کنایه کیهان به صحبت‌های نوبخت در مجلس

کنایه کیهان به صحبت‌های نوبخت در مجلس

ريیس‌سازمان برنامه و بودجه در حالی که چندی پیش مدعی شده بود نباید گرای خزانه را به دشمن داد، دیروز مدعی شد خزانه خالی است!

کیهان نوشت: ريیس‌سازمان برنامه و بودجه در حالی که چندی پیش مدعی شده بود نباید گرای خزانه را به دشمن داد، دیروز مدعی شد خزانه خالی است!

نوبخت در نشست مجلس برای بررسی لایحه بودجه گفت: آقای قالیباف از آن گزارش بکلی سری خبر داری؟ درآمد صد و چند میلیارد دلاری کشور به چند میلیارد دلار کاهش پیدا کرده. نمی‌توانم عدد رو به شما بگم که بعد از سه سال محاصره که ذخایرمان را استفاده کردیم، در چه شرایطی هستیم!

این اظهارات نادرست و خلاف واقع در حالی است که وی چند ماه قبل هم به غلط مدعی شده بود حتی یک قطره نفت هم نمی‌توانیم نفت بفروشیم و بدین ترتیب برای رسانه‌های ضدانقلاب و محافل سیاسی و دیپلماتیک غرب سوژه درست کرده بود. و این در حالی بود که فروش نفت به واسطه دور زدن تحریم‌ها، از چند صد هزار بشکه به نزدیک یک میلیون بشکه افزایش یافته بود.

ريیس‌مجلس دیروز جواب نوبخت را به استناد ادعای خود وی داد و گفت: «اگر می‌‌دانید که در صادرات نفت در وضعیت فروش حداقلی به سر می‌ برید و با سختی و مشکلات رو به رو هستید، چرا در لایحه خود پیشنهاد فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه را پیشنهاد دادید؟ براساس آنچه که پیشنهاد دادید، هزینه‌های واقعی و قطعی را در لایحه بودجه الزامی کردید، این دوگانگی را چطور مجلس باید حل کند؟ مجلس فروش نفت قطعی را براساس یک میلیون بشکه و نهایتا تا 1/5 میلیون بشکه پیش‌بینی کرده است».

اما نکته دیگر این است که آقای نوبخت، 25 مهر ماه 96 وقتی هنوز سخنگوی دولت بود، با انتقاد از کسانی که گرای خزانه خالی را می‌دهند، گفته بود: «من از کسانی که با دولت مخالفت‌هایی دارند تقاضا می‌کنم در حال حاضر وحدت را در کشور به نمایش بگذارند و مدام نگویند که منابع مالی ما برای اداره کشور کم است.

کسانی که بیرون از مرزها نشسته‌اند اگر ببینند که ما وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و منابع مالی در اختیارمان کافی نیست در اقداماتشان جری‌تر می‌شوند...چرا عده‌ای در داخل کشور می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ ما منابع مالی داریم و با همان هم می‌توانیم به توسعه کشور بپردازیم.»

در عین حال یادآوری این نکته ضرورت دارد که سرقفلی ادعای «خزانه خالی است»، به آقای روحانی و سخنانش در دانشگاه تهران در آذر 92 می‌رسد! آن روز هم این سخن خلاف واقع، گرا به دشمن و مغلوبه کردن مذاکرات هسته‌ای پیش از آغاز آن بود!

ادعای دروغین خالی بودن خزانه در طول این چند سال در حالی مطرح شده که مع الاسف ریخت و پاش در دستگاه‌های دولتی در قالب‌های مختلف به راه بوده؛ از واگذاری شرکت‌های بزرگ و زرخیز دولتی به ثمن بخس بگیرید تا پرداخت حقوق‌های هنگفت نجومی. چنانکه با بخشنامه منتشره، شرکت‌های دولتی مجاز شده‌اند بر خلاف قانون، حقوق مدیران را تا سه برابر سقف قانونی و تا 50 میلیون تومان افزایش دهند!

و بالاخره اینکه افشای اطلاعات «بکلی سری» (ادعای نوبخت)، عملی مجرمانه محسوب می‌شود.

local_offerبرچسب‌ها:
جدال لفظی نوبخت و نماینده تهران در مجلس

جدال لفظی نوبخت و نماینده تهران در مجلس

نماینده تهران با انتقاد از سیاست های ارزی دولت به صحبت های منتشر شده از ريیس دفتر ريیس جمهور درباره گران کردن نرخ ارز اشاره کرد و آن را اعترافی از جانب دولتمردان دانست.

Bartarinha.ir/
نوبخت: با کاهش نرخ ارز، زندگی راحت‌تر می‌شود

نوبخت: با کاهش نرخ ارز، زندگی راحت‌تر می‌شود

معاون ريیس جمهور گفت: اگر بتوانیم نرخ ارز و تورم را کنترل کنیم قطعا مردم زندگی راحت‌تری خواهند داشت.

Bartarinha.ir/
نوبخت: جزو 18 اقتصاد بزرگ جهان هستیم

نوبخت: جزو 18 اقتصاد بزرگ جهان هستیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز براساس شاخص اقتصاد، جز 18 کشور بزرگ جهان است.

Bartarinha.ir/
واکنش نوبخت به انتقاد نمایندگان از لایحه بودجه

واکنش نوبخت به انتقاد نمایندگان از لایحه بودجه

ريیس سازمان برنامه و بودجه کشور در واکنش به انتقادات نمایندگان مجلس از لایحه بودجه 1400 گفت: این بودجه عملیاتی است و نمایندگان صرفا باید وقت کافی برای بررسی لایحه بودجه سال آینده بگذارند.

Bartarinha.ir/
واقعیت صحبت نوبخت در تلویزیون چه بود؟

واقعیت صحبت نوبخت در تلویزیون چه بود؟

در پی سخنان محمدباقر نوبخت درباره علت افزایش قیمت کالاها، در یک برنامه تلویزیونی، روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی ارايه کرد.

Bartarinha.ir/
نوبخت: لایحه بودجه 1400 قطعا لایحه کاملی نیست

نوبخت: لایحه بودجه 1400 قطعا لایحه کاملی نیست

محمدباقر نوبخت گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه تاکید داشتند که باید درآمد نفت را کاهش دهیم و در عوض درآمد‌های مالیاتی و فروش سهام و اموال را بیفزاییم.

Bartarinha.ir/
نوبخت: ارز دولتی حذف شود، یارانه 3برابر می‌شود

نوبخت: ارز دولتی حذف شود، یارانه 3برابر می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: 840 هزار میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده برای سال 1400 است که از این رقم 23 درصد از طریق فروش نفت تامین خواهد شد.

Bartarinha.ir/
نوبخت: بودجه 1400 انبساطی است

نوبخت: بودجه 1400 انبساطی است

ريیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه سال آینده کشور در بخش سیاست‌های مالی، انبساطی و در بخش سیاست‌های پولی، انقباضی خواهد بود.

Bartarinha.ir/
نوبخت: از قیمت‌ها خبر ندارم، همسرم خرید می‌کند!

نوبخت: از قیمت‌ها خبر ندارم، همسرم خرید می‌کند!

پاسخ «خیر» نوبخت درباره اطلاع داشتن از قیمت کالاهای اساسی خبرساز شد.

Bartarinha.ir/
نوبخت: پرداخت حقوق و یارانه‌ از مصايب‌مان است

نوبخت: پرداخت حقوق و یارانه‌ از مصايب‌مان است

محمدباقرنوبخت، ريیس سازمان برنامه و بودجه در برنامه تلویزیونی اظهار کرد: پرداخت منظم یارانه‌ها، کمک معیشتی و حقوق‌ها از صعوبت‎ها و مصايب سازمان برنامه و بودجه است.

Bartarinha.ir/
نوبخت: منتظر نظر رهبر انقلاب هستیم

نوبخت: منتظر نظر رهبر انقلاب هستیم

محمدباقر نوبخت، ريیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه توییتر خود نوشت: آنچه از پیش‌فروش اوراق نفتی در بورس صحبت می‌شود متفاوت از طرح فروش قطعی نفت است که در شورای عالی اقتصادی مورد توافق قرار گرفته و منت...

Bartarinha.ir/
نوبخت: فقط 6درصد از درآمد نفتی محقق شد

نوبخت: فقط 6درصد از درآمد نفتی محقق شد

نوبخت باتاکید بر اینکه استقراض دولت از بانک مرکزی، ادعایی باطل و نوعی توهم است؛ افزود: اگرچه فقط 6درصد از درآمد نفتی مورد انتظار در سال 9 محقق شده، اما 75 درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است.

