مجمع وساخت 1401 | چه میزان سود تقسیم شد؟

مجمع وساخت 1401 | چه میزان سود تقسیم شد؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران با حضور 76.35 درصد سهامداران، برگزار شد. گزارش نبض بورس را از این مجمع بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران با حضور 76.35 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای قربانی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید، آقای جاوید سرپرست شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 به صورت زیر ارايه دادند:

عملکرد مالی شرکت در سال مالی مورد گزارش

طی سنوات اخیر سود شرکت افزایش چشمگیری داشته به طوری که در 5 ساله از 282 میلیارد تومان به 608 میلیارد تومان رسیده است. علت این افزایش سود نیز فروش سهام از جمله سهام بانک توسعه صادرات بوده است. درآمد‌های عملیاتی شرکت در سال 1401 نسبت به سال قبل افزایش داشته به طوری که در فروش پروژه‌ها و املاک 160 درصد رشد داشته که علت آن افزایش فروش پروژه‌ها به دلیل فروش مغازه‌های ابزار سازان اردبیل متعلق به شرکت نوین کرت بوده است. در سود فروش سهام 67 درصد رشد داشته که علت آن افزایش سود فروش سهام عمدتا مربوط به فروش بلوکی شرکت سرمایه گذاری توسعه خوزستان بوده است.
در سود سرمایه گذاری‌ها 372 درصد رشد داشته که علت آن افزایش سود سرمایه گذاری بابت افزایش سود تقسیمی شرکت‌های سرمایه پذیر می‌باشد که عمده آن مربوط به سود سهام شرکت تامین سرمایه نوین و بانک اقتصاد نوین بوده است.
در مجموع درآمد‌های عملیاتی شرکت با 117 درصد رشد، 3.182 میلیارد ریال بوده است. مجموع هزینه‌های شرکت اصلی 15 درصد رشد داشته و جمع بدهی‌ها نیز 36 درصد کاهش داشته است.

فروش سرمایه گذاری‌ها در طی سال مالی مورد گزارش

در مجموع شرکت 10 شرکت زیر مجموع داشته که از این تعداد برخی فعال، برخی نیمه فعال و برخی متوقف هستند. در حال حاضر شرکت‌های استانی متوقف شده و تولیدی ندارند. هدف از ایجاد این شرکت‌ها ورود به بازار ساخت و ساز بوده که به دلیل اجرای پروژه‌هایی مانند مسکن مهر تنها 4 یا 5 شرکت فعال هستند. شرکت تا کنون چندین بار برای فروش این دارایی‌ها مزایده گذاشته، اما خریداری برای این دارایی‌ها نبوده است.

شرکت پشتیبان ایجاد ساختمان، شرکت سازه‌های نوین کرت و شرکت توسعه و فن آوری ساختمان فاقد پرسنل بوده است و توسط هیات مدیره اداره می‌گردد. در خصوص فروش پروژه امیر کبیر محمد شهر اقدام شده، اما برخی از دارایی‌ها خریدار ندارند. بر همین اساس شرکت ابتدا این دارایی‌ها را اجاره داده و سپس اقدام به فروش خواهد نمود.
در خصوص پرونده خانه سازی رای 13.5 میلیون یورویی به نفع شرکت صادر شده است.
در حوزه حقوقی شرکت 115 پرونده داشته که از این تعداد 75 پرونده مختومه شده است.

برنامه‌های آینده شرکت

بازنگری در سرمایه گذاری‌ها و متنوع نمودن پرتفوی شرکت جهت کاهش ریسک و افزایش بازدهی.
افزایش فعالیت‌های عملیاتی شرکت‌های زیر مجموعه.
تامین منابع مالی برای شرکت‌های گروه پس از چابک سازی و ادغام آن‌ها و شروع به عملیات و تولید ساختمان در راستای عملیات اصلی شرکت.
فروش و واگذاری دارایی‌های غیر مولد و ارزیابی، بررسی املاک و مستغلات و موجودی‌های بلا استفاده شرکت و تصمیم گیری در خصوص فروش یا فعال سازی و پیگیری رفع مشکلات اسناد مالکیت آن.
پیگیری جهت برطرف نمودن محدودیت‌های اصل 44 در ارتباط با سرمایه گذاری در سهام بانک اقتصاد نوین.
پیگیری منافع آسیب دیده بخشی از دارایی‌های شرکت در سنوات گذشته.
بررسی و تصمیم گیری در ارتباط با سرمایه گذاری‌های کم بازده، با توجه به روند شرایط حاکم بر بازار (از جمله فروش شرکت‌های عمران مسکن سازان).
ایجاد رویه‌های گوناگون جهت تامین منابع مالی از محل بازنگری و کارآمد نمودن سرمایه گذاری ها.
تلاش در جهت استقرار کامل نظام مدیریت ریسک.
چابک سازی شرکت‌های زیر گروه در جهت کاهش هزینه‌های سربار ثابت و افزایش و تولید ساختمان در سال‌های آتی با توجه به غیرفعال بودن تولید ساختمان طی سال‌های گذشته.
ارتقای نیرو انسانی از طریق جذب نیرو‌های متخصص و آموزش نیرو‌های فعلی شرکت.
پیگیری ویژه پرونده‌های حقوقی، قرارداد وکلا و پیمانکاران و طرفین دعوی موارد حقوقی معوق گذشته.
پیگیری مکرر در خصوص نهایی نمودن توافق نامه سنواتی زمین نوسا کیش.
پیگیری جهت انتقال قطعی سهام با نماد‌های انرژی 2 و کبورس موضوع توافق نامه شهریور 1400 هیات مدیره شرکت با گروه استراتوس در خصوص بدهی شرکت هنزا.
پیگیری جهت اتمام و حل و فصل اختلافات مربوط به پروژه‌های سنواتی گروه از جمله پروژه ظفر و سایر پروژه ها.

