ونزويلا پناهگاه خودروهای سرقتی

ونزويلا پناهگاه خودروهای سرقتی

ونزويلا، کشوری که یکی از ضعیف‌ترین اقتصادهای جهان را دارد، حالا به پناهگاهی بین‌المللی برای خودروهای به سرقت رفته لاکچری تبدیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اگر شما هم تجربه دزدیده شدن خودرو را داشته باشید این را می‌دانید که احتمال پیدا شدن آن خیلی ضعیف است. برعکس مجرمان که فقط برای زمان جرم به خودرو نیاز دارند، سارقان حرفه‌ای خودرو به خوبی می‌دانند چگونه خودروی به سرقت رفته را ناپدید کنند.

در اغلب موارد وقتی خودرو را می‌دزدند، بدون هیچ درنگی آن را به محل اختفا انتقال می‌دهند. در نهایت خودروهای مسروقه را با کانتینرها و حمل و نقل دریایی به نقطه‌ای در خارج ایالت یا حتی کشور می‌فرستند تا صاحبان‌شان هرگز رنگ آنها را نبینند و پیدا کردن‌شان تقریبا غیرممکن شود. ونزويلا حالا به مقصد مهمی برای خودروهای لاکچری به سرقت رفته تبدیل شده است.

سارقان متخصص خودرو که باندهای قاچاق حرفه‌ای دارند، خودروهای به‌سرقت رفته در آمریکا را از راه کلمبیا به ونزويلا ارسال می‌کنند. از تعداد عظیمی که به این شکل حمل شده‌اند، تعداد بسیار ناچیزی کشف می‌شود.

به خاطر بازار سیاهی که در ونزويلا شکل گرفته، سرقت خودروهای لاکچری [پرتجمل] نیز روند افزایشی پیدا کرده است. مقام‌های پلیس کلمبیا این خبر را به اشتراک گذاشته‌اند که تاکنون 84 خودرو‌ و 421 موتورسیکلت را توقیف کرده‌اند که مقصد آن ونزويلا بوده است.

در ونزويلا بخشی از این خودروها و موتورسیکلت‌ها به صورت قطعات یدکی دست دوم به فروش می‌رسد. در مناطقی مانند برانکیلا خودروهای دزدیده شده به راحتی در مرزها به فروش می‌رسند. خیلی از خودروهای سرقتی از سایر کشورهای قاره آمریکا به ونزويلا می‌رسند و دلیل آن این است که اکثر این کشورها در مقایسه با کلمبیا و ونزويلا تعداد بیشتری خودروی گران‌قیمت دارند. در سال 2020 هم فقط در فلوریدا جلوی خروج 81 دستگاه خودروی سرقتی از جمله برند مرسدس بنز و لکسوس پیش از ارسال به ونزويلا گرفته شد. این 81 دستگاه فقط یک مورد بود که به دام افتاد وگرنه تعداد خودروهای به سرقت رفته و قاچاق شده خیلی بیشتر از اینها است و آمار دقیقی وجود ندارد.

منبع: سایپانیوز

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

کاربرد عجیب اسکناس در ونزويلا؛ عروسک‌سازی!

کاربرد عجیب اسکناس در ونزويلا؛ عروسک‌سازی!

در ونزويلا به دلیل تورم چندصد درصدی ارزش پول ملی بسیار پایین است و در نتیجه ارزش اسکناس ونزويلا از کاغذ رنگی هم ارزان‌تر است.

Bartarinha.ir/
افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا

افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا

دولت ونزويلا از روز یکشنبه قیمت بنزین یارانه‌ای را 20 برابر افزایش خواهد داد.

Bartarinha.ir/
قرادرداد ایران و ونزويلا چقدر به نفع ماست؟

قرادرداد ایران و ونزويلا چقدر به نفع ماست؟

روزنامه آفتاب یزد با اشاره به روابط ایران و ونزويلا نوشت: در جهان بین‌الملل، امضای قراردادها بسیار مهم و تاثیرگذار است. این تاثیرگذاری را میتوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی هر دو طرف دید ...

Bartarinha.ir/
بارگیری ابرنفتکش ایرانی با 2 میلیون بشکه نفت خام ونزويلا

بارگیری ابرنفتکش ایرانی با 2 میلیون بشکه نفت خام ونزويلا

خبرگزاری رویترز با استناد به اطلاعاتی که می‌گوید سرویس‌های ردیابی کشتی‌ها آن را ارايه کرده‌اند،‌ مدعی شد یک نفتکش با پرچم ایران 2 میلیون بشکه نفت خام از ونزويلا بارگیری کرده و این کشور را ترک کرده است...

TejaratNews.com/
دور زدن تحریم، به کمک ونزويلا / قرارداد ونزويلا چه سودی برای ایران دارد؟

دور زدن تحریم، به کمک ونزويلا / قرارداد ونزويلا چه سودی برای ایران...

برخی از کارشناسان معتقدند قراردادی که ایران و ونزويلا منعقد کرده‌اند، می‌تواند نیازهای سوختی کشور را حل کند. حسن مرادی، کارشناس انرژی می‌گوید: با این قرارداد می‌توانیم راحت‌تر سوخت صادر کنیم.

TejaratNews.com/
ونزويلا 6 صفر از پول ملی خود حذف می‌کند

ونزويلا 6 صفر از پول ملی خود حذف می‌کند

دولت ونزويلا، جهت مقابله با تورم بالا و تسهیل محاسبات، 6 صفر از ارز ملی خود را کم می‌کند.

Irinn.ir/
ونزويلا 6 صفر را از واحد پولی خود حذف کرد

ونزويلا 6 صفر را از واحد پولی خود حذف کرد

ونزويلا روز جمعه با معرفی ارز ملی دیجیتالی به نام "دیجیتال بولیوار" 6 صفر را از واحد پولی خود حذف کرد تا اقدام جدیدی برای کنترل تورم شدید در این کشور انجام دهد.

Bartarinha.ir/
توافق سواپ نفت میان ایران و ونزويلا

توافق سواپ نفت میان ایران و ونزويلا

رویترز به نقل از چند منبع آگاه خبر داد ونزويلا با قراردادی برای سواپ نفت سنگین خود با میعانات ایران موافقت کرده و توافق سواپ در فاز نخست برای شش ماه برنامه‌ریزی شده اما ممکن است تمدید شود.

TejaratNews.com/
امضای قرارداد بزرگ نفتی بین ایران و ونزويلا

امضای قرارداد بزرگ نفتی بین ایران و ونزويلا

رویترز از امضای یک قرارداد بزرگ سوآپ نفتی بین ایران و ونزويلا با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا علیه بخش نفتی دو کشور خبر داد.

TejaratNews.com/
سرمایه بانک مشترک ایران و ونزويلا افزایش می‌یابد

سرمایه بانک مشترک ایران و ونزويلا افزایش می‌یابد

سرمایه بانک مشترک ایران و ونزويلا به یک هزار و 760 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

Borna.news/
50 درصد گردوی بازار قاچاق است / قیمت هر کیلو گردوی ایرانی

50 درصد گردوی بازار قاچاق است / قیمت هر کیلو گردوی ایرانی

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مغز گردوی ایرانی در بنکداری‌ها 225 هزار تومان است، گفت: 50 درصد از بازار گردوی کشور در سیطره گردوهای وارداتی قاچاق از آمریکا، شیلی و بلغا...

TejaratNews.com/
ونزويلا نفت را با غذا تهاتر کرد

ونزويلا نفت را با غذا تهاتر کرد

خبرگزاری رویترز مدعی شد ونزويلا سال گذشته با شرکتی ناشناس قراردادی را امضا کرده است تا نفت خام را با غذا تهاتر کند.

Bartarinha.ir/
ونزويلا، 6 صفر از پول ملی خود را برمی‌دارد

ونزويلا، 6 صفر از پول ملی خود را برمی‌دارد

بانک مرکزی ونزويلا به دنبال شکست در حل مشکل تورم فراگیر در این کشور با چاپ اسکناس‌های بزرگتر، تصمیم گرفته 6 صفر از واحد پول بولیوار را از ابتدای ماه اوت بردارد.

Bartarinha.ir/
همکاری عجیب دیجی‌کالا با بانک ونزويلا/ بانکی که نه خصوصی است نه دولتی!

همکاری عجیب دیجی‌کالا با بانک ونزويلا/ بانکی که نه خصوصی است نه دو...

ظاهرا به تازگی دیجی‌پی برای تسویه سریع‌تر با فروشندگان دیجی‌کالا دست به همکاری با بانک ایران_ونزويلا زده است. بانکی که نه دولتی محسوب می‌شود نه خصوصی و عموما برای دریافت اعتبارات و امور خارجی مورد است...

TejaratNews.com/
تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو آورده نقدی 450 میلیونی برای متقاضیان مسکن خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی "آبادا" پیمانکار نیروگاه سیکل ترکیبی را تغییر داد " کایتا" لوازم مستعمل را می فروشد طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری/ «اقتصاد ترکیه ایرانی‌ها را نجات می‌دهد؟»