وزارت صمت از عرضه سیمان در بورس کالا استقبال می کند

وزارت صمت از عرضه سیمان در بورس کالا استقبال می کند

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عرضه سیمان در بورس کالا اشاره کرد و گفت: در صورتی که انجمن های مربوطه موافق با این اقدام یعنی عرضه مستمر...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از کالاخبر، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رویکرد کلی وزارت صمت، توصیه به صنایع برای استفاده از ظرفیت های بورس کالا است و هیچگونه مخالفتی را برای عرضه محصولات در این بازار نداریم؛ در زمینه محصولاتی که به تازگی راهی بورس می شوند، تشخیص کلی برای اجرای آن با نظر تولیدکنندگان و تشکل های مربوطه رقم می خورد و لذا این روزها شاهد عرضه سیمان در بورس کالا خواهیم بود.

زرندی خاطرشان کرد: سیاست کلی وزارت صمت موافقت با ورود تولیدات  بیشتر به بورس کالا است تا از طریق عرضه محصولات در یک فضای شفاف، بتوان شاهد شفافیت در انجام معاملات و کشف نرخ منصفانه کالاها باشیم.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: به طور طبیعی نمی توان گفت یک بازار هیچگونه ایرادی ندارد و بورس کالا نیز از این قاعده مستثنی نیست، به طوریکه اصلاح برخی فرآیندها که به بهبود جریان معاملات کمک کند می تواند در دستورکار قرار گیرد و به هموارشدن هر چه بیشتر مبادلات کالایی کمک کند؛ البته باید تاکید کرد که موجودیت بورس کالا به عنوان پدیده ای مبارک در اقتصاد کشور تلقی می شود و باید نهایت استفاده را از آن در خدمت به رشد و توسعه اقتصادی برد.

به اعتقاد وی، عرضه محصولات در بورس کالا به عنوان فرصتی مناسب در کشور تلقی می شود که می توان شاهد مزایای آن در اقتصاد بود و فرصت های مناسبی را برای صنعت و تولید کشور فراهم کند.

منافع ابزارهای مالی به همگان می رسد

زرندی با بیان اینکه بورس کالا می تواند فضایی شفاف را فراهم کند تا طرفین عرضه و تقاضا بتوانند در یک محیط رقابتی و قانونمند و قابل نظارت ، محصولات را در آن معامله کنند، گفت: یکی از مزایای عرضه محصولات در بورس کالا این است که محصولات براساس ایجاد ابزارهای مالی می توانند از فرآیند قیمت گذاری مستثنی شوند، این موضوع از جمله مزایایی تلقی می شود که همه از طریق آن منتفع خواهند داشت.

به گفته وی، در مجموع سیاست کلی وزارت صمت استفاده بیشتر از ظرفیت های بورس کالا است.

زرندی خاطرنشان کرد: اکنون و در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کردیم تا محصولات جدیدی وارد بورس کالا شوند که در این میان بورس هم باید با افزایش ظرفیت های خود و در صورت نیاز، اقدام به طراحی و معرفی ابزارهای جدید ، تلاش کند تا شاهد افزایش عمق معاملات در بورس کالا و کمک به صنایع باشیم. 

مخالفت با هر نوع قیمت گذاری دستوری

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به قیمت گذاری دستوری اشاره کرد و گفت: ما مخالف قیمت گذاری با هر شکلی هستیم، مگر مواردی که از یارانه های مستقیم مانند ارز 4200استفاده میکنند. 

زرندی گفت : هفته گذشته جلسه ای با مسوولان سازمان بورس و بورس کالا برگزار شد که در این جلسه هیچ مصداقی برای ورود وزارت صمت  به قیمت گذاری دستوری وجود نداشت.

وی ادامه داد: مواردی هم که در گذشته در زمینه قیمت گذاری دستوری مطرح و اقدام شده بود توسط وزیر صمت منتفی و مسایل موجود در این زمینه مرتفع شد، لذا اکنون در وزارت صمت هیچ موضوعی برای قیمت گذاری دستوری وجود ندارد.

زرندی خاطرنشان کرد: فقط موضوعی در زمینه قیمت گذاری  در حوزه خودرو وجود دارد که توسط بورس اوراق مطرح شد  که اختیار آن هم مربوط به بیرون از وزارتخانه و مربوط به شورای رقابت است، وزارت صمت اکنون چندان در قیمت گذاری خودرو دخیل نیست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای لغو قیمت گذاری دستوری خودرو باید همه  پارامترهای لازم فراهم شود، گفت: در صورت قرار گرفتن همه شرایط بازار در کنار هم یعنی شکل گیری بازار رقابت کامل ، مخالف با هرگونه قیمت گذاری دستوری خودرو خواهیم بود. این نکته را هم تاکید داریم که وقتی می گوییم بازار رقابت کامل اجازه افزایش بی رویه قیمت هم داده نمی شود.

وی در پایان با تاکید بر عرضه محصولات معدنی از جمله سنگ آهن در بورس کالا افزود: عرضه سنگ آهن در بورس کالا از هفته های قبل آغاز شده و به طور حتم این اقدام نیز همچون ورود سیمان به بورس ، کمک خواهد کرد تا قیمت ها منطقی تر شوند و انگیزه برای تولید افزایش یابد.

local_offerبرچسب‌ها:
امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

بورستهران - ایرنا - معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا با بیان اینکه امکان عرضه املاک حقیقی همانند اشخاص حقوقی در بورس کالای ایران فراهم است، گفت: مهم ترین مزیت‌های عرضه املاک در بورس کالا ...

Irna.ir/
رشد 40 درصدی ارزش معاملات بورس کالا

رشد 40 درصدی ارزش معاملات بورس کالا

بورستهران ایرنا - در هفته منتهی به (31 اردیبهشت ماه) 861 هزار و 793 تن انواع کالا به ارزش بیش از 123 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته سوم اردیبهشت ماه به تر...

Irna.ir/
پذیرش بیلت شرکت آکام فلز سوله در بازار اصلی بورس کالا

پذیرش بیلت شرکت آکام فلز سوله در بازار اصلی بورس کالا

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از پذیرش شمش فولادی (بیلت) شرکت آکام فلز سوله در بازار اصلی این بورس خبر داد.

EghtesadOnline.com/

پذیرش یک قطعه زمین 15هزار متری در بورس کالا

بررسی عملکرد بورس کالا در سال99

بررسی عملکرد بورس کالا در سال99

بورس کالا در سال 99 با توجه به وجود برخی از چالش‌های تهدیدکننده در این بازار، توانست به موفقیت‌هایی مانند آغاز معاملات مسکن، راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده کشمش و...

EghtesadOnline.com/

افزایش 108 درصدی ارزش معاملات بورس کالا در سال گذشته

آغاز فصل جدید در بورس کالا؛ از عرضه مسکن تا ورود کشمش و خرما

افزایش 108 درصدی ارزش معاملات بورس کالا در سال 99

2پذیرش جدید در بازار اصلی بورس کالا

2پذیرش جدید در بازار اصلی بورس کالا

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه از پذیرش PDA TAR تولید شرکت نفت ایرانول و نخ پلی استر POY تولید شرکت پتروشیمی تندگویان...

EghtesadOnline.com/

ساماندهی بازار سیمان از طریق عرضه در بورس کالا

امسال کل زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه می‌شود

امسال کل زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه می‌شود

محسن علیزاده، گفت: یکی از چالش‌های بازار کالای کشور در سال‌های گذشته این بوده که تنها روی یک سری از کالاها برای عرضه و معامله در بورس کالا برنامه‌ریزی و تمرکز شده...

EghtesadOnline.com/
چگونگی کمک بورس کالا در پوشش ریسک صنعت ساختمان

چگونگی کمک بورس کالا در پوشش ریسک صنعت ساختمان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی چهارشنبه گذشته، ماده 14 طرح «جهش تولید و تامین مسکن» مبنی بر تکلیف وزارت امور اقتصادی و دارایی برای امکان پیش خرید و سایر ابزارهای پوشش...

EghtesadOnline.com/
جابه‌جایی رکوردهای تاریخی بورس کالا در سال99/ ارزش معاملات از 350هزار میلیارد تومان عبور کرد

جابه‌جایی رکوردهای تاریخی بورس کالا در سال99/ ارزش معاملات از 350ه...

بررسی معاملات بورس کالای ایران در سال 1399 بیانگر ثبت ارقام جدید در تاریخ معاملات این بورس از سال 86 تاکنون است. به طوری که رقم 350هزار و 927 میلیارد تومان در...

EghtesadOnline.com/
اثر عرضه نقره در بورس کالا / نقره موجب رونق بورس کالا می‌شود؟

اثر عرضه نقره در بورس کالا / نقره موجب رونق بورس کالا می‌شود؟

قرار است به زودی نقره در بورس کالا عرضه شود. کارشناسان معتقدند عرضه نقره در بورس کالا موجب رونق در حجم معاملات و شفاف‌سازی قیمت‌ها می‌شود.

TejaratNews.com/
بورس کالا میزبان انواع ورق فولادی در بورس کالا

بورس کالا میزبان انواع ورق فولادی در بورس کالا

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا میزبان عرضه انواع ورق های فولادی است.

BourseNews.ir/
لبنیات 70 درصد گران می‌شود؟ سهام عدالت امروز یک تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به 11 میلیون می‌رسد؟ کاهش قیمت مسکن در پردیس/ وضعیت بازار اجاره مسکن در شرق پایتخت توضیح توانیر در مورد جدول‌های خاموشی‌ برق تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟ عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ + فیلم بیت کوین کانال 30 هزار دلاری را هم از دست داد پراید 111 امروز چند؟ وضعیت قرمز در بازار رمزارزها رشد 351 درصدی خالص درآمد کارمزدی بانک تجارت طی 3 سال چین وضعیت بازار رمزارز‌ها را قرمز کرد 40 درصد کالاهای بورسی، مشمول قیمت‌گذاری دستوری کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در تهران تحلیل قیمت بیت کوین | آیا سقوط نزدیک است؟ پیش‌بینی بورس دوم تیر 1400 / شاخص به یک میلیون و 200 هزار واحد می‌رسد؟ پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | گرانی دلار در کانال 24/ سرعت خرید دلار در بازار... ثبت سرمایه "وسنا" در مرجع ثبت شرکت‌ها افزایش قیمت 30 درصدی محصولات بتنی "سفاسی" "غبهپاک" نرخ را بالا برد ارزش روز سهام عدالت چقدر شد؟ چین بر رمزارزها سایه انداخت انعقاد قرارداد میان "دبالک" و "دسبحان" تحلیل صورت های مالی یک بانک | زیان انباشته وبصادر کاهش یافت نرخ رسمی تورم خرداد اعلام شد آغاز چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته خاموشی‌های بیشتری در راه است/ لطفا صرفه جویی کنید 30 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز کشف شد کشف و ضبط 24 دستگاه ماینر در استان سمنان تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد پالایشی | شبریز صعودی می ماند؟ شناسایی بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز کشور با 7 هزار ماینر در تهران "غپاذر" آماده پرداخت سود شد "کگل" از ماه آینده سود می‌دهد "کماسه" روز مجمع را مشخص کرد افت قیمتی کم‌سابقه ارزهای دیجیتال دیدار سهامداران "غاذر" در مجمع جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت احیا استیل فولاد بافت برگزار شد بیمه مرکزی به دنبال ساخت سریال طنز 300 میلیارد ریالی قیمت طلا و سکه در بازار امروز علت صف مقابل صرافی‌ها چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 1 تیرماه گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی ایران برای ساخت مسکن در سوریه رقیب ندارد بورس امروز اول تیر ماه چگونه به پایان رسید؟ افزایش 70 درصدی قیمت لبنیات از هفته آینده چرا بازار بیت کوین و ارزهای مجازی ریزشی شد؟ رونمایی از گران‌ترین سوپراسپرت قرن ارزش پالایشی یکم 1 تیر 1400 چقدر است؟ شتاب در صعود شاخص بورس با رشد 18 هزار واحدی ریزش سنگین ارزهای مجازی/ بیت‌کوین در کمترین قیمت دو هفته اخیر

در حال بارگیری...