نسخه پیچ‌های ناشی و درد بی‌درمان بورس

نسخه پیچ‌های ناشی و درد بی‌درمان بورس

در حالی که متولیان بازار سرمایه با تغییرات مداوم در تغییرات به دنبال بهبود شرایط هستند، اما بازار کماکان روند منفی خود طی ماه‌های اخیر را حفظ کرده و توجهی به این تجویز‌ها ندارد.

به گزارش بورس نیوز، علی‌رغم تغییرات صورت گرفته در مدیریت بازار سرمایه طی یک‌ماهه اخیر و جایگزینی دهقان دهنوی به‌جای قالیباف اصل، اما بازار کماکان روند منفی خود را حفظ کرده است.

سهامداران که با انتصاب دهقان دهنوی امیدوار بوردند پس چند ماه ناکامی، بازار کمی روی آرامش را به خود ببیند در شرایط فعلی بازار کورسوی امید خود را نیز ازدست‌داده‌اند.

تغییر در مقررات به امید بهبود وضعیت در حالی از سوی مدیریت جدید بازار سرمایه صورت گرفت تا بتواند کمی به وضعیت آشفته بورس سروسامان بدهد، اما حال بازار ازآنچه متولیان آن فکر میکردند وخیمتر به نظر میرسد و با نسخههای فعلی رو به بهبود نمیرود.

در آخرین تغییراتی که به‌منظور بهبود وضعیت و کمتر شدن افت بازار در مقررات صورت گرفت اجرا دامنه نامتقارن و افزایش ضریب اعتبار کارگزاریها بود که تا بدین جا هیچ‌کدام تاثیر آن‌چنانی بر بازار نداشته است و کماکان روند شاخص منفی است و تنها سرعت آن کم شد.

در این میان بسیاری از سهامداران تصور میکردند با اجرای دامنه نوسان نامتقارن بازار رو به بهبودی خواهد رفت و صف‌های فروش جمع‌آوری میشود، اما در عمل کماکان صفهای فروش در جای خود ماندگار شدند.

در این میان کارشناسان معتقدند؛ اجرای دامنه نوسان نامتقارن تاثیر آن‌چنانی بر وضعیت بازار نخواهد داشت و باید سایر متغیرهای اقتصادی تغییر کند.

تاخیر در فروش افراد عجول و تزریق صبر

مهدی سوری در گفتوگو با بورس نیوز دراین‌باره اظهار کرد: علی‌رغم اجرای دامنه نامتقارن، افت بازار کاملا قابل پیش‌بینی بود، تغییر دامنه نوسان تغییری در چشم انداز اقتصادی یا کاهش ریسکهای سرمایهگذاری بازار ایجاد نمیکند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تنها تاثیر تغییر دامنه نوسان این بود که افرادی که قصد خروج از بازار داشتند کمی صبر کنند و تا مشخص شدن وضعیت بازار کمی فروش را به تاخیر بی اندازند و همین تاخیر میتوانست به‌صورت مقطعی بازار را مثبت کند.

متغیرهای اطمینان سهامداران

احسان رضا پور دیگر کارشناس بازار سرمایه نیز دراین‌باره در گفتوگو با بورس نیوز گفت: شاید اتفاقات اخیر درباره دامنه نوسان، برخی افراد را نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار خوشبین میکند اما؛ هنوز متغیرهایی که موجب اطمینان سرمایهگذاران میشود و ابهاماتی که بخشی درباره متغیرهای بودجه و سیاست بین‌المللی کشور بوده و کماکان سایه آن بر روی بازار است.

دامنه نوسان نامتقارن و صف‌های خرید هیجانی

صادق قاسمی نیز در گفتوگو با بورس نیوز بیان کرد: اجرای دامنه نوسان نامتقارن موجب ایجاد صفهای خرید هیجانی شد و با سودهایی که برای عدهای ایجاد کرد طبیعی است با فشار عرضه و فروش مواجه باشیم.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر بازار بتواند این عرضه‌ها را جمع کند میتوان انتظار داشت بازار روزهای آینده بهتر باشد هرچند دست‌کاری بازار به این نحو درست نیست.

بیشتر بخوانید:

ساعات انتهایی بازار متفاوت و با تقاضایی جدی‌تر

پیش‌بینی بورس فردا 18 اسفند / امیدواری به بازار سرمایه برگشت؟

پیش‌بینی بورس فردا 18 اسفند / امیدواری به بازار سرمایه برگشت؟

معاملات امروز (17 اسفند) بازار سرمایه با موج افزایش تقاضا همراه بود و شاخص بازار روند صعودی را در طول معاملات امروز طی کرد. کارشناسان معتقدند افزایش حجم معاملات در بازار ادامه‌دار است.

TejaratNews.com/
شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است / آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت

شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است / آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شرایط بازار سرمایه در کشور رو به بهبود است، گفت: چنانچه سود شرکت‌های دارای سهام عدالت تجمیع نشود، بخشی از آن در سال آینده واریز خواهد شد.

TejaratNews.com/

رییس سازمان بورس: شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است

حضور 60 میلیون ایرانی در بازار سرمایه

تخلف در بازار سرمایه جایی ندارد

امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه

امیدواری‌های آخر سالی در بازار سرمایه

پژوهش اقتصادیتهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه به ایرنا گفت: این امیدواری وجود دارد که با تثبیت نرخ ارز، شفاف‌تر شدن فضای سیاسی برای سرمایه‎گذاران، کاهش اثرات اقتصادی کرونا و افزایش نرخ‎های جهانی ...

Irna.ir/
بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

امروز شاخص کل بورس با افت 5 هزار واحدی روی پله یک میلیون و 172 هزار واحدی قرار گرفت.

Bartarinha.ir/
بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

بورس در هفته دوم اسفند بازهم قرمزپوش بود و کاهش شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن در این هفته بازهم تکرار شد. افزایش حجم معاملات در این هفته می‌تواند یک نشانه مثبت برای تغییر روند معاملات باشد.

FarsNews.ir/
چند شرط برای بهتر شدن حال بازار سرمایه

چند شرط برای بهتر شدن حال بازار سرمایه

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران برگشت دامنه نوسان به حالت عادی، حذف کردن پیش بینی سود و توسعه نهادهای مالی را از جمله اقدامات برای بهبود بورس دانست و گفت: در افق یکساله انتظار بهبود برای بورس را نخ...

Bartarinha.ir/
شفاف‌سازی کارگزاری آگاه درباره فرآیند تسویه اعتبار تا پایان سال

شفاف‌سازی کارگزاری آگاه درباره فرآیند تسویه اعتبار تا پایان سال

پیرو انتشار مطالبی در سایت های خبری مبنی بر نحوه تسویه اعتبار مشتریان کارگزاری آگاه، روابط‌ عمومی این کارگزاری توضیحاتی را با هدف شفاف‌سازی و اطمینان خاطر مشتریان ارايه کرده است.

BourseNews.ir/
چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار

چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار

بورستهران - ایرنا - مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: اکنون از بین افرادی که از ابتدای امسال اولین معامله خود را انجام دادند، حدود چهار میلیون و 500 هزار نفر پرتفوی کمتر از 10 میلیون تومان دارند...

Irna.ir/
توضیح کارگزاری مفید درباره اختلال سامانه معاملاتی امروز

توضیح کارگزاری مفید درباره اختلال سامانه معاملاتی امروز

صبح امروز سامانه معاملاتی کارگزاری مفید در آغاز شروع معاملات با اختلال روبه‌رو شد. روابط‌ عمومی کارگزاری مفید در این باره برای کاربران خود توضیحاتی ارسال کرد.

TejaratNews.com/
واکنش‌های متعدد به اختلال 2 ساعته کارگزاری مفید / سهامداران نصف بازار را از دست دادند!

واکنش‌های متعدد به اختلال 2 ساعته کارگزاری مفید / سهامداران نصف بازار را از دست دادند!

سامانه کارگزاری مفید با حدود هشت میلیون کاربر، یکی از بزرگترین کارگزاری‌های بورس است که از آغاز معاملات امروز (13 اسفند) با اختلال همراه است و دقایقی پیش به حالت عادی برگشت. با این حال اختلال دو ساعته...

