صعود شاخص کل در روزی که بورس نیمه تعطیل است / سقوط ارزش معاملات خرد به زیر هزار میلیارد تومان

صعود شاخص کل در روزی که بورس نیمه تعطیل است / سقوط ارزش معاملات خرد به زیر هزار میلیارد تومان

در روزی که بازار به دلیل برگزاری مجامع سالیانه عملا نیمه تعطیل است،‌ شاخص کل در نیمه اول معاملات با افزایش حدود 2500...

به گزارش اقتصادآنلاین؛ شاخص کل در نیمه اول معاملات و در غیاب برخی از نمادهای بزرگ، با افزایش حدود 2500 واحدی همراه شد و تا ارتفاع یک میلیون و 471 هزار واحدی افزایش پیدا کرد. شپدیس با 505 واحد بیش‌ترین تاثیر را بر رشد شاخص کل داشته است و پس از آن نمادهای شستا با 454 واحد و بوعلی با 206 واحد قرار دارند. در نقطه مقابل کگل با 252 واحد و فخوز با 121 واحد از رشد بیش‌تر شاخص جلوگیری کردند.

شاخص هم وزن در روزی که برخی نمادهای بزرگ به دلیل برگزاری مجامع سالیانه بسته هستند، توانست در نیمه اول معاملات با رشد بیش از 1615 واحدی همراه شود و تا میانه کانال 403 هزار واحدی افزایش یابد.

اما شاخص فرابورس همانند روز گذشته تا بدینجا روند خنثی را تجربه می‌کند و عملا نسبت به روز گذشته بدون تغییر بوده‌ است؛ آریا با 20 و دماوند با 6 واحد بیش‌ترین تاثیر منفی را بر روی شاخص فرابورس داشته و در نقطه مقابل، غصینو با 6، زاگرس با 4 و خدیزل با 3 واحد بیش‌ترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص فرابورس داشته است.

ارزش معاملات به هزار میلیارد هم نرسید!

در نیمه اول معاملات ارزش معاملات خرد (سهام و حق تقدم) برابر با حدود 872 میلیارد تومان بوده است که نشان می‌دهد امروز شاهد یکی از پایین‌ترین ارزش معاملات خود را طی چند ماه گذشته تجربه خواهد کرد.

سرعت خروج پول حقیقی کم شد

در نیمه اول معاملات امروز همچنان شاهد خروج پول هستیم اما از شدت آن نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است. تا اینجای معاملات، حقیقی‌ها حدود 36 میلیارد تومان از بازار خارج کردند که در مقایسه با روزهای گذشته کاهش چشم گیری داشته است. البته باید توجه داشت که بسیاری از نمادهای پرتراکنش بازار امروز به دلیل برگزاری مجامع سالیانه خود بسته هستند و این موضوع عامل مهمی در تغییر روند خروج پول حقیقی محسوب می‌شود.

شپدیس با بیش از 6 میلیارد تومان، بیش‌ترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. وتجارت و غویتا با بیش از 5 میلیارد تومان در رتبه های بعدی ورود پول حقیقی قرار دارند.

در نقطه مقابل نوری با ثبت بیش از 15 میلیارد تومان خروج پول حقیقی تا این ساعت از معاملات رکورددار است. شستا با حدود 10 میلیارد و وحافظ با بیش از 4 میلیارد تومان در رتبه های بعدی خروج پول حقیقی قرار دارند.

در میان صنایع، بانک‌ها با بیش از 50 میلیارد تومان بیش‌ترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند و محصولات شیمیایی با بیش از 35 میلیارد تومان بالاترین ورود پول حقیقی را به خود دیده است.

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی