تحلیل تکنیکال وبملت 25 مرداد 1402 | غول بانکی در حال تغییر روند؟

تحلیل تکنیکال وبملت 25 مرداد 1402 | غول بانکی در حال تغییر روند؟

وبملت یکی از تاثیرگذارترین نمادها بر بورس ایران و از غول های بانکی به شمار می رود که همواره کارشناسان از آن به عنوان یک سهم بنیادی گروه بانکی یاد می کنند. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تکنیکالی این نماد بپردازیم.

به گزارش نبض بورس، تحلیلگر: حسن روح الامین | وبملت یکی از تاثیرگذارترین نمادها بر بورس ایران و از غول های بانکی به شمار می رود که همواره کارشناسان از آن به عنوان یک سهم بنیادی گروه بانکی یاد می کنند. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تکنیکالی این نماد بپردازیم.

شایان ذکر است که این تحلیل به هیچ عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش وبملت نیست و صرفا یک تحلیل و پیش بینی می باشد.

تحلیل تکنیکال وبملت 25 مرداد 1402

نماد وبملت در تایم روزانه (تحلیل کوتاه مدت) پس از یک حرکت صعودی کوتاه وارد روند خنثی شده است. حمایت مهم کف ابر کومو دقیقا شامل کندل روز چهارشنبه خواهد بود و با توجه به سابقه دو دایره آبی مشخص شده در نمودار از واکنش مثبت احتمال برگشت به بالای قیمت وجود دارد. از طرفی خط روند صعودی شکسته شده و در اندیکاتور RSI خط روند نزولی خوشوقتانه شکسته شده و پولبک بدان در حال شکلگیری به نظر می‌رسد.

نوع بسته شدن کندل روز چهارشنبه بسیار مهم است در تعیین ادامه روند نماد: بسته شده بالای ابر و خط روند صعودی نشانه مهمی برای حفظ روند خنثی و صعودی میان مدت و پایین آن خطر افت نماد را هشدار می‌دهد. در صورت شکست حمایت اول 4032 و حمایت قوی دوم 3771 ریال می‌باشد.

در تایم هفتگی و تحلیل میان‌مدت روند صعود حفظ شده است و خط روند نزولی در RSI هنوز مانع رشد قیمت می‌شود. هم‌اکنون حمایت خط دوم گن فن از قیمت حمایت خوبی می‌کند و در صورت شکست حمایت آن خط سوم قابل بررسی است. میدلاین کانال بلند مدت نیز از حمایت‌های مهم در صورت افت زیاد قیمت نماد می‌باشد.

خلاصه تحلیل تکنیکال وبملت

حمایت دینامیک (پویا / مورب): خط دو گن فن هفتگی، کف ابر روزانه

حمایت استاتیک (ثابت) اول: 4032 ریال

حمایت استاتیک (ثابت) دوم: 3771 ریال

نوع حمایت: چندگانه

ریسک به ریوارد: مناسب برای میان‌مدت

مقاومت دینامیک (پویا / مورب): خط یک گن فن، سقف ابر کومو روزانه و سقف کانال بلند مدت

مقاومت استاتیک (ثابت) اول: 5422 ریال

مقاومت استاتیک (ثابت) دوم: 7434 ریال

  • تحلیل تکنیکال نماد‌ها هر روز ساعت 8:30 صبح از سایت نبض بورس منتشر خواهد شد.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد