40 هزار تومان رسیده و بابت یک کیلو از نمونه‌های درجه یک محلی باید حدود 200 هزار تومان پرداخت کرد.

برای درک بهتر ارزش لواشک بدنیست نگاهی به قیمت موز و گوشت بندازیم. قیمت یک کیلو موز در میوه‌فروشی‌ها حول‌وحوش 30 هزار تومان است و گوشت قرمز هم در قصابی‌ها نهایتا کیلویی 180 هزار تومان فروخته می‌شود.

به‌این ترتیب ارزان‌ترین لواشک‌های خانگی از موز قیمت بیشتری دارند و ارزش لواشک‌های درجه یک محلی از گوشت گوسفندی و گوساله فراتر رفته است.

تمرهندی فاخر که از قدیم در بقالی‌ها حضور ثابت داشته الان در بسته‌های 250 گرمی 25 هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت یک کیلو از آن را باید 100 هزار تومان درنظر بگیریم. نرخ قره‌قروت هم تقریبا به کیلویی 100 هزار تومان رسیده و یک کیلو زغال‌اخته عشایری را حول‌وحوش 190 هزار تومان می‌فروشند.

در سوپرمارکت‌ها آلوچه‌های 50 گرمی مزمز، خشکپاک و برتر بین سه تا 10 هزار تومان قیمت دارند و با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می‌شویم قیمت یک کیلو از این آلوچه‌ها معادل 60 تا 200 هزار تومان است.

قیمت یک کیلو لواشک خانگی از 40 هزار تومان شروع می‌شود و گران‌ترین آن‌ها ممکن است 200 هزار تومان ارزش داشته باشد. در یکی از سایت‌های خرید و فروش آنلاین نیم‌کیلو لواشک خانگی را 20 هزارتومان می‌فروشند و به‌این ترتیب قیمت یک کیلو از این محصول 40 هزار تومان خواهد بود.

حالا اگر سراغ نمونه‌های درجه یک لواشک‌های محلی و خانگی بروید، ممکن است بابت یک کیلو لواشک استوایی یا چندمیوه 200 هزار تومان پرداخت کنید. اگر همین لواشک‌ها در بسته‌بندی‌های شکیل‌تری قرار بگیرند قیمت یک کیلو از آن‌ها می‌تواند 250 هزار تومان باشد.

لواشک‌های پذیرایی هم قیمتشان به‌ازای هر کیلو از 40، 50 هزار تومان شروع می‌شود و اگر طالب نمونه‌های گران‌قیمت لواشک پذیرایی باشید، باید سراغ بسته‌های نیم‌کیلویی 90 هزار تومانی بروید که به‌این شکل ارزش یک کیلو از این لوشک 180 هزار تومان خواهد بود.

قیمت تمرهندی فاخر در بسته‌های 250 گرمی به 25 هزار تومان رسیده است. یعنی یک کیلو از این تمرهندی دقیقا 100 هزار تومان ارزش دارد. مدل ارزان‌تری در بازار وجود دارد که بسته 250 گرمی آن 15 هزار تومان فروخته می‌شود و می‌توانیم بگوییم ارزان‌ترین تمر‌هندی‌های بازار حدود 60 هزار تومان قیمت دارند. جالب اینجاست که الان سس تمرهندی هم می‌فروشند و یک کیلو از این سس معادل 160 هزار تومان ارزش دارد.

قره‌قروت را در بسته 50 گرمی، پنج هزار تومان می‌فروشند و باید قیمت یک کیلو قره‌قروت بسته بندی شده را حول‌وحوش 100 هزار تومان درنظر بگیریم. البته مدل‌های ارزان‌تری هم در بازار وجود دارد و می‌شود با 70، 80 هزار تومان یک کیلو قره‌قروت خرید، اما ارزش یک کیلو قره‌قروت سنتی عشایر ممکن است تا 170 هزار تومان برسد. لواشک پذیرایی قره‌قروت هم در بازار دیده می‌شود و قیمت بسته 300 گرمی آن به 25 هزار تومان رسیده است.

زغال‌اخته خشک محلی در بسته نیم‌کیلویی 95 هزار تومان فروخته می‌شود. این محصول یکی از گران‌ترین زغال‌اخته‌های موجود در بازار است و قیمت یک کیلو از آن معادل 190 هزار تومان محاسبه می‌شود؛ گران‌تر از قیمت یک کیلو گوشت قرمز! زغال اخته تازه قیمت کمتری از زغال‌اخته خشک‌شده دارد و بسته 400 گرمی آن را در سوپرمارکت‌ها 45 هزار تومان می‌فروشند و یک کیلو از آن را می‌توانیم تقریبا 110 هزار تومان تصور کنیم.

