کرونا در صف پمب‌بنزین‌ها / اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی‌‌کند!

کرونا در صف پمب‌بنزین‌ها / اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی‌‌کند!

«مرگ یک‌بار شیون یک‌بار، اگه کار نکنم یکی دیگه رو میذارن به جای من» این جمله یکی از متصدیان جایگاه بنزین است. در شرایطی که برخی توصیه‌های بهداشتی همخوانی با شرایط جامعه ندارد، همچنان کرونا روزانه در جایگاه‌های سوخت سایه به سایه متصدیان و مردم حرکت می‌کند و قربانیانش را می‌گیرد.

به گزارش تجارت نیوز، سکو‌های پمپ بنزین لحظه‌ای ‌خالی نمی‌ماند، آدم‌ها با عجله از ماشین پیاده می‌شوند و به سراغ نازل دستگاه می‌روند، تعداد کمی از افراد صورتشان با ماسک پوشانده شده، بقیه یا ماسک ندارند یا آن را زیر چانه زده‌اند.
یکی از متصدیان در حالی که اسکناس‌های در دستش را می‌شمارد و ماسکی بر صورت ندارد می‌گوید : «ماسک می‌زنم ولی الان یک لحظه برش داشتم، من نمیتونم هشت ساعت با ماسک و دستکش کار کنم. احساس خفگی میکنم. مرگ یک‌بار شیون یک‌بار، اگه کار نکنم یکی دیگه رو میذارن به جای من». راننده ماشین جلویی صدایش می‌زند و می‌گوید : «آقا بیا حساب کن ما بریم.»

بستر دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا فراهم نیست

به گفته وزیر بهداشت هر جایگاه پمپ بنزین می‌تواندحدود 8000 نفر را به کرونا مبتلا کند. در همین راستا توصیه‌های بهداشتی زیادی برای مراجعه به پمپ بنزین ارايه شد.

یکی از راهکارهای مقابله با کرونا در جایگاه‌های پمپ بنزین سوخت‌گیری توسط اپراتورها است، اما مشاهدات از جایگاه‌های سوخت نشان می‌دهد اپراتورها برای سوخت‌گیری مردم در ساعات پرتردد روز و هنگامی که صف‌های طولانی تشکیل می‌شود و تعداد اپراتورها جوابگو نیست، تمایلی به این کار ندارند.

آمبولانسی می‌رسد، راننده‌اش با ماسکی زیر چانه‌ بلافاصله از ماشین پیاده می‌شود و خودش سوخت‌گیری می‌کند.

علاوه بر او رانندگاه تاکسی، کارمندان و دیگر افراد حاضر در جایگاه خودشان اقدام می‌کنند و علت این کار را از دست رفتن وقت و انتظار طولانی در جایگاه‌‌ها بیان می‌کنند.

همایون صالحی، عضو کانون انجمن جایگاه‌داران سوخت در این رابطه عنوان می‌کنند: این امکان اصلا وجود نداشت که ما بتوانیم نیروی جدید اضافه کنیم و در حفظ نیروهای فعلی بسیار بسیار مشکل پیدا کردیم، کسانی که چنین دستورالعملی دادند ابتدا باید بستر را با مساعدت‌های خود آماده می‌کردند و بعد به چنین روشی می‌رسیدند، اگر قرار باشد در هر شیفت برای همه سوخت‌گیری انجام شود در هر جایگاه احتیاج به 16 نفر اپراتور است و این هزینه با میزان فروش و درآمد جایگاه همخوانی ندارد، اگر این اتفاق در استان‌ها بیفتد در همان چند ماه اول باید جایگاه را بفروشند و پول آن را به جای بدهکاری بدهند. ما از ابتدای کرونا از سمت هیچ نهادی حمایت و کمکی دریافت نکردیم و حتی در شرایطی که ماسک و دستکش نایاب بود ما به سختی تهیه کردیم.

وی در خصوص سوخت‌گیری توسط متصدیان می‌گوید: «ما اعلام کردیم اگر مردم عجله نکنند و اجازه بدهند، اپراتورها سوخت‌گیری را انجام می‌دهند. البته در تهران که تعداد جایگاه‌ها کم و شلوغ است این دستورالعمل امکان‌پذیر نیست».

صف‌های شلوغ پمپ‌بنزین‌ها

یکی دیگر از توصیه‌های بهداشتی این است که در هر بار مراجعه به پمپ بنزین‌ها یا ایستگاه‌های سی‌ان‌جی، سعی کنید حداکثر باک خودرو خود را پر کنید تا دفعات کمتری مجبور به مراجعه برای گرفتن سوخت شوید.

اما ناصر ريیسی‌فرد، ريیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت، معتقد است که مشکلات اقتصادی مردم باعث شده تا سفرهای درون شهری افزایش پیدا کند و مردم روزانه برای سوخت‌گیری به جایگاه‌ها مراجعه کنند.

او می‌گوید: «صفی که جلوی جایگاه‌ها ایجاد می‌شود نشانه فروش بالاتر نیست، مردم کم بنزین می‌زنند و باک ماشین‌هایشان را 10 لیتر 10 لیتر پر می‌کنند».

جایگاه‌های سوخت از پرخطرترین مکان‌هایی هستند که امکان ابتلا به کرونا در آنجا وجود دارد و نیاز به نظارت و مساعدت جدی از طرف مسيولان احساس می‌شود.

یکی از نگرانی‌های حال حاضر این است که با ورود ویروس جدید کرونا و افزایش سفرها، تعداد کم کارکنان و ساعت‌ کاری زیاد، متصدیان جایگاه‌ها در خطر بیشتری نسبت به قبل قرار دارند. این شرایط درحالیست که هنوز مراجع رسمی این حوزه حتی آماری از جانباختگان در جایگاه‌های پمب‌بنزین منتشر نکرده‌اند و معلوم نیست برای افزایش حفاظت از جان متصدیان این حوزه چه دستورالعمل‌های جدیدی را در برنامه دارند. در روزهای اخیر مقامات متعددی نسبت به شیوع موج جدید کرونا هشدار داده‌اند اما هنوز جایگاه‌های پمب‌بنزین انگار در فاز مقابله با موج‌های گذشته هستند!

مطالعه بیشتر: جزيیات پرداخت بیمه بیکاری کرونا
آخرین آمار کرونا در جهان+عکس

آخرین آمار کرونا در جهان+عکس

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به 9 میلیون و 527 هزار و 765 نفر افزایش یافت. از این تعداد تاکنون 484 هزار و 972 نفر جان باخته و 5 میلیون و 175 هزار و 415 نفر بهبود یافته اند.

BourseNews.ir/
برای مطالبات‌مان از عراق، کالا نمی‌گیریم توثیق مکانیزه سهام برای دریافت کارت اعتباری و تسهیلات بانکی همگانی شد ده خبر مهم و تاثیرگذار بر بورس فردا + فیلم جزییات بازنگری حدنصاب سرمایه گذاری صندوق ها مهمترین سیگنال سفر همتی به آلمان / آیا گشایشی در راه است؟ دلار 15هزار تومانی در چه صورت محقق می‌شود الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال وجود ندارد تسهیلات 75 هزارمیلیارد تومانی نظام بانکی به آسیب دیدگان از کرونا کف های حمایتی وبملت کجاست؟ نرخ دلار نیمایی امروز 11 اسفند ماه پشت‌پرده اظهارات اخیر واعظی درباره نرخ ارز آینده روشن در انتظار سهامداران بانک پارسیان فروش گوشت قسطی با چک کارمندی؟! مصوبه مجلس گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ 40 میلیون دلار کالای ورود ممنوع ترخیص می‌شود پیش‌بینی بورس فردا 12 اسفند / بازار از 20 اسفند متعادل می‌شود سهام عدالت افت 1.6 درصدی داشت خبر خوش برای سهامداران در روزهای ناخوش بورس آخرین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11 کدام نمادها در صف افزایش سرمایه هستند؟ مجمع "ساربیل" 141 تومان تقسیم کرد "زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره سود 600 ریالی "سنوین" نصیب سهامداران "شصفها" گرد هم می‌آیند جلسه دستمزد 1400 فردا برگزار خواهد شد مصوبه جدید مجلس کدام گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست حلب مورد نیاز کارخانه‌های روغن تامین شد جزییات برگزاری مجامع الکترونیک سهام عدالت سهام عدالت دولتی می‌شود؟ انتخابات غیرقانونی "وبرق" از سهامداران دعوت کرد کدال‌نگر 11 اسفند1399/ زیان 10میلیاردی بانک پارسیان در 9ماه ‌گذشته افت 3 هزار واحدی شاخص کل معامله 10هزار کنتور برق بر تابلوی مناقصه بورس کالا "اتکای" یکساله 752ریال سود برای هرسهم ساخت افت سودسازی «وهور» در یکسال مالی اگر سهام شبندر دارید بخوانید (11اسفند)/ سبزپوشی پالایش نفت بندرعباس در سرخی بازار رنج معاملات مثبت در فولاد/ فولاد با سبزپوشی به استقبال فردا می‌رود فروش گوشت قسطی با چک کارمندی / احتمال کمبود گوشت برای شب عید ثبت ارزش معاملات 290میلیارد تومانی برای شستا چرا دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، وثیقه نیاز ندارد؟ قیمت دلار به 24797 تومان رسید / چهارمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11 چراغ بورس قرمز ماند افت شاخص بورس در بازار امروز ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 10 اسفند 99 موز چقدر گران شد؟ حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند ارزش سهام عدالت امروز 11 اسفند 99

در حال بارگیری...