سوالات مطرح شده در مجمع:

علت عدم تعیین مدیرعامل طی 20 ماه اخیر چه بوده است؟ طی یک سال اخیر 2 نفر برای مدیر عاملی مشخص شده، اما هیات مدیره به اجماع نرسیده است. با توجه به ترکیب هیات مدیره جدید انتظار می‌رود مدیرعامل طی 3 ماه آینده مشخص شود.

علت فروش توسعه عمران خوزستان چه بوده است؟ عمده دارایی این شرکت یک زمین کشاورزی 30 هکتاری بوده که به علت برگشت مد دریا به کارون این زمین‌ها شور شده اند. چنانچه شرکت می‌خواست این زمین‌ها را آب شویی کند نیاز به 150 میلیارد تومان تجهیزات داشته و 3 تا 4 سال زمان نیاز داشت لذا با توجه به این که این کار از ماموریت شرکت خارج بوده این شرکت به مزایده گذاشته شده و به فروش رفته است. این دارایی به مبلغ 11 میلیارد
تومان به فروش رفته است.

در انتها به ازای هر سهم 14 ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی فاطر به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی فراز مشاور دیلمی پور به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

یکی از خلاءهای مهم کشور، مسيله سرمایه‌گذاری است اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی عکس | فرمان فوق العاده این بنز ! عکس | هیولاهای دنیای ماشین با این دستگاه ها ساخته شدند! اعلام آمادگی دیوان محاسبات برای گره گشایی و رفع اشکالات در پرداخت حقوق معلمان پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟ روسیه جای عربستان را به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت به چین گرفت اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده 9 درصدی کالاهای اساسی در سال 1402 + سند سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم 3 میلیارد دلار صادرات فراورده‌های نفتی با کمک بورس انرژی خبر تازه درباره ثبت‌نام خودروهای داخلی یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت 70 درصد رسید عرضه آجیل‌های تقلبی در میادین تره‌بار/ خشکسالی دلیل جدید گرانی ها حتی پسته! وزیر کار: نرخ بیکاری در سال جاری به 8.2 درصد کاهش یافت تولید یک میلیون و 348 هزار خودرو در سال 1401/ ایران رکورددار رشد تولید خودرو در جهان شد خاندوزی: سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم سامانه ثبت‌نام خودروها 24 امشب بسته می‌شود/ بازگشایی مجدد 7 و 8 فروردین رای شورای رقابت به لغو عضویت شرکت‌های کروز در هیات مدیره ایران خودرو درج قیمت روی بلیت هواپیما الزامی شد/ برخورد با شرکت های متخلف پیش‌بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در 1402 پیش بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در سال 1402 عرضه 257 میلیون دلار حواله، دو برابر بیشتر از معاملات بیت‌کوین تخت گاز می‌رود! عکس| ستایش سایت معتبر از ماشین شگفت انگیزی که طالبان با موتور کرولا ساخت! مردم 30 درصد کمتر به خشکشویی‌ها مراجعه می کنند سخنگوی وزارت صمت: مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو 2 روز دیگر تمدید شد / جاماندگان 7 و 8 فرورد... واکنش ایران خودرو درپی انتشار تصاویری از پارکینگ این شرکت در شبکه های اجتماعی دفتر رسانه وزارت صمت: از تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز تا فروش خودرو 3 تا 5 برابر قیمت واقعی به مردم تمدید مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو در 7 و 8 فروردین اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال 1402 اعلام شد تحویل حضوری خودروها در ایران‌خودرو مازندران مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد آخرین قیمت دلار و یورو 29 اسفند 1401 مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین روز اسفند 1401 خاندوزی: 2 برابر سال گذشته بودجه عمرانی پرداخت کردیم/ 12 ماه بودجه عمومی بدون استقراض طومار تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز؛ از قاچاق 33 هزار میلیارد تومانی تا جریمه 13800 میلیاردی شمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت آب و برق از 1000 شرکت فراتر رفت دریافت شماره شبا بانک رفاه مزیت‌های «مرغ سایز» برای مصرف‌کنندگان مصرف بنزین رکورد زد/ هشدار افزایش مصرف بنزین همزمان با افزایش مسافرت ها صندوق توسعه ملی 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد خودرویی که فقط رنگ‌آمیزی آن به 600ساعت زمان نیاز دارد! کاهش دما در برخی شهرها/ آسمان کشور 2 روز آینده بارانی است کارگران مزد سال 1402 را چگونه محاسبه کنند؟ بازار پوشاک یخ زد پیش‌بینی ريیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید ‌خودپردازهای خالی از اسکناس در روزهای پایانی سال/ گلایه مردم از نبود پول نو در آستانه سال نو‌ فرزین: مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود مرکز فروش ماهی بعثت ؛ از فروش ماهی لوکس تا گارانتی تعویض!