Bartarinha.ir/
نوبخت: نهضت خدمت‌رسانی ساخت مسکن آغاز شد

نوبخت: نهضت خدمت‌رسانی ساخت مسکن آغاز شد

ريیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای استان اصفهان ساخت 1000 واحد مسکونی را برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و 3000 واحد دیگر را برای روستايیان در نظر گرفتیم که جمعا 4000 واحد مسکونی در این استان ک...

Bartarinha.ir/
نوبخت: دوران مالی سختی را تجربه می کنیم

نوبخت: دوران مالی سختی را تجربه می کنیم

ريیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه کشور یکی از شدیدترین و پرمضیقه ترین دوران مالی خودش را تجربه می کند، گفت: هیچ پروژه عمرانی را به خاطر بودجه متوقف نکرده ایم و طبق زمان بندی پیش می رود.

Bartarinha.ir/
تغییر مالکیت 990 میلیون اوراق بهادار مالی شرکت پتروشیمی غدیر درج شد مدعیان فروش نفت و دور زدن تحریم‌ها یک بشکه هم نفروختند آخرین خبرها از عرضه اولیه پتروشیمی تبریز عرضه 46 تن زعفران در بورس کالا بدهی آمریکا تا 2051 دو برابر خواهد شد 21 میلیارد دلار وام ارزی پرداخت شد معامله 3 میلیارد برگه سهم در تالار شیشه‌ای/ فرآورده‌های نفتی در راس معاملات اقدامات نظارتی فرابورس در قبال دستکاری قیمت در نماد «واحصا» کتاب «پرایس اکشن: بازگشت‌ها» به کتابخانه سازمان بورس رفت مصوبه مجلس برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رتبه‌بندی معلمان امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه بورس امروز 16 اسفند ماه / افت اندک و ادامه دار شاخص کل حاشیه‌های امروز بورس 16 اسفند 99 / استقبال از پالایشی‌ها بیش از سایر نمادهای بازار دلالان بهین‌یاب شناسایی شدند/ عرضه کل محصولات زنجیره فولاد در بورس زمان، میزان و نحوه پرداخت سود سهام عدالت رشد حجم و ارزش معاملات بورس کالا کاهش 8173 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار 19.7 هزار میلیارد تومان شد جزيیات آزادسازی 3 میلیارد دلار ارزهای بلوکه ایران "فلوله" 17 درصد سهام یک شرکت را می‌فروشد "غپونه" به بازار دوم فرابورس می آید افت 8 هزار واحدی شاخص بورس ارزش پالایشی یکم 16 اسفند 99 ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 16 اسفند 99 نقدشوندگی سهام زیر چکش تصمیمی نادرست ارزش سهام عدالت و دارایکم در 16 اسفند ماه 99 سود 200درصدی دلالان میوه! رشد قیمت نفت در آخرین روز کاری هفته افت شاخص به کانال یک میلیون و 160 هزار واحدی فروش قسطی محصولات ایران‌خودرو و سایپا/ تحویل خودرو نوروز 1400 قیمت جدید دلار و یورو / دومین نرخ ارز صرافی ملی 99/11/16 300 هزار تن سنگ آهن در بورس کالا عرضه می‌شود عرضه صکوک اجاره 639 میلیارد ریالی شرکت داروسازی دکتر عبیدی قیمت کالاهای پرمصرف ایام عید در کشور تعدیل می‌شود "گکوثر" دارای صف فروش 25 میلیونی نرخ رسمی 26 ارز کاهش یافت "پردیس" با صف خرید یک میلیونی همراه است "قنقش" با افزایش تقاضا همراه است قیمت طلا و سکه امروز هم کاهشی بود / قیمت طلا و سکه امروز 16 اسفند 99 چقدر شد؟ افزایش 1.000 تنی میزان فروش وکیوم باتوم "شبریز" در بورس کالا "وپست" تنها نماد سبزپوش بانکی ها "پترول" از ابتدای معاملات در محدوده یک تا 2 درصد مثبت معامله می‌شود صف فروش "شبندر" جمع شد "شرانل" هم رو به بالا معامله می‌شود رنج مثبت مجدد در "وخارزم" قیمت انواع سکه و طلا در اولین روز هفته معاملات منفی در سراسر نماد‌های گروه سایر واسطه گری‌های مالی "حسینا" هم سبزپوش است معاملات مثبت در "حتاید" با رشد 2 درصدی همراه است معاملات منفی "همراه" با افت 2درصدی

در حال بارگیری...