TejaratNews.com/
اختلال در کارگزاری مفید باز هم روی اعصاب کاربران!

اختلال در کارگزاری مفید باز هم روی اعصاب کاربران!

تاکنون چندین مرتبه کارگزاری مفید با اختلالاتی مواجه شده است و امروز 13 اسفند 99 نیز یک بار دیگر معاملات آنلاین این کارگزاری با مشکلاتی مواجه شده است.

NabzeBourse.ir/
نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه

نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه

بورستهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورت تزریق منابع مالی از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه شاهد روزهای بهتری در بازار خواهیم بود و بازار سهام با اخبار جدید می‌تواند دوباره صعودی شود،

Irna.ir/
زمان توزیع میوه‌های ذخیره‌شده افزایش قابل توجه حقوق سربازان در سال آینده قیمت روز خودرو در 18 اسفند توزیع کالا‌های اساسی تنظیم بازاری در تهران عمده نمادهای گروه سیمان منفی است نرخ ارز افزایشی شد عرضه اولیه جدید در راه فرابورس جدیدترین قیمت کالاهای تنظیم بازاری رشد 19هزار واحدی شاخص کل بورس محدوده مناسب برای ورود شستا کجاست؟ + فیلم مروری بر عملکرد یک ساله "سشمال" نرخ رسمی 30 ارز کاهش یافت عرضه 72 هزار تن انواع ورق در بورس کالا عرضه 122 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی به دنبال ایجاد ارتباط موثر بین حوزه تولید و بازارسرمایه هستیم عطر برنج طارم در بورس کالا عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی (میهن4) پرداخت سود در نماد معاملاتی (سخند1) بازگشایی نماد معاملاتی (پلوله1) عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی (خفناور4) دامنه نامتقارن پس از یک ماه بازنگری می‌شود قیمت نفت برنت از 70 دلار گذشت قیمت دلار و یورو امروز 18 اسفند 99 قیمت سکه و طلا امروز 18 اسفند ‌99 ممنوعیت فعالیت رمزارز‌ها معاملات مثبت در این نمادهای بانکی معاملات یکپارچه قرمز و منفی در گروه سایر واسطه گری‌های مالی معاملات یکپارچه قرمز و منفی در گروه سایر واسطه گری‌های مالی در گروه بانکی فقط "دی"، "وکار" و "وپارس" قرمزپوش هستند "وپارس" با افت یک درصدی در حال معامله قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 99/12/18 سنگ‌‌های پیش‌پای "ولیز" / «ماده 141»، «افزایش سرمایه» و «مشکلات اخذ تسهیلات» قیمت جهانی طلا امروز اسفند 99 / اونس طلا به 1704 دلار و 98 سنت رسید در انتظار آخرین خبرها از معدن "مهدی‌آباد" / آخرین خبرهای "فزرین" از "سهام خزانه" تا استحصال "طلا" فروش اجباری مکمل‌ سوخت در پمپ‌بنزین‌ها / اکتان برای خودرو چه فایده‌ای دارد؟ قیمت انواع گوشی امروز 18 اسفند 99 + جدول آخرین جزيیات مسکن فرهنگیان قیمت پرتقال از باغ تا بازار قیمت نفت امروز 18 اسفند 99/ برای اولین بار در دوران کرونا نفت از 70 دلار گذشت جزيیات خرید عرضه‌های اولیه جدید / «حآفرین» و «مدار» عرضه اولیه می‌شوند سه سناریو درباره قیمت خودرو در 1400 سهامداران بورس در کدام سهم‌ها بمانند؟ قیمت طلا، سکه و ارز رشد قیمت 210 درصدی خیار در امسال / هر کیلو موز 28 هزار تومان گران شد علت اصلی سقوط قیمت طلا چه بود؟ "حسینا" و "حتاید" هم سبزپوش هستند "حریل" صف خرید 24 میلیونی دارد شاخص‌کل بالاخره مثبت شد / بورس به خبرهای خوب واکنش نشان داد! صف فروش 9 میلیونی "اخابر" همراه با افت یک درصدی معاملات سبز "نوین" همراه با رشد 2 درصدی

در حال بارگیری...