قیمت آلوچه‌های بسته بندی شده 50 گرمی در سوپرمارکت‌ها بین سه تا 10 هزار تومان است. با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می‌شویم ارزش یک کیلو از این آلوچه‌ها که محصولات برند‌های مزمز، خشکپاک و برتر محسوب می‌شوند از 60 تا 200 هزار تومان خواهد بود.

همچنین آلبالو خشک شده در بسته‌های 150 گرمی 20 هزار تومان فروخته می‌شود. آلبالو مانی هم در بسته‌بندی‌های 65 گرمی هفت هزار تومان قیمت دارد که ارزش یک کیلو از آن به 107 هزار تومان می‌رسد.

local_offerبرچسب‌ها:
اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم در دستور کار جدی بانک مرکزی است دعوا و درگیری در جلسه مجمع عمومی بانک دی + فیلم لزوم ایجاد بانک مشترک ایران و روسیه/ کریدور سبز باید احیا شود شاخص کل سبزپوش به تعطیلات رفت گزارش یک تغییر ذايقه؛ آینده بازار مسکن در دست خانه‌های بزرگ قدیمی کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکی | جدیدترین قیمت‌ها در بازار ارز 29 دی 1400 شاخص کل بورس با رشد 3 هزار و 539 واحدی متوقف شد توسعه همکاری بانک تجارت با پتروشیمی خلیج فارس برنامه های جدید صالح آبادی برای اصلاح نظام بانکی هزینه سفر تهران به کرمان چقدر است؟ + جزییات قیمت گرفتن مالیات از خانه‌های خالی بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ؛ در اولویت حل مشکلات مربوط به تعهدات ارزی صادرکنندگان بعد از 3 سال بلاتکلیفی روزهای خوش صادراتی چطور بازگشتند؟ ارزش سبد سهام عدالت چقدر شد؟ میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی رسما اعلام شد ارزان‌ترین خانه‌های 50 تا 75 متری در تهران آینده بازار مسکن در دست خانه‌های بزرگ قدیمی ماجرای جلسه قالیباف و مسيولان دولتی درباره ارز تر... ناتو مدعی دستکاری گازپروم در بازار گاز اروپا شد صعود قیمت ها در بازار طلا و سکه | نیم‌سکه 150 هزار تومان گران‌ شد | جدیدترین نرخ‌ها در 29 دی 1400 جزيیات مالیات بر خودروهای سواری رقم مالیات هر خانه‌ خالی محاسبه شد | مالیات 100 میلیون تومانی هر خانه خالی واقعیت دارد؟ آخرین وضعیت سبد بورسی سهام عدالت (29 دی) رشد 3539 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 6.2 هزار میلیارد تومان رسید آخرین قیمت سکه، طلا و ارز (29 دی) درگیری در مجمع بانک دی + ویديو بازگشت رشد به معاملات بورس در آخرین روز معاملاتی هفته سفیر اسبق ایران در مسکو تشریح کرد: زمینه‌های درآمدزایی ایران از ظرفیت‌های روسیه قیمت لیر امروز 29 دی 1400 رشد کم رمق بورس تهران | افزایش 3 هزار و 539 واحدی شاخص کل هر شاخه گل برای روز مادر چند؟ درگیری عجیب در مجمع عمومی بانک دی + فیلم آغازی بر پایان صادرات گاز ایران به ترکیه/ عدم‌النفع ایران از قرارداد گازی همسایگان سوداگری دلیل اصلی تورم بخش مسکن/ عمده تسهیلات 2000 هزار میلیاردی بانکها صرف دلالی مسکن شد کاهش قیمت خودروهای پرفروش بازار | جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی؛ 29 دی 1400 همکاری ایران و روسیه در نفت و گاز تا کجا پیش می رود؟ حل مشکلات مربوط به تعهدات ارزی صادرکنندگان بعد از سه سال بلاتکلیفی جشنواره فروش فوق العاده شب عید از ابتدای بهمن آغاز می‌شود وضعیت سبد سهام عدالت در 29 دی پالایشی‌ها جذاب شدند / حساسیت فصلی بورس به اخبار داخلی و خارجی میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده/ حقوق چه کسانی کم می‌شود؟ خبر مهم درباره آزادسازی واردات خودرو صعود بی جان بورس سقوط بیت‌کوین حتمی است | بدبینی سرمایه گذاران رمزارزها کنترل سوخت توزیعی کشور در 4 مرحله مجزا جذب سرمایه گذار خارجی مستلزم بهبود فضای کسب و کار جزيیاتی از واردات «گندم» قبل و بعد از حذف ارز 4200 عده‌ای در قرارداد با چینی‌ها دلالی می‌کردند/ انجمن فاینانس چین یک روز هم سابقه کار نداشت آغاز به کار 4 پروژه خودکفایی کشور در کودهای فسفاته و پتاسه صاحبان مشاغل بیشتر از کارگران کمک حمایتی گرفتند