چرا گوجه گران شد؟ / ثبت سفارش موز ممنوع شد

چرا گوجه گران شد؟ / ثبت سفارش موز ممنوع شد

گوجه بعد از موز دوباره گران و کمیاب شد. با تغییر فصل تولید گوجه کمتر شد و در بازار هر کیلو گوجه با قیمت هفت هزار و 500 تا 17 هزار تومان فروخته می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت برخی از میوه و صیفی‌جات گران شد از جمله موز و گوجه! تجربه تلخ سال گذشته دوباره تکرار شد. سامانه ثبت سفارش موز بسته شده است. همین عامل قیمت موز را در سطح بازار به کیلویی 40 هزار تومان رسانده است.

بارفروشان می‌گویند انحصار در بازار باعث شده که موز گران شود و همین افزایش قیمت در دیگر میوه‌ها اثرگذار است. آنها معتقدند افزایش قیمت این میوه بر دیگر اقلام تاثیر دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت موز در فروشگاه‌های آنلاین بین 31 تا 47 هزار تومان است. قیمت خیار هم بین هشت تا 14 هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت انواع میوه چند؟

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان با اشاره به وضعیت بازار به تجارت‌نیوز گفت: به دلیل آخر فصل بودن میوه‌هایی که در بازار موجود است اکثرا سردخانه‌ای است. اکنون هر کیلو هلو معمولی در میدان اصلی میوه و تره‌بار با قیمت 12 تا 25 هزار تومان و هلو انجیری با قیمت 15 تا 30 هزار تومان فروخته می‌شود.

اکبر یاوری اظهار کرد: متاسفانه ثبت سفارش موز دوباره ممنوع شده است. همین مساله باعث شده موز با قیمت 30 هزار تومان به میوه فروشی‌های سطح شهر تحویل داده ‌شود که با اعمال سود خرده فروشی، این میوه گران‌تر می‌شود.

قیمت گوجه چقدر است؟

آنچه از قیمت گوجه فرنگی پیداست دوباره گوجه در بازار کمیاب شده است. عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان با تايید این خبر گفت: معمولا در هفته دوم مهر به دلیل تغییر فصل گوجه گران می‌شود. اکنون اکثر گوجه‌ها از استان فارس و بويین‌زهرا به تهران وارد می‌شود.

او بیان کرد: هفته گذشته قیمت هر کیلو گوجه چهار هزار تومان بود اما حالا در میدان اصلی میوه و تره‌بار با قیمت هفت هزار تومان فروخته می‌شود که با این حساب در سطح شهر قیمت این صیفی‌جات بین 10 تا 12 هزار تومان است. برخی از فروشندگان اما ممکن است از این فرصت سواستفاده کنند و با قیمت بیشتری بفروشند.

یاوری همچنین از ثبات قیمت هویج خبر داد و گفت: هر کیلو هویج بین هفت تا 12 هزار تومان ارزان شد و هویج درجه یک با قیمت 13 هزار تومان فروخته می‎شود.

حالا باید دید که این ثبات قیمت هویج در فصل پاییز و زمستان ادامه‌دار است یا دوباره هویج در فصل سرما گران می‌شود.

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت موز در پاییز 1400 را بخوانید.

تعطیل بود، بار نرسید، قیمت گوجه 4برابر شد!

تعطیل بود، بار نرسید، قیمت گوجه 4برابر شد!

ريیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران تعطیلات را دلیل کمیاب‌شدن و افزایش 4 برابری قیمت گوجه اعلام کرد.

Bartarinha.ir/
قیمت موز 40 هزار تومان کاهش یافت/گوجه سبز؛ کیلویی 100 هزار تومان

قیمت موز 40 هزار تومان کاهش یافت/گوجه سبز؛ کیلویی 100 هزار تومان

ريیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با بیان اینکه قیمت موز نسبت به اسفند 1399، حدود 40 هزار تومان کاهش یافته است، گفت: قیمت نوبرانه ها، بعد از عرضه انبوه به ثبات خواهد رسید.

TejaratNews.com/
قیمت موز و چغاله بادام شکسته شد/ قیمت توت فرنگی 40 هزار تومان

قیمت موز و چغاله بادام شکسته شد/ قیمت توت فرنگی 40 هزار تومان

وانت‌بارها با برخی ترفندها نیم کیلو موز را 16 هزار تومان می‌فروشند. این در حالی است که ريیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید: با کاهش قیمت موز قیمت سایر میوه‌های دیگر شکسته شد. امروز هر کیلو موز اکوادوری در ...

TejaratNews.com/
ارزانی 10 هزار تومانی قیمت موز / تابستان موز به کیلویی 20 هزار تومان می‌رسد

ارزانی 10 هزار تومانی قیمت موز / تابستان موز به کیلویی 20 هزار توم...

امروز قیمت موز 10 هزار تومان ارزان شد؛ این در حالی است که میوه‌فروشان در برخی مناطق تهران هر کیلو موز را با قیمت 50 تا 60 هزار تومان می‌فروشند. ريیس اتحادیه فروشندگان میوه می‌گوید: میوه‌فروشانی که موز...

TejaratNews.com/
موزهای وارداتی شب عید به بازار رسید/ کاهش قیمت موز

موزهای وارداتی شب عید به بازار رسید/ کاهش قیمت موز

قیمت دستوری موز 25 هزار تومان اعلام شد و در شرایطی که دو هفته از اعلام قیمت مصوب موز می‌گذرد اما موز همچنان گران است. عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان می‌گوید: گمرک در ترخیص موز از بنادر همکاری نکرد، ...

TejaratNews.com/
وعده تازه درباره قیمت موز، خیار و پرتقال

وعده تازه درباره قیمت موز، خیار و پرتقال

ريیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قیمت سه محصول موز، خیار و پرتقال که در هفته‌های گذشته با افزایش روبرو بوده در هفته آینده کاهش می‌یابد.

Bartarinha.ir/
قیمت موز کاهش می‌یابد

قیمت موز کاهش می‌یابد

معاون وزیر صمت با اشاره به تامین مداوم تخم‌مرغ برای واحدهای بسته‌بندی جهت عرضه به بازار،گفت: عرضه مرغ گرم به نرخ مصوب نیز از امروز در شبکه توزیع منتخب آغاز می‌شود.

Bartarinha.ir/
قیمت موز به 60هزار تومان رسید!

قیمت موز به 60هزار تومان رسید!

قیمت هر کیلو موز وارداتی در خرده فروشی های سطح شهر تهران به 50 تا 60هزار تومان رسید.

Bartarinha.ir/
قیمت موز به چقدر رسیده است؟

قیمت موز به چقدر رسیده است؟

ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار با اعلام کاهش 7 هزار تومانی قیمت موز گفت: هفته گذشته یک کشتی 3 هزار تنی وارد بندر شد که با ورود مجدد موز در هفته آینده، قیمت باز هم کاهش خواهد یافت.

TejaratNews.com/
واکنش اتحادیه باغداران به گرانی موز / خاصیت سیب بالاتر از موز است

واکنش اتحادیه باغداران به گرانی موز / خاصیت سیب بالاتر از موز است

نایب ريیس اتحادیه باغداران تهران با اشاره به اینکه نیازی به واردات موز نداریم، گفت: گرچه طی سال‌های اخیر موز در سبد میوه خانوار در مجالس و مهمانی‌ها مرسوم شده است، اما خاصیت برخی میوه‌های داخلی همچون ...

TejaratNews.com/
پشت پرده گرانی موز / حواله واردات هر کارتن موز 100 هزار تومان!

پشت پرده گرانی موز / حواله واردات هر کارتن موز 100 هزار تومان!

ريیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی می‌گوید: علت افزایش قیمت موز این است که عده‌ای مجوز فروش موز را کارتنی 100 هزار تومان می‌فروشند.

TejaratNews.com/
قیمت گوجه کاهش یافت

قیمت گوجه کاهش یافت

رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره‌بار تهران با اعلام جزییات قیمت انواع میوه و صیفی‌جات در هفته اول آذرماه، گفت: قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی تا 2 هزار تومان نسبت به هفته گذشته کاهش یافته به طوری که نرخ گوجه...

Bartarinha.ir/
قیمت گوجه به 4هزار تومان می‌رسد

قیمت گوجه به 4هزار تومان می‌رسد

معاون بازرگانی سازمان تعاونی روستایی گفت: عرضه گسترده گوجه در میادین میوه و تره بار تهران از پنج شنبه آغاز شده و با افزایش تولید تا دو هفته قیمت این محصول به حدود چهار هزار تومان می‌رسد.

Bartarinha.ir/
کاهش قیمت گوجه فرنگی تا 20 روز دیگر

کاهش قیمت گوجه فرنگی تا 20 روز دیگر

ريیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح خرده‌فروشی بین 11 تا 14 هزار تومان است، گفت: نرخ این محصول تا حدود 20 روز دیگر متعادل می‌شود.

TejaratNews.com/
قیمت موز گران شد / ارزانی قیمت میوه‌های نوبرانه نسبت به پارسال

قیمت موز گران شد / ارزانی قیمت میوه‌های نوبرانه نسبت به پارسال

ريیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی می‌گوید: قیمت موز در هفته‌های اخیر قدری با نوسان رو به رو بوده به طوری که قیمت موز در عمده فروشی‎‌ها به 17 هزار و 500 تومان رسیده است.

TejaratNews.com/
روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان لزوم ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ شاخص کل افت 3600 واحدی دارد بازداشت کارمندان متخلف یک موسسه قرض‌الحسنه بورس 755 واحد افت کرد عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی روابط تجاری ایران با عربستان کلید خورد آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا درخواست محاکمه روسای سابق بانک مرکزی قیمت مسکن در منطقه شش تهران پیر‌های بازار خود را به خرفتی زدند! صورت مالی 9 ماهه حسابرسی نشده " وآتیه " منتشر شد تصمیمات مجمع " فملی " به ثبت رسید " حپترو " تصمیمات مجمع عمومی را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی تاک دانا در اول آبان ماه وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟ دعوت از سهامداران صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا به مجمع دورهمی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در هفته آینده این هم از انتشار صورت مالی میاندوره ای " خراسان " صورت مالی 3 ماهه " غچین " منتشر شد " حگهر " صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان صورت مالی شرکت تابعه خود را منتشر کرد " ساروج " صورت مالی میاندوره ای منتشرکرد شفافیت قراردادهای بانکی عایدی بورس را بالا می‌برد نسخه جدید برای یارانه‌های مردم / یارانه‌ها چه تغییری می‌کنند؟ کاندیدای مدیرعاملی شستا با حقوق 92میلیونی! وعده دولت عملی نشد؛ صدای روزنامه اصولگرا درآمد مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز بدهی جهانی به رکورد 88 تریلیون دلار رسید پیشرفتی در سند ایران و چین روی داده است؟ لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور! فعالان بازار ارز چشم انتطار مذاکرات / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 مهر بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟ زوایای پنهان شاخص‌های بورس را بشناسید هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت تحویل بوگاتی 9.3میلیون دلاری به مشتریان 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی برای تعمیرات دوره‌ای از مدار خارج شد دستگیری 3 کارمند یک موسسه قرض‌‎الحسنه بانک‌ها 37میلیون متر زمین و ساختمان دارند سوخت زمستانی با واردات گاز از ترکمنستان تامین می‌شود انفجار سنگ 3هزار تنی در آزادراه تهران - شمال تشکیل کارگروهی در مجلس برای واردات خودرو با فیلترشکن ببینید 1400/07/25 ببینید کمبود بنزین در اروپا با مردم چه کرده! چگونگی پرداخت سود شستا هنوز تعیین نشده است/ پرداخت به سجام یک ماه زمان می‌برد ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم ؛ ضرورت بازار سرمایه واردات محدود خودرو به کشور انجام خواهد شد پایان اولین روز سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM)