شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد 10 سهم سیمانی در بورس

شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد 10 سهم سیمانی در بورس

مقایسه صورت‌های مالی 6 ماهه سال جاری با مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که گروه سیمانی عملکرد افزایشی سودسازی را در دست گرفتند. به این ترتیب از 10 سهم بررسی شده در این گزارش، 8 سهم افزایش سودسازی را تجربه کردند و هیچکدام از این سهم‌ها در 6 ماهه سال 1401 زیان‌ده نبودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار صورت‌های مالی 6 ماهه نخست سال 1401 در سامانه کدال، این پرسش مطرح می‌شود که شرکت‌های گروه سیمانی بورس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چه عملکردی از خود نشان دادند؟

مقایسه صورت‌های مالی 6 ماهه سال جاری با مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که گروه سیمانی عملکرد افزایشی سودسازی را در دست گرفتند. به این ترتیب از 10 سهم بررسی شده در این گزارش، 8 سهم افزایش سودسازی را تجربه کردند و هیچکدام از این سهم‌ها در 6 ماهه سال 1401 زیان‌ده نبودند.

ستران

«سیمان‌ تهران‌» در نیمسال 1401 توانست جهش 198 درصدی در سودسازی خود ایجاد کند و این عدد را از 107 میلیارد تومان به 320 میلیارد تومان در این دوره برساند. همچنین این شرکت در این مدت به ازای هر سهم 183 تومان سود محقق کرد.

سغرب

«سیمان غرب» در 6 ماهه سال 1401 با رشد 114 درصدی سودسازی خود روبه‌رو شد و سود خالص 110 میلیارد تومانی را ثبت کرد. EPS این شرکت نیز در این دوره با افزایش چشمگیری خود را از 103 تومان به 220 تومان در این دوره رساند.

سصوفی

«سیمان صوفیان» در نیمه نخست سال جاری موفق شد سود سازی خود را افزایش دهد. به نحوی که سود خالص این شرکت از 153 میلیارد تومان در دوره مشابه سال گذشته به 254 میلیارد تومان افزایش داشته است. همچنین این شرکت در این دوره به ازای هر سهم 231 تومان سود شناسایی کرده است.

ساراب

«سیمان داراب» در نیمسال 1401 توانست با جهش 62 درصدی، سود خالص خود را از 118 میلیارد تومان در دوره مشابه سال قبل به 191 میلیارد تومان برساند. همچنین این شرکت در 6 ماهه سال جاری به ازای هر سهم 151 تومان سود ساخت.

سخوز

«سیمان خوزستان» یک شرکت سیمانی است که در نیمه نخست سال 1401 با افزایش 59 درصدی سودسازی خود توانست این رقم را به 321 میلیارد تومان برساند. همچنین EPS این شرکت در این دوره 229 تومان ثبت شد.

سآبیک

«سیمان آبیک» در 6 ماهه سال 1401 با رشد 55 درصدی سود خالص خود، این عدد را به 369 میلیارد تومان رساند. همچنین این شرکت در این دوره توانست به ازای هر سهم 124 تومان سود محقق کند.

سصفها

«سیمان اصفهان» در نیمه سال جاری توانست 17 میلیارد تومان بیشتر از دوره قبل سود کند و سود خالص 71 میلیارد تومانی را ثبت کند. این شرکت در این دوره موفق شد به ازای هر سهم 143 تومان سود بسازد.

مطالعه بیشتر: تحلیل بنیادی نماد بورس؛ کاهش 138 میلیارد تومانی سود در نیمه اول سال
سرود

«سیمان شاهرود» در نیمسال 1401 سود خالص 187 میلیارد تومانی را ثبت کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته حدود 23 درصد رشد داشته است. EPS این شرکت نیز در این دوره از 187 تومان به 231 تومان رسید.

ساروم

«سیمان ارومیه» در 6 ماهه سال جاری عملکرد چندان مطلوبی از خود نشان نداد و سود خالص 292 میلیارد تومانی را به ثبت رساند. EPS این شرکت سیمانی نیز تغییر محسوسی نکرد و از 42 تومان به 41 تومان کاهش داشته است.

سیدکو

«سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان» در مقایسه با همگروهی‌هایش نتوانست در این دوره کارنامه قابل قبولی از خود به جای بگذارد. به طوری که این شرکت در 6 ماهه سال جاری با افت 38 درصدی سودسازی خود مواجه شد. همچنین این شرکت توانست در این دوره به ازای هر سهم تنها 12 تومان سود شناسایی کند.

مطالعه بیشتر: بررسی عملکرد 10 نماد پالایشی در سال 1401
بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد استفاده از کالابرگ اختیاری شد؛ می خواهید استفاده کنید نخواستید معادل ریالیش را برداشت کنید کالابرگ؛ وعده‌ای در میان اظهارات ضد و نقیض مسيولان / ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس: کالابرگ به امسال نمی... تنها جایی که ريیسی اول شد! آهن الات ساختمانی تغییر قیمت داد رشد سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی در بوشهر رکورد زد رشد بی‌رمق بورس در آخرین روز هفته قیمت روغن موتور در بازار چند؟ وزیر نیرو با ريیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد تغییر قیمت لاستیک خودرو در بازار + جدول 4 مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد قیمت طلا، سکه و ارز امروز 9 آذرماه/ قیمت سکه پیش رفت نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت دست به یکی شدن چین و روسیه برای دور زدن سويیفت آغاز ثبت نام نهضت ملی مسکن در این 16 استان استفاده مناسب از شیشه در نمای داخلی و خارجی ساختم... بانک توسعه تعاون پیشتاز ایجاد اشتغال در استان ها پرداخت بیش‌از 75هزار فقره تسهیلات توسط بانک سپه... معرفی برندگان نخستین مرحله قرعه‌کشی پیش‌بینی مسابقات جام‌جهانی در سامانه بانک‌پلاس