اف‌تی‌ایکس یقه دانشگاه استنفورد را هم گرفت

اف‌تی‌ایکس یقه دانشگاه استنفورد را هم گرفت

دانشگاه استنفورد، یکی از معتبرترین موسسات ایالات متحده، تصمیم گرفته که تمام وجوه اهدایی را که از صرافی ارزهای دیجیتال...

تصمیم برای بازگرداندن کل وجوه پس از بحث و گفتگو بین دانشگاه و وکلای بدهکاران FTX گرفته شد. به گفته سخنگوی دانشگاه، کمک‌های اهدایی توسط بنیاد FTX و نهادهای مرتبط، به ارزش 5.5 میلیون دلار و در درجه اول برای پیشگیری و تحقیقات مرتبط با همه‌گیری بود.

این اتفاق در پی ادعاهای اخیر FTX رخ می‌دهد که گفته می‌شود والدین سام بنکمن-فرید، آلن جوزف بنکمن و باربارا فرید، خواستار کمک‌های مالی قابل توجهی بودند که دانشگاه استنفورد یکی از دریافت‌کنندگان آن بود. FTX ادعا کرد که آلن جوزف بنکمن بیش از 5.5 میلیون دلار از کمک‌های مالی گروه FTX را بین نوامبر 2021 تا مه 2022 به دانشگاه استنفورد اختصاص داده است.

والدین سام بنکمن-فرید، که اساتید قدیمی دانشکده حقوق استنفورد هستند، متهم شدند که این کمک‌ها را برای ارتقای جایگاه حرفه‌ای و اجتماعی خود، به طور بالقوه به ضرر گروه FTX و مشتریان آن، انجام داده‌اند. تصمیم دانشگاه استنفورد برای بازگرداندن وجوه نشان‌دهنده تمایل به اجتناب از گرفتار شدن در یک نبرد حقوقی طولانی است.

با این حال، آلن بانکمن و باربارا فرید این اتهامات را رد کرده و آن‌ها را کاملا نادرست خوانده‌اند. آنها پیشنهاد کردند که این شکایت علیه آن‌ها ممکن است یک حرکت راهبردی باشد؛ زیرا همزمان با محاکمه پسرشان خواهد بود.

صرافی FTX در حال حاضر به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای بازیابی وجوه، تسویه‌حساب طلبکاران و احتمالا راه‌اندازی مجدد عملیات خود، درگیر اقدامات قانونی مختلفی است. این صرافی قبلا مبلغ قابل توجهی از جمله 7 میلیارد دلار را با بخش قابل توجهی در دارایی‌های ارزهای دیجیتال بازیابی کرده است.

FTX به دنبال کمک‌های خیریه‌ای که توسط سام بنکمن-فرید انجام شده است، اخیرا از افراد و سازمان‌ها برای بازیابی پرداخت‌های تبلیغاتی شکایت کرده است. چهره‌ها و نهادهای قابل توجهی که مورد هدف قرار گرفته اند، عبارتند از کوین اولری، ستارگان ورزشی ترور لارنس و نايومی اوزاکا، و تیم بسکتبال گلدن استیت واریرز.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد