میزان خرید گندم از 7 میلیون و 200 هزار تن فراتر رفت

میزان خرید گندم از 7 میلیون و 200 هزار تن فراتر رفت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام شکسته شدن رکورد سال گذشته خرید گندم از کشاورزان در پایان چهارمین ماه سال،...

به گزارش خبرگزاری برنا، سید سعید راد با عنوان اینکه میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط این شرکت، صبح امروز به 7 میلیون و 297 هزار تن رسید، گفت: این در شرایطی است که سال گذشته، 7 میلیون و 200 هزار تن گندم خریداری شده بود و هم‌اکنون از رکورد سال گذشته عبور کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از پول گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورز واریز شده است و پیگیری پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در دستور کار است، اظهار کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده با عبور از مرز 100 هزار میلیارد تومان، در حال ورود به کانال 110 هزار میلیارد تومان است.

راد با بیان اینکه خرید گندم در کشور با یک میلیون و 571 هزار تن افزایش نسبت به سال گذشته، از رشد بیش از 27 درصدی برخوردار بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر، استان‌های مناطق سردسیری و کوهستانی شمال و غرب کشور، روزهای اوج تحویل گندم به مراکز خرید را سپری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 54 درصد از گندم مازاد نسبت به سال گذشته از کشاورزان دو استان فارس با 491 هزار تن افزایش و خوزستان با 361 هزار تن افزایش خریداری شده است، اظهار کرد: 4 استان‌ کرمانشاه، ایلام، لرستان و بوشهر نیز بین 100 تا 200 هزار تن رشد خرید را شاهد بوده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از دو استان بوشهر و یزد به عنوان استانی‌هایی که با حدود 6 برابر رشد خرید گندم نسبت به سال گذشته از افزایش کم‌سابقه‌ای در میزان خرید گندم برخوردار بوده‌اند، نام برد و خاطرنشان کرد: بعد از این دو استان، رشد خرید گندم در کهگیلویه و بویراحمد، 2 و نیم برابر و در استان‌های البرز، فارس و اصفهان، بیش از دو برابر شده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد