افشای اطلاعات 3 نماد بورسی

افشای اطلاعات 3 نماد بورسی

روز گذشته سه اطلاعیه با اهمیت منتشر کردند که از افشای اطلاعات 3 نماد بورسی خبر می‌دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته سه شرکت بورسی اطلاعیه بااهمیت منتشر کردند. یکی از این اطلاعیه‌‌‌ها از سوی شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس روی کدال قرار گرفت که در آن از افزایش قیمت حمل کیسه‌های آرد از کارخانه‌های آرد تهران به نانوایی‌‌‌ها خبر داده شده بود.

طبق اعلان این شرکت، حسب تصمیمات متخذه کارگروه استان تهران و غله منطقه یک، حمل کیسه‌های آرد از کارخانه‌ آرد تهران به نانوایی‌ها به میزان 104 درصد افزایش یافته است. در این اطلاعیه برآورد شده که این موضوع باعث خواهد شد درآمد شرکت از محل حمل آرد به میزان 21 میلیارد تومان افزایش یابد.

شفاف‌سازی شرکت سایپا شیشه

شرکت سایپا شیشه هم در یک اطلاعیه با موضوع «شفاف‌سازی درخصوص نوسان قیمت سهام» اعلام کرد: «به استناد ماده 17 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع می‌رساند از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 12/ 9/ 6 و3 ماهه منتهی به 30/ 12/ 1399) تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. بنابراین به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر با توجه به شرایط بازار و روال طبیعی عرضه و تقاضای سهام صورت گرفته است.»

نتیجه ادعای حقوقی شرکت سنا

شرکت سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران (سنا) هم اطلاعیه‌‌‌ای راجع به نتیجه نهایی ادعای حقوقی خود بر نیروگاه کاوه قاین منتشر کرد. موضوع این دعوای حقوقی انتقال مالکیت نیروگاه شهید کاوه قاین به شرکت تولید نیروی زاگرس بوده که در بخشی از آن آمده است: «در تاریخ 21/ 4/ 1400 با حضور ريیس محترم حوزه قضايی، دادستان و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین اجرای حکم در محل نیروگاه انجام و مالکیت نیروگاه شهید کاوه قاین به شرکت تولید نیروی زاگرس منتقل شد.»

نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاين در کیلومتر 4 جاده قاين-مشهد و در زمینی به مساحت 120 هکتار واقع شده است. این نیروگاه مشتمل بر چهار واحد گازی تیپ V94. 2 طرح نیام ساخت شرکت مپناست.

توان اسمی هر یک از این واحدها برابر 5/ 157مگاوات است و در مجموع این نیروگاه با توان 630مگاوات یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌‌‌های شرق کشور است که برق استان خراسان جنوبی و بخشی از شبکه سراسری را تامین می‌کند. عملیات بخش گاز این نیروگاه در سال 1386 شروع و در اسفند سال 1388 به بهره‌برداری رسیده است. سوخت اصلی نیروگاه گاز طبیعی و سوخت جایگزین آن، گازويیل است.

در این نیروگاه امکان نصب دو واحد بخار 160 مگاواتی نیز وجود دارد که در صورت نصب و راه‌اندازی آنها، ظرفیت اسمی نیروگاه به 956 مگاوات و راندمان نیروگاه از 34 به 48 درصد افزایش خواهد یافت.

ارزش نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاين

طبق ارزیابی هیات کارشناسان رسمی دادگستری منتخب شرکت‌های سنا و توانیر، نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاين در سال 1399 به مبلغ 33 هزار میلیارد ریال ارزش‌‌‌گذاری شده است. گفته شده با لحاظ میزان مالکیت شرکت سنا در شرکت تولید نیروی زاگرس، به ارزش بازار شرکت سنا بیش از 2هزار میلیارد تومان افزوده می‌شود.

همچنین با انتقال مالکیت نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاين به شرکت تولید نیروی زاگرس پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه در اولین سال تملک از تاریخ تحویل نیروگاه مورخ 21/ 04/ 1400 تا انتهای سال‌جاری با آمادگی تولید بیش از 3 میلیون و 214 هزار مگاوات ‌‌‌ساعت و انرژی تولیدی برآوردی یک‌میلیون و 407هزار مگاوات ‌‌‌ساعت، درآمدی بالغ بر 970 میلیارد ریال را برای شرکت تولید نیروی زاگرس به همراه داشته باشد که با لحاظ کردن بهای تمام شده معادل 300 میلیارد ریال، سودی معادل 670 میلیارد ریال برای شرکت تولید نیروی زاگرس خواهد داشت.

منبع: دنیای‌اقتصاد

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند

بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود د...

بازار سرمایه این روزها درگیر وضعیت بغرنجی است که تا حد زیادی سهامداران را با زیان جدی مواجه کرده است.

FarsNews.ir/
شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان

شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقو...

وزیر کار با بیان اینکه شرکت‌های جدیدی از زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی در بورس عرضه می‌شود، گفت:‌ ما از ابتدا تلاش کردیم حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت شود که این ماه نیز از 21 شروع به پرداخت شده اس...

TejaratNews.com/
هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟

هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران گفت: اطلاعات معاملات و پرتفوی افراد از طریق سامانه واسط پس از معاملات، واکشی و به کارگزاری‌ها ارايه می‌شود.

TejaratNews.com/

بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است

بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است

کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از مسیر‌های اعتمادسازی را می‌توان داشتن یک برنامه میان مدت برای بازار و حمایت عملی از آن بیان کرد.

YJC.news/
بورس، مادر خرج نیست!

بورس، مادر خرج نیست!

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به پول هایی که از جیب بورسی ها می رود و ذوق زدگی رییس برای امضای یادگاری و...

BourseNews.ir/
اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس

اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس

با کاهش آثار اقتصادی کرونا، در پی تزریق واکسن به بخش بزرگی از جامعه هدف، انتظار می‌رود درآمد شرکت‌های بورس نیز در نیمه دوم سال با رشد بیشتری مواجه شود

Bartarinha.ir/
فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی

فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی

در معاملات امروز (سه‌شنبه) بورس انرژی، 115هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی عرضه شد و کل قراردادها به فروش رسید.

Irna.ir/

ریزش 36 هزار و 535 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 22 هزار میلیارد تومان رسید

بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود

بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور ...

بازار سرمایه امروز با افت 36 هزار واحدی شاخص کل رو به رو شد و کانال 1٫4 میلیون واحدی را از دست داد. روند بازار سهام در روزهای آینده به چه صورت است؟

TejaratNews.com/

عقبگرد بورس به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد

شاخص بورس منفی شد

بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست

بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست

در جریان معاملات امروز، شاخص کل بورس با افت 36 هزار و 535 واحد، روی پله یک میلیون و 391 هزار واحدی قرار گرفت.

YJC.news/
چرا مشکلات بورس را سه روزه حل نمی‌کنید؟

چرا مشکلات بورس را سه روزه حل نمی‌کنید؟

مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: این روزها حامیان ريیس جمهور ريیسی بسیار خوشحال هستند. آنها واردات واکسن و موافقت سازمان همکاری شانگ‌های با عضویت ایران را به نام دولت سیزدهم زده‌اند و این دو مورد را بش...

Bartarinha.ir/
نمای پایانی بورس امروز / شاخص کل با افت 36هزار واحدی همراه شد

نمای پایانی بورس امروز / شاخص کل با افت 36هزار واحدی همراه شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان بازار 2.6درصد کاهش داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.6درصد افت کرد.

EghtesadOnline.com/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...