ایجاد ثبات در معاملات، مهمترین نیاز بازار سرمایه

ایجاد ثبات در معاملات، مهمترین نیاز بازار سرمایه

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه ایجاد ثبات در معاملات را مهمترین نیاز بازار سرمایه دانست و گفت: با دست به دست شدن سهام، زمینه کف‌سازی معقول و منطقی در قیمت‌های فعلی برای سهام فراهم شده و از سرمایه‌گذاری در دوره زمانی میان‌مدت...

«امیرعلی امیرباقری» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا به ریسک های موجود در بازار به عنوان ریسک های اصلی بازار در حوزه داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: در حوزه داخلی،  انتخابات ریاست جمهوری و در حوزه خارجی بحث مذاکرات وین مطرح است که به شدت روند معاملات بازار را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

وی اظهار داشت: بازار اکنون از بعد حوزه خارجی نسبت به مذاکرات وین خوش‌بین و امیدوار به پایان مطلوب مذاکرات و نیز برداشته شدن تحریم ها است.

 این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: به دنبال چنین اتفاقی، چشم انداز تورمی در کشور کاهش پیدا می کند و انتظار می رود با فروکش کردن چشم اندازهای تورمی، تقاضای سفته بازانه در بازارها کمتر شود و سهام شرکت ها از طریق ورود دوباره نقدینگی به این بازار به قیمت های واقعی خود بازگردند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه داخلی بعد از تایید لیست نهایی کاندیدای ریاست جمهوری تا حدودی از ابهام موجود رفع و مسیر بازار به سمت روند صعودی بازگشته است،  گفت: اکثر نامزدهای انتخاباتی، انتقاداتی را نسبت به وضعیت فعلی و رفتار اقتصادی حاکم در کشور دارند؛ بنابراین انتظار می رود در صورت انتخاب و کسب حداکثری آرای مردم، اقدام به جراحی های اقتصادی کنند.

امیرباقری اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که برای کاهش تورم و عملی کردن برخی از اقدامات جدید، تصمیماتی در راستای ارزپاشی اتخاذ شود که این امر باعث سرکوب قیمت ارز در کوتاه مدت می شود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سرمایه گذاران باید اکنون برخی از متغیرهای بنیادین اقتصادی کشور را مدنظر قرار دهند، تاکید کرد: سهام شاخص ساز و صادرات محور دارای درآمد ارزی هستند، به همین دلیل تاثیر سرکوب قیمت‌ها در بازار سرمایه، سود این شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد و از نظر بخش کلان تر، از آنجایی که از چشم انداز تورم ارز در میان مدت و بلندمدت جلوگیری می شود؛ بنابراین دورنمای روند بازار سرمایه به صورت ثابت می ماند و دیگر انتظار روندی سنگین در کوتاه مدت و میان مدت شکل نمی گیرد.

وی همچنین در ادامه به روند معاملات بورس در هفته ای که گذشت اشاره کرد و اظهار داشت: در ابتدای هفته ای که گذشت شاهد تداوم فشار فروش در بازار بودیم، اما به مرور زمان با نزدیک شدن به اواخر هفته قدرت تقاضا در کلیت بازار تقویت شد و در روزهای پایانی هفته رشد شاخص بازار را دنبال کردیم.

امیرباقری اظهار داشت: نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که بازار سرمایه از لحاظ تکنیکالی قیمت هایی را به خود دیده است که با کمیت حاضر و آتی اقتصاد هماهنگ است؛ بنابراین بازار سرمایه در وضعیت فعلی می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری میان مدت و بلندمدت باشد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: بقیه بازارهای سرمایه گذاری به دلیل افزایش قیمت ها در این بازارها و نیز اعمال فشارهای قانونی از لیست سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد خارج شده اند.

وی با اشاره به اینکه همیشه به طور معمول بعد از موج های تورمی در کشور شاهد بازده مثبت در بخش واقعی اقتصاد خواهیم بود، گفت: یکی از گزینه های سرمایه گذاری، نگاه به کسب و کار، تولید و خروج از بازارهای پنج گانه سنتی است، افراد می توانند با توجه به این مساله اقدام به سرمایه گذاری در بخش واقعی اقتصاد کنند.

امیرباقری اظهار داشت: در بخش بازار سرمایه انتظار می رود که در هفته جاری همچنان با بازاری متعال و معقول مواجه باشیم و انتظار فشار خرید و فروش را در بازار نخواهیم داشت.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اکنون مهمترین نیاز بازار سرمایه، ایجاد ثبات در معاملات است، گفت: با دست به دست شدن سهام، زمینه ایجاد کف سازی معقول و منطقی در قیمت های فعلی برای سهام ایجاد خواهد شد و سرمایه گذاری در این بازار در بازه زمانی میان مدت و بلندمدت قابل توجه سرمایه گذاران می شود.

وی به روند معاملات در بازارهای جهانی اشاره کرد و افزود: انتظارات موجود برای کاهش شاخص دلار در میان مدت می تواند زمینه رشد قیمت  کامودیتی ها را فراهم کند، از آنجایی که کامودیتی ها تشکیل دهنده بخش اعظم بازار سرمایه هستند؛ بنابراین این موضوع می تواند محرکی برای رشد معقول میان مدت و بلندمدت بازار سرمایه باشد.

به گزارش ایرنا، شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (شنبه، هشتم خردادماه) 30 هزار و 131 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 139 هزار واحد رسید.

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکن...

تحلیلگران فنی باور دارند، در‌صورتی‌که اسکناس آمریکایی محدوده 23 هزار و 800 تومانی را از دست بدهد، فروشندگان بیشتری وارد بازار خواهند شد.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دل...

قیمت دلار در بازار در آخرین روز معاملاتی هفته، با صفر درصد تغییر، 23,433 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

امروز جمعه، هفدهم اردیبهشت نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرد و بهای دلار در رقم 20643 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
معامله خانه‌های هزار میلیاردی با بیت‌کوین مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران روزهای خوش بورسی ها بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ 2 میلیون و 750 هزار نفر سهامدار لطیف شدند درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل!

در حال بارگیری...