پیشگیری از ریسک‌های ناشی از تخلفات احتمالی با احراز هویت

پیشگیری از ریسک‌های ناشی از تخلفات احتمالی با احراز هویت

کارشناس بازار سرمایه گفت: باید در نظر داشت که این فرایند مطابق رویه‌های مدون و از پیش تعریف شده، تنها برای یک‌بار انجام می‌شود و نتایج آن برای تمام ارکان بازار سرمایه و نهاد‌های مربوطه قابل استفاده بوده و از ریسک‌های ناشی از خطا‌های انسانی و تخلفات احتمالی پیشگیری می‌کند.

به گزارش بورس نیوز، محمودرضا الهی فرد، درباره فرایند احراز هویت الکترونیکی اظهار کرد: ممکن است این‌گونه به‌نظر برسد که فرایند احراز هویت الکترونیکی برای برخی افراد سخت باشد، اما باید در نظر داشت که این فرایند مطابق رویه‌های مدون و از پیش تعریف شده، تنها برای یک‌بار انجام می‌شود و نتایج آن برای تمام ارکان بازار سرمایه و نهاد‌های مربوطه قابل استفاده است و از ریسک‌های ناشی از خطا‌های انسانی و تخلفات احتمالی پیشگیری می‌کند.


  • بیشتر بخوانید: رشد بیش از 123 هزار نفری سجامی ها برای احراز هویت

وی با توجه به اینکه رویه‌های انجام‌کار احراز هویت الکترونیکی، از قبل مشخص و مدون شده، افزود: نهاد‌های مالی نیز در صورت تجهیز امکانات و فراهم آوردن شرایط لازم می‌توانند مجوز انجام این کار را دریافت و اقدام به احراز هویت الکترونیکی مشتریان کنند. این موضوع به افزایش تعداد مراکز احراز هویت الکترونیکی و تسهیل کار مشتریان منجر می‌شود.

کارشناس بازار سرمایه درباره رویه احراز هویت سرمایه‌گذاران خارج کشور برای ورود به بازار سرمایه ایران بیان کرد: با توجه به ضرورت احراز هویت سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم سایر کشورها، این فرایند در حال حاضر مستلزم صرف زمان و هزینه بالایی است. طبیعی است با فراهم‌سازی بستر‌های تکنولوژیک و همچنین مقررات لازم، احراز هویت الکترونیکی برای آن‌ها مسیر می‌شود و به تسهیل این فرایند و درنتیجه به جذب بیشتر شمار سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور، می‌انجامد.

الهی فرد گفت: احراز هویت الکترونیکی، به گسترش مرز‌های جغرافیایی بازار سرمایه ایران منجر می‌شود و این موضوع توسعه بازار و درنتیجه عمق‌بخشی به آن را در پی خواهد داشت.

وی مزیت‌های احراز هویت الکترونیکی را برشمرد و ادامه داد: افزون بر توسعه مرز‌های جغرافیایی بازار سرمایه، می‌‎توان به استفاده از این موضوع در برگزاری مجامع شرکت‌ها به‌صورت غیرحضوری اشاره کرد. احراز هویت الکترونیکی، تمامی الزامات مربوط به احراز هویت و اعمال رای سهامداران در مجامع را به خوبی پوشش داده است.

پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای معامله‌گران بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر معاملات بورس کدام است؟ قطع 2 روزه گاز مناطق 16 و 19 تهران از فردا دوشنبه چرا گزارش‌های 6 ماهه بورس را مثبت نمی‌کند؟ گرانی به جان این 4 خودرو افتاد زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور + نرخ معاینه ريیسی: اقتصاد کشور را به مذاکره گره نمی‌زنیم دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی قیمت‌گذاری دستوری سهام شرکت‌های لبنی را غیرجذاب کرده است گزارش عجیب از بازار مسکن در تهران / اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت پیش بینی قیمت دلار برای 3 آبان ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 جزییات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن ایران با همکاری ترکیه خودرو می‌سازد؟ چرا سود بانک ملت کم شد؟ / بدهی وبملت چقدر است؟ افزایش قیمت کالا‌ها چقدر است؟ جایگاه ایران در میان کشور‌های ثروتمند آسیا جزيیات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت / فرآیند غیرحضوری صدور کارت سوخت چگونه است؟ مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد حباب مسکن در شهر‌های بزرگ جهان گرانی کرونایی به آمریکا هم رسید برای ساخت یک‌ میلیون مسکن زمین داریم / کاهش قیمت مسکن در پی اخذ مالیات از خانه‌های خالی کاهش ارزش دلار برای سومین روز متوالی مسکن و بورس پیشتاز در اولین ماه پاییز/ کدام بازارها افت کردند؟ جزيیات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن درآمد قابل توجه ترکیه از خرید خانه خارجی‌ها نرخ ارز صرافی ملی امروز یکشنبه دوم آبان پیش بینی قیمت طلا در هفته اول آبان گرانی رب ربطی به گرانی گوجه ندارد ثبت نام یارانه پراید از فردا! / پرایدهای جدید در راه بازار پیشنهادی برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با بازار چقدر است؟ اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری! دلیل کاهش سود "خبهمن" شفاف شد خلق یارانه جدید از حساب 4200 آغاز فروش فوری محصولات سایپا فراوانی مرغ در راه است چرا مرغ گران شد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد قیمت جدید گوشت اعلام شد افزایش قیمت طلا چقدر محتمل است؟ / آخرین قیمت طلا و سکه پیش از دوم آبان افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد؟ سیگنال افزایشی بایدن به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز دوم آبان مذاکرات گازی ایران و ترکمنستان متوقف شد اعلام ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به مناطق آزاد چه زمانی به کارگزاری بورس کالا مراجعه کنیم؟