ایلان ماسک، جف بزوس را مسخره کرد

ایلان ماسک، جف بزوس را مسخره کرد

ريیس موسسه تسلا روز دوشنبه در واکنش به تويیت جف بزوس یک صورتک (ایموجی) مدال نقره فرستاد.

برترین‌ها: ایلان ماسک در حال حاضر ثروتمندترین فرد روی زمین است ومی‌خواهد دومین فرد ثروتمند جهان هم آن را بداند.

ريیس موسسه تسلا روز دوشنبه در واکنش به تويیت جف بزوس یک صورتک (ایموجی) مدال نقره فرستاد. ایلان ماسک جف بزوس را در مسابقه ثروتمندترین فرد جهان پشت سر گذاشته است.

بنا به شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ثروت شخصی ماسک با افزایش چشمگیر بهای سهام موسسه «اسپیس اکس» به 222 میلیارد دلار رسید. ثروت شخصی بزوس 191 میلیارد دلار برآورد شده است.

ظاهرا حرکت تمسخرآمیز ماسک در واکنش به اظهارنظر بزوس در مورد مقاله ای است که در سال 1999 با انتقاد از آمازون پیش‌بینی کرده بوده این غول تجارت اینترنتی سقوط خواهد کرد. این مقاله با توصیف بزوس به عنوان «تنها یک دلال دیگر» گفته است که این نظریه که او «پیش‌کسوت یک الگوی تجارتی جدید بوده مسخره است.»

این مقاله از آزمایش زمان پیروز بیرون نیامد. بزوس یکشنبه شب در اشاره به این نکته در تويیتی نوشت: «گوش بدهید و شفاف باشید اما اجازه ندهید کسی به شما بگوید چه کسی هستید. امروز آمازون یکی از موفق ترین شرکت های جهان است که در دو صنعت کاملا مجزا انقلاب کرده است.»

هرچند بسیاری از جمله «رید هیستینگز» یکی از مدیران عامل «نتفلیکس» واکنشی مثبت به تويیت بزوس نشان داده و حتی او را ستایش کرده اما عکس‌العمل ماسک بیشترین انعکاس را برانگیخته است. در واقع  شکلک (مدال نقره) او بیش از تويیت بزوس «مورد پسند» قرار گرفته و به اشتراک گذاشته شده است. 

ایلان ماسک در اوایل سال جاری از جف بزوس جلو زده و در جایگاه ثروتمندترین فرد جهان قرار گرفت. تنها روز جمعه و در یک روز ماسک با توافق با سرمایه گذاران، ارزش موسسه اسپیس اکس را تا بیش از 100 میلیارد دلار افزایش داد و  9 میلیارد دلار دیگر به ثروتش اندوخت. 

این نخستین باری نیست که ماسک یک مدال نقره مجازی به بزوس می‌دهد. بنیانگذار اسپیس اکس پس از پیشی گرفتن از ثروت ريیس آمازون در ایمیلی شادمانه به مجله «فوربز» به مزاح گفت، می‌خواهد برای بزوس یک مدال نقره بفرستد.

ماسک در ماه سپتامبر در ایمیلی کوتاه به نشریه فوربز نوشت: «من یک مجسمه عظیم شماره «2» را همراه با یک مدال نقره برای جفری بی می‌فرستم.»

این دو رقیب در ماه‌های اخیر در فهرست ثروتمندترین افراد جهان جابجا شده و همچنان در مسابقه تغییرات انقلابی در صنایع فضایی هستند. در گذشته هم علنا با یکدیگر درگیر شده و ماسک، بزوس را برای راه‌اندازی موسسه سفرهای فضایی «بلو اوریجین» یک «مقلد» خواند.

سال گذشته نیز موسسه آمازون با خریداری یک شرکت تازه کار برای تولید خودروهای برقی خودکار با شرکت تسلای ماسک به رقابت برخاست.

local_offerبرچسب‌ها:
تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد

تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد

ایلان ماسک هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان است و بارها با تويیت‌های خود قیمت ارزهای مجازی را جابه‌جا کرده است.در آخرین اقدام انتشار یک تويیت از سوی ایلان ماسک باعث شد تا ارزش ارز مجازی شیبايینو در 20 دق...

Bartarinha.ir/
کنایه بیل گیتس به ایلان ماسک و جف بزوس

کنایه بیل گیتس به ایلان ماسک و جف بزوس

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت که مدتها لقب ثروتمندترین مرد جهان را یدک می‌کشید در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به چالش‌‌های زندگی امروز بشر، کنایه‌ای هم به بلندپروازی‌های فضایی همتایان میلیاردرش زد.

Bartarinha.ir/
رشد قیمت بیت کوین پس از اظهارات جدید ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجیتال امروز 4مرداد

رشد قیمت بیت کوین پس از اظهارات جدید ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجی...

قیمت بیت‌کوین، مهمترین رمزارز جهان در معاملات امروز با جهشی فوق‌العاده روبرو شده و با 12.36 درصد به 40 هزار دلار نزدیک شد

NabzeBourse.ir/
افزایش قیمت بیت کوین با صحبت های ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجیتال 31 تیرماه 1400

افزایش قیمت بیت کوین با صحبت های ایلان ماسک | قیمت ارزهای دیجیتال ...

از روز گذشته تا کنون و پس از آنکه ایلان ماسک اعلام کرد که احتمالا دوباره بیت‌کوین را به عنوان گزینه در خرید و فروش محصولات تسلا به کار بگیرد، قیمت این رمز ارز وارد کانال صعودی شد.

NabzeBourse.ir/
افزایش دوج کوین با توییت تمسخرآمیز ایلان ماسک | قیمت ارز‌های دیجیتال امروز 27 تیرماه

افزایش دوج کوین با توییت تمسخرآمیز ایلان ماسک | قیمت ارز‌های دیجیت...

ایلان ماسک در توییتی تمسخر آمیز، پسرش لیل ایکس را بابت نگه داشتن و نفروختن دوج کوین‌هایش تحسین کرد و همین امر باعث ثبت کندل سبز در چارت این میم کوین شد

NabzeBourse.ir/
توییت ایلان ماسک بهای دوج کوین را افزایش داد

توییت ایلان ماسک بهای دوج کوین را افزایش داد

ایلان ماسک در توییتی تمسخر آمیز، پسرش لیل ایکس را بابت نگه داشتن و نفروختن دوج کوین‌هایش تحسین کرد و همین امر باعث ثبت کندل سبز در چارت این میم کوین شد.

Bartarinha.ir/
ایلان ماسک: دوج توانایی غلبه بر بیت‌کوین را دارد!

ایلان ماسک: دوج توانایی غلبه بر بیت‌کوین را دارد!

میلیاردر مشهور آمریکایی بار دیگر از رمزارز محبوبش حمایت کرد.

Bartarinha.ir/
افزایش دارایی‌های ایلان ماسک تا 10میلیارد دلار

افزایش دارایی‌های ایلان ماسک تا 10میلیارد دلار

نشریه فوربس از افزایش دارایی های ريیس تسلا، تا حدود 10 میلیارد دلار خبر داد.

Bartarinha.ir/
کامبک بیت‌کوین با ایلان ماسک!

کامبک بیت‌کوین با ایلان ماسک!

بیتکوین پس از توییت ایلان ماسک مجددا کانال 38 هزار دلاری را باز پس گرفت.

Bartarinha.ir/
انتقاد تند بنیانگذار اتریوم به ایلان ماسک

انتقاد تند بنیانگذار اتریوم به ایلان ماسک

ویتالیک بوترین هم‌بنیانگذار اتریوم در یک مقاله بلندبالا در خصوص محدودیت‌های مقیاس‌پذیری بلاک‌چین، ادعاهای ایلان ماسک مدیرعامل تسلا را مورد انتقاد قرار داد.

Bartarinha.ir/
کلاهبرداری 2میلیون دلاری به نام ایلان ماسک

کلاهبرداری 2میلیون دلاری به نام ایلان ماسک

حساب های جعلی به نام ایلان ماسک بیشتر از 2 میلیون دلار از مردم کلاهبرداری کرده اند.

Bartarinha.ir/
ایلان ماسک به بازار دوج‌کوین سیگنال داد

ایلان ماسک به بازار دوج‌کوین سیگنال داد

ایلان ماسک‌، مدیرعامل تسلا در تويیتی به صورت تلویحی سیگنال دوج‌کوین یک دلاری را داد.

Bartarinha.ir/
تابلو ارز دیجیتال امروز 30 اردیبهشت 1400 چگونه بود؟ + آخرین تويیت ایلان ماسک

تابلو ارز دیجیتال امروز 30 اردیبهشت 1400 چگونه بود؟ + آخرین تويیت ...

ارزهای دیجیتال این روزها به دو دلیل عمده به معنای واقعی سقوط کردند و حتی بیت کوین به عنوان رهبر این بازار تقریبا نصف ارزش خود از سقف را از دست داد. امروز 30 اردیبهشت 1400 تابلو ارز دیجیتال چگونه است؟

NabzeBourse.ir/
تويیت ایلان ماسک همزمان با سقوط قیمت‌ها

تويیت ایلان ماسک همزمان با سقوط قیمت‌ها

همزمان با سقوط شدید روز گذشته بازار ارزهای دیجیتال، ایلان ماسک در توییتی تصویر یک الماس و یک جفت دست را منتشر کرد.

Bartarinha.ir/
وعده ارزانی تخم‌ مرغ محقق شد؟ رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت... نرخ تورم نقطه‌ای ماهانه 4.5 درصد کاهش یافت تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(1آبان) / استقبال از فولاد در روز خروج 770میلیاردی پول حقیقی ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی