دروغ یک مدیر فولادی برملا شد

دروغ یک مدیر فولادی برملا شد

مدیرعامل بزرگترین شرکت فولادی ایران در حالی از کاهش 54 درصدی تولید فولاد این شرکت در مرداد نسبت به اردیبهشت 1402 خبر...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، صبح امروز در همایش تاب‌آوری صنعت فولاد، مدیرعامل فولاد مبارکه در اظهاراتی قابل توجه بیان کرد: فولاد مبارکه اردیبهشت امسال 800 هزار تن تولید داشت اما در مردادماه به دلیل قطعی برق این حجم به 362 هزار تن رسید.

این اظهارات در شرایطی بیان شد که نگاهی به آمار بارگذاری شده شرکت فولاد مبارکه در سامانه کدال اطلاعات متفاوتی را نشان می‌دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کدال، تولید یک ماهه منتهی به 31 اردیبهشت شرکت فولاد مبارکه معادل 749 هزار تن بوده است. همچنین آمار تولید یک ماهه منتهی به 31 مرداد این شرکت نیز به عدد 698 هزار تن رسیده است.

بر اساس آمار یاده شده، تولید شرکت فولاد مبارکه در مرداد نسبت به اردیبهشت تنها 6.8 درصد کاهش داشته است، در شرایطی که بر مبنای اظهارات عجیب مدیرعامل فولاد مبارکه، کاهش در بازه زمانی مشخص به 54 درصد می‌رسد.

به گزارش برنا، این اظهارات متناقض مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سبب شد تا سهام این شرکت مهم در تالار بورس منفی شده و شاخص کل نیز با تلاطم قابل توجه مواجه شود.

*کاهش تولید فولاد مبارکه به دلیل شرایط بازار بود

در همین راستا امیر سیداحمدی کارشناس اقتصادی بیان کرد: صنعت فولاد در سال جاری با تلاطم ویژه و رکود بازار مواجه شد، همچنین بازار صادرات هم شرایط خوبی نداشت و کاهش تولید 5 درصدی می‌تواند به دلایل شرایط نابه سامان بازار باشد و ارتباطی به عرضه برق ندارد.

*رشد 20 درصدی تامین برق فولاد

به گزارش برنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی فولاد مبارکه در کدال، فولاد مبارکه طی تیر و مرداد 1402، 188.8 هزار مگاوات ساعت برق مصرف کرده است، در حالی‌که این شاخص در بازه زمانی مشابه سال گذشته 921.6 هزار مگاوات ساعت بوده است. به معنای دیگر طی یک سال اخیر در تیر و مرداد، شاهد رشد 20.4 درصدی برق عرضه شده به فولاد مبارکه هستیم.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد