ارسال فهرست دستگاه‌های متخلف در صدور مجوزها به سازمان بازرسی + نام دستگاه‌ها

ارسال فهرست دستگاه‌های متخلف در صدور مجوزها به سازمان بازرسی + نام دستگاه‌ها

ريیس مرکز ملی محیط کسب و کار گفت: فهرستی از مجوزها، پیش مجوزها و استعلام‌های پنهان مانده دستگاه‌ها که تا کنون حاضر به شفا‌ف‌سازی و بارگذاری آنها در درگاه ملی مجوزها نشده‌اند، برای پیگرد تخلف به سازمان بازرسی ارسال شد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصاد و دارایی (شادا)، فهرستی از مجوزها، پیش مجوزها و استعلام‌های پنهان مانده دستگاه‌ها که تا کنون حاضر به شفاف سازی و بارگذاری آنها در درگاه ملی مجوزها نشده‌اند، برای پیگرد تخلف به سازمان بازرسی ارسال شد، در این فهرست نام پنج وزارتخانه و سازمان دولتی، چهار تشکل خودانتظام و نهادهای ذیل قوه قضاییه دیده می شود.

سید امیر سیاح، ريیس مرکز ملی محیط کسب و کار در این زمینه گفت: با کمک متقاضیان مجوز، در حال کشف تعداد دیگری مجوز پنهان مانده دستگاه ها هستیم که در نوبت آینده به دستگاه های نظارتی اعلام خواهیم کرد.

این مقام مسيول در وزارت اقتصاد توضیح داد: همه صادرکنندگان مجوز کسب‌وکار تا 5 مرداد سال گذشته وظیفه داشته‌اند شرایط مجوزهای صادره خود را در درگاه ملی مجوزها بارگذاری کنند ولی این دستگاه‌ها از انجام‌این تکلیف شانه خالی کرده اند.

از آنها درخواست کردیم تا 18 اسفند سالگرد تصویب قانون اصلاح ماده 7 قانون اصل44 این تکلیف زمین مانده را انجام دهند ولی ندادند. در اسفندماه گذشته مجدد از این دستگاه‌ها خواستیم تا 5 فروردین 1401 که مهلت اتصال الکترونیک دستگاه‌ها به درگاه ملی مجوزها و صدور غیرحضوری همه مجوزها بود، شرایط صدور این مجوزها را ارايه دهند اما بازهم امتناع کردند.

سیاح تصریح کرد: در 4 ماه اخیر که دستگاه های اجرایی شرایط صدور حدود 400 مجوز و استعلام جامانده را به دبیرخانه هیات مقررات زدایی داده و به تصویب این هیات رسانده اند، مسيولان صدور این 34مجوز و 13 استعلام با وجود درخواست مکرر کتبی و شفاهی این مرکز، شرایط صدور این مجوزها و استعلامات را ارايه نکردند.

بر اساس این گزارش، تخلفات گزارش شده به سازمان بازرسی شامل دو جدول به شرح زیر است:

فهرست مجوزهایی که دستگاه ها شرایط صدورشان را اعلام نکرده اند:

انتهای پیام/

وزارت نفت : آنقدر نفت صادر کرده ایم که هم کسری بودجه دولت را جبران کردیم ، هم جیبش را پر پول!

وزارت نفت : آنقدر نفت صادر کرده ایم که هم کسری بودجه دولت را جبران...

انرژیوزارت نفت در نامه ای به روزنامه شرق نوشت : جمهوری اسلامی ایران به مدد سال‌ها تجربه و تخصص و در اختیار داشتن پتانسیل کم‌نظیر لجستیکی، ضمن حضور در بازارهای سنتی و تامین نیاز مشتریان قدیمی خود، امکا...

KhabarOnline.ir/
مقاومت وزارت نفت در برابر رانت 8 هزار میلیارد تومانی قیر رایگان

مقاومت وزارت نفت در برابر رانت 8 هزار میلیارد تومانی قیر رایگان

رانت 8 هزار میلیارد تومانی توزیع قیر رایگان موجب شده است تا فشار به وزارت نفت بالارود اما تاکنون این وزارت خانه در مقابل توزیع این رانت مقاومت کرده است.

MehrNews.com/
توضیح مدیر مالی شرکت ملی نفت درباره وصول درآمدهای بودجه‌ای وزارت نفت

توضیح مدیر مالی شرکت ملی نفت درباره وصول درآمدهای بودجه‌ای وزارت ن...

ایلنا: مدیر مالی شرکت ملی نفت ایران در پی انتشار اخباری درباره تحقق نیافتن تکالیف درآمدی وزارت نفت در قانون بودجه سال 1401، توضیحاتی ارايه کرد.

Ilna.