جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف

جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف

مصوبه هیات وزیران در خصوص آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده 3 قانون ساماندهی صنعت خودرو به وزارتخانه‌های صمت و اقتصاد و همچنین سازمان‌های محیط زیست، سازمان ملی استاندارد و سازمان برنامه برنامه و بودجه ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، معاون اول ريیس جمهوری در نامه‌ای خطاب به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان محیط زیست، سازمان ملی استاندارد و سازمان برنامه و بودجه، تصویب‌نامه مصوبه هیات وزیران در تاریخ 12 شهریور 1402 در رابطه با آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده 3 قانون ساماندهی صنعت خودرو را ابلاغ کرد. 

بر اساس تبصره ماده 3 قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب 28 آبان ماه 1400 مجلس شورای اسلامی، دولت مجاز است ضمن ترویج روش‌های کاهش و بهینه‌سازی مصرف سوخت، نسبت به وضع عوارض پلکانی بر دارندگان خودروهای پرمصرف‌ (نسبت به حجم سیلندر) یا تولید خودروهای با مصرف  بالاتر از حد مجاز، به تشخیص سازمان ملی استاندارد، اقدام کند و درآمد حاصل را پس از واریز به حساب خزانه‌داری کل کشور و درج در بودجه‌های سنواتی به یارانه تسهیلات بانکی جهت گسترش حمل‌ونقل عمومی، موضوع احکام مندرج در ماده 4 این قانون اختصاص دهد.

آیین‌نامه اجرایی این تبصره حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

اطلاعیه معاون اول ريیس جمهوری در قالب متن اصلاحیه  قانون ساماندهی صنعت خودرو  به شرح ذیل است:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد