وزیر جهاد کشاورزی: مطالبات گندمکاران تا پایان شهریور پرداخت می شود

وزیر جهاد کشاورزی: مطالبات گندمکاران تا پایان شهریور پرداخت می شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: آقای ريیس جمهور با پیگیری های ما اعلام کرد مطالبات گندم کاران جزو دیون ممتازه کشور هست و با اولویت اول پرداخت شود، سازمان برنامه و بودجه قول داده تا پایان شهریور پرداخت می کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری درباره پیگیری پرداخت مطالبات گندم کاران، گفت: بنده به عنوان وزیر جهاد کشاورزی، متولی بخش کشاورزی و تولید هستم مسيولیت پیگیری را هم دارم و تاکنون در غالب جلسات دولت در هر فرصتی مطالبات گندم کاران را مطرح کردم و پیگیری‌های جدی را داشته ام.

نیکبخت افزود: در بودجه سال 1402 مجلس خرید هشت و نیم میلیون تن گندم را تصویب کرد یعنی زیر 100 همت، 100 هزار میلیارد تومان بودجه برای خرید گندم در این سال و پیش بینی‌ها هم بر این بود که 8.5 میلیون تن گندم خریداری بشود، امروز این رقم خریداری به 10 میلیون و 322 هزار تن رسیدهاست، چیزی نزدیک به 2 میلیون تن بیش از بودجه تصویب شده.

وی اضافه کرد: به هر حال دولت یک کار بزرگی انجام داد اگر همان 8 و نیم میلیون تن یا کمتر بود بر اساس همان بودجه تصویبی پرداخت صددرصد انجام می‌گرفت، آن 2 میلیون تن مازاد بر بودجه باید قانونا اصلاحیه به مجلس می‌داد و یک متمم قانون بودجه و اصلاحیه می‌گرفت برای 10 میلیون و 322 هزار تن که باید بودجه تامین می‌شد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: آقای ريیس جمهور با پیگیری‌های ما اعلام کرد به منظور سازمان برنامه و بودجه که مطالبات گندم کاران جزو دیون ممتازه کشور هست و با اولویت اول این را پرداخت کنید، ما هم داریم پیگیری می‌کنیم و آقای منظور هم قول داد تا پایان شهریور پرداخت می‌کنند.

نیکبخت ادامه داد: بنده متولی تولید و مسيول جمع آوری خرید گندم هستم، مسيول نگهداری گندم هستم و انبارداری می‌کنم بعد از تولید، لذا پیگیری جزو وظیفه بنده است و به عنوان یک عضو از دولت از همه کشاورزان عذرخواهی می‌کنم.

وی تاکید کرد: تاکنون بیش از 110 همت پول پرداخت شده است بیش از آن چیزی که در بودجه دیده شده و باقی مانده هم تا پایان شهریور تامین شود، اقدام خواهد شد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد