برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری برای رونق بورس چیست؟ + فیلم

برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری برای رونق بورس چیست؟ + فیلم

در دور پیش روی انتخابات ریاست جمهوری، بورس محور رقابت های نامزدها شده است. برخی تلاش دارند دیدگاه خود را تبیین کنند اما برخی برای جبران خسارت نیز چراغ سبز نشان می دهند.

به گزارش نبض بورس، کارزار انتخابات آغاز شده است و هر یک از کاندیداها فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده اند. در این میان به طور حتم بازار سرمایه به واسطه تاثیر این بازار بر اقتصاد کشور در صدر اولویت های اقتصادی کاندیداها خواهد بود. این روزها بازار سهام ایران حال خوشی ندارد و شاخص بورس اغلب روزها را را نزولی به پایان برده است و با توجه به سرمایه گذاری بسیاری از مردم در بورس، این بازار موضوعی اثرگذار در انتخابات پیش رو به شمار می رود. تمامی نامزدها در سخنان خود به بورس اشاره کرده اند.

کاندیداهای حاضر در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری همگی در بخشی از برنامه‌های خود در خصوص بورس صحبت کرده‌اند. از وعده سه روزه برای حل مشکل بورس تا قول ایجاد صندوقی برای جبران زیان سهامداران، وعده هایی است که از زبان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به گوش رسیده است.

برخی وعده ها و نظرات کاندیداهای ریاست جمهوری را در زیر مرور میکنیم:

قاضی زاده هاشمی| بازار سهام باید دو طرفه باشد

وعده ها و صحبت های امیرحسین قاضی زاده هاشمی پیرامون بورس به شرح زیر بوده است:

  • حذف قیمت گذاری دستوری ثبات را به اقتصاد و بازار سرمایه برمی گرداند.
  • باید برای ورود شرکت ها به بورس و شفافیت آنها مشوق مالیاتی بدهیم.
  • هر سال در آذرماه در زمان تنظیم بودجه سالیانه بازار سرمایه دچار اختلال می شود چرا که مولفه های قیمت را دستکاری می کنیم.
  • در حالی که حداقل باید تا 4 سال مشخص باشد چشم انداز قیمت ها چگونه است
  • بازار سرمایه باید دوطرفه شود و سهامداران بتوانند هم خرید کنند و هم بتوانند بفروشند.
 
سعید جلیلی| ريیس جمهور باید هنر هماهنگی بین بازارها را داشته باشد

سعید جلیلی نیز طی تويیتی نوشت: اگر می خواهید بورس به آرامش برسد باید بین بازار پولی، بیمه و سرمایه هماهنگی ایجاد کنیم. اینجا هنر رییس جمهوری خود را نشان می دهد. رییس جمهور باید بین بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس، هم آهنگی ایجاد کند و تدابیری اندیشید که اگر کسی وارد بازار بورس شد، بااطمینان وارد شود.

 
 
علیرضا زاکانی| دولت نباید کمر بازار سرمایه را بشکند!

وی گفت: ما در دولت اقدام و اصلاح با گروهی کارشناسانه ثبات را به بازار سرمایه باز می گردانیم و بانک باید در خدمت بازار سرمایه قرار گیرد نه اینکه مداخله گر و رقیب این بازار باشد. دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمر بازار سرمایه را بشکند تا بتوانند از این طریق خود را اداره کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بانکی که به تولید کمک نکند، بهتر است درش بسته شود. لذا آنچه که برای ما در بحث بازار سرمایه اهمیت دارد این است که به گونه ای سیاستگذاری کنیم تا دولت در بازار سرمایه دخالت نکند و خودش را خرج بازار سرمایه کند نه اینکه بازار سرمایه و مال مردم را خرج خود کند.

 
محسن رضایی| جبران زیان مالباختگان

محسن رضایی تشکیل صندوق جبران زیان مالباختگان را یکی از برنامه های خود در عرصه سر و سامان دادن به بازار بورس دانست و گفت: این صندوق می تواند بحشی از مشکلات بازار سرمایه را سر و سامان دهد. از طرف دیگر ما قصد داریم تولید و سرمایه گذاران را به بازار سرمایه وصل کنیم. از این طریق لکوموتیو تولید را به واگن بازار سرمایه وصل می کنیم و این بازار را رشد می دهیم. ما ارزش سهام را به یک میلیون و 500 هزار می رسانیم و آن را کم کم افزایش می دهیم و از سوی دیگر یک بیمه برای سرمایه گذاران ایجاد می کنیم و سرمایه زیر 100 میلیون تومان را بیمه خواهیم کرد، چون شما می دانید که 90 درصد سرمایه گذاران سرمایه ای زیر 50 میلیون دارند.

 
سید ابراهیم رییسی / پس انداز و سرمایه گذاری
  • در سال 1400 با تقویت منابع و اصلاح عملکرد صندوق تثبیت بازار سرمایه، نوسانات بورس مدیریت خواهد شد.
  • از سال 1401 انتشار اوراق بهادار به طور موثر برای پوشش مخاطره سهامداران خرد آغاز خواهد شد.
  • از سال 1401 ابزارهای بازار سرمایه ( مانند صندوق های سرمایه گذاری ارزی و صندوق های سرمایه گذاری طلای آب شده ) به منظور حفظ ارزش دارایی های مردم (متناسب با نرخ ارز و طلا) ایجاد خواهد شد.
 
 
عبدالناصر همتی| بورس از قیمت گذاری  دستوری رنج می برد.

دوستان بورسی مطمين باشند اگر کسی بتواند بورس را رونق دهد و به سمت شفاف شدن ببرد دولت من خواهد بود.

بورس مشکل ندارد بلکه دخالت های سیاسی و ندانم کاری در اجرای برخی تصمیمات در بورس این وضع را به وجود آورد.

اکنون بورس از قیمت گذاری دستوری رنج می برد بازار بورس را حتما سامان خواهم داد.

 

به هر صورت آنچه مسلم است این روزها کاندیداها برای جلب آرای سهامداران به سمت خود وعده هایی را برای رونق بورس می دهند اما باید دید که چه کسی برنامه عملی تری را نسبت به سایر کاندیداها دارد و تنها به ذکر کلیات بسنده نکرده است.

 

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص بورس دوباره منفی شد

شاخص بورس دوباره منفی شد

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه، 25 فروردین‌ماه) یک ‌هزار و 320 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 243 هزار واحد رسید.

Irna.ir/
کاهش 9775 واحد دیگر از شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار 3 هزار میلیارد تومان شد

کاهش 9775 واحد دیگر از شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار 3 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند ریزشی با کاهش 9775 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

کاهش 9634 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 12 هزار میلیارد تومان گذشت

انتخابات ریاست جمهوری ناجی بورس می شود؟

انتخابات ریاست جمهوری ناجی بورس می شود؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: عمق تاثیر گذاری انتخابات با توجه به تجربه دور‌ه‌های گذشته در بازار سرمایه کم است.

NabzeBourse.ir/

بورس باید در اولویت برنامه‌ کاری نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باشد

رشد 36 هزار و 309 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 23.5 هزار میلیارد تومان رسید

رشد 36 هزار و 309 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه با رشد 36 هزار و 309 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

رشد 8 هزار و 991 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 24 هزار میلیارد تومان نزدیک شد

شاخص بورس منفی ماند

شاخص بورس منفی ماند

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) سه هزار و 799 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 303 هزار واحد رسید.

Irna.ir/

شاخص بورس باز هم منفی ماند

عقب‌نشینی 10 هزار و 899 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 16 هزار میلیارد تومان نزدیک ...

شاخص بورس همچنان بر مدار نزول

بازگشت شاخص بورس به مدار صعودی با جهش 18 هزار واحدی

بازگشت شاخص بورس به مدار صعودی با جهش 18 هزار واحدی

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه، 24 فروردین‌ماه) 18 ‌هزار و 457 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 244 هزار واحد رسید.

Irna.ir/
بورس تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 مثبت است؟

بورس تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 مثبت است؟

تنها چند ماه به انتخابات ریاست جمهوری 1400 باقی مانده است و پرسش بسیاری از سهامداران این است که این انتخابات چه تاثیری بر روی بورس خواهد داشت؟ آیا بورس در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری مثبت و...

NabzeBourse.ir/
چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد ارزش سهام عدالت در هفته گذشته چه تغییراتی کرد؟ رکورد خردادی معامله سهام در بورس مازندران شکسته شد جردن؛ محله شمالی بی‌آرام! وام ودیعه مسکن، مردم را خانه‌دار می‌کند؟ / «وزیر با این وام می‌تواند خانه اجاره کند؟» بازار آرام و کم‌نوسان بورس در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد پالایشی | اهداف قیمتی شبندر کجاست؟ افت ناچیز شاخص کل بورس در این هفته / کدام نمادها بیشترین بازدهی هفتگی را داشتند؟ "مبین" و انتشار صورت‌های مالی تلفیقی "فزرین" صورت‌های مالی 12 ماهه منتشر کرد فروکش هیجانات قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی+ جدول

در حال بارگیری...