تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، استراتژی اصلی ذوب آهن است

تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، استراتژی اصلی ذوب آهن است

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ذوب آهن اصفهان شنبه 25 تیرماه برگزار شد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ذوب آهن اصفهان شنبه 25 تیرماه با حضور بیش از 73 درصد سهامداران و نمایندگان صاحبان سهام شرکت اعضای هیات مدیره، نماینده موسسه حسابرسی و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و تعدادی از دیگر مسيولین این شرکت در سالن تشریفات روابط عمومی برگزار گردید.

مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ارايه گزارش به هیات مدیره گفت: این شرکت به عنوان تولید کننده مقاطع ساختمانی مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا، این مقاطع کیفی را برای استفاده در زیرساخت های کشور در بخش های گوناگون تولید می کند.

ذوب آهن اصفهان،دارنده رتبه سوم تولید فولاد خام

وی افزود: این شرکت با تولید 2 میلیون و 489 هزار تن فولاد خام در سال 1400 در مقایسه با سایر رقبا از منظر تولید فولاد خام، رتبه سوم را در کشور دارد و در سال های 99 و 1400 رشد همه شرکت ها به جزء ذوب آهن منفی بوده است و این شرکت مادر صنعتی رشد 5 درصدی تولید فولاد خام را به همت تلاشگران ثبت نمود.

تیرآهن سهم 64 درصدی در سبد تولید ذوب آهن دارد

این مقام مسيول بیان کرد: در سبد تولید محصولات ذوب آهن، تیرآهن سهم تولید 64 درصدی دارد و در بخش صادرات نیز 56 درصد از سهم صادرات شرکت را از آن خود نموده است لذا تولید و توسعه انوع تیرآهن ها در سایزهای مختلف در دستور کار قرار دارد.

ذوب آهن روی ریل پیشتازی تولید

مهندس رخصتی گفت: طی سه سال اخیر از سال 98 تا سال 1400، تولید تمامی محصولات در شرکت از جمله کک به عنوان یک محصول میانی تا شمش و محصولات نوردی رو به افزایش بوده است.

ساخت یک میلیون واحد مسکونی فرصت مغتنمی برای تولید کننده مقاطع ساختمانی استاندارد

وی فرصت های پیش روی شرکت را نیز چنین برشمرد: آغاز نهضت ملی مسکن توسط دولت خدمتگزار و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال برای ذوب آهن اصفهان که تولید کننده مقاطع ساختمانی است یک نقطه قوت بسیار مهم به شمار می رود، امکان تامین نسبی بخشی از مواد اولیه و انرژی در داخل کشور، توسعه تکنولوژی در صنعت فولاد و امکان کاهش هزینه های تولید، هدف گذاری دولت در توسعه شبکه حمل و نقل ریلی کشور، تغییرالگوی مصرف از ورق به مقاطع سنگین و انتقال نماد از فرابورس به بورس و استفاده از معافیت های مالیاتی و ابزارهای تامین مالی.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه به تشریح نقاط قوت شرکت نیز به شرح ذیل پرداخت: اعتبار و برند شرکت در بازارهای داخلی و بین المللی، وجود زنجیره کامل تولید فولاد، تولید فولاد خام تمیز، توانمندی در تولید محصولات متنوع با کیفیت بالا،وجود زیرساخت های لازم برای توسعه و سرمایه گذاری، تامین بخشی از منابع انرژی مورد نیاز(برق و گاز سوختنی) در داخل شرکت ، بهره گیری از کمیته های تخصصی و اتاق های فکر جهت رصد مستمر فضای کسب و کار و ارایه سیاست های راهبردی.

وی در خصوص محدودیت های موجود نیز گفت: نامتوازن بودن بودن خط تولید در کک سازی و فولادسازی از جمله محدودیت ها است. قابلیت تولید 3 میلیون و ششصد هزار تن چدن در بالا دست خط وجود دارد و در نوردها نیز قابلیت تولید مقاطع وجود دارد در میانه فولادسازی وجود دارد که قابلیت جذب این میزان از چدن را ندارد که با تاکید هلدینگ صدرتامین و برنامه های مصوب شده به سمت جذب حداکثری چدن در کوتاه مدت و تبدیل آن به فولاد که ارزش افزوده بالایی دارد، حرکت می کنیم.

سه هاب ویژه برای تامین پایدار مواد اولیه

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص تامین مواداولیه نیز گفت: در سه محدوده کشور سه هاب تعریف شده است که در یک بخش آن مجوز تاسیس گندله سازی و فرآوری سنگ آهن گرفته شده است و در بخش دیگر در کردستان تفاهم نامه آن منعقد شد و در شرق اصفهان نیز در مرحله مذاکره هستیم و انشاالله به زودی خبرهای خوشی در این زمینه منتشر می کنیم.

وی اظهار کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در ایران از نسل اول که بنیان این کارخانه را نهادند تاکنون به همت نیروی انسانی مجرب، کارنامه درخشانی از خودش در بخش مختلف و در جای جای ایران اسلامی به یادگار گذاشته است. برنامه ریزی برای بهره گیری از تجربیات پیشگامان و همچنین دانش کارکنان در بخش های مختلف شرکت در دستور کار قرار دارد.

مهندس رخصتی رکوردهای شرکت در سال 1400 را نیز چنین عنوان کرد: دستیابی به رکورد تولید 2 میلیون و 768 هزار تن چدن مذاب و یک میلیون و 223 هزار تن کک خشک، طراحی و تولید ریل مترو و قطار پرسرعت، توافق با استانداری کردستان برای بهره برداری از معادن سنگ آهن، اخذ مجوز فرآوری سنگ آهن و تولید گندله در خراسان جنوبی و خراسان رضوی، تکمیل زنجیره تولید ریل ملی با انعقاد قرارداد سوزن ریل با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان، طراحی و تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالا مانند میلگرد ساده قطر30 و 50 مارک 70Cr2، تیرآهنIPE30 و شمش فولادی با مارک های مختلف و کسب رکورد 12 ساله تولید قطعات در کارگاه های ساخت با ساخت و تحویل حدود 405000 قطعه.

بر اساس مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه صورت‌های مالی تلفیقی گروه و شرکت ذوب آهن اصفهان شامل صورت وضعیت های مالی به تاریخ 29 اسفند ماه 1400 و صورت های سود و زیان ، تغییرات در حقوق مالکانه و جریان های نقدی برای سال مالی منتهی به 29/12/1400 ، با اکثریت آرا مورد تصویب مجمع قرار گرفت.
همچنین مقرر گردید از محل سود خالص سال 1400 به ازای هر سهم 60 ریال به عنوان سود سهام تقسیم و طبق برنامه زمان بندی شده در وجه سهامداران پرداخت گردد.

بر اساس این مصوبات، موسسه حسابرسی هوشیار ممیز به به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی شرکت و موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی البدل، برای مدت یکسال انتخاب گردیدند. ضمن اینکه روزنامه دنیای اقتصاد جهت درج اطلاعیه و آگهی های شرکت برای مدت یکسال تعیین گردید.

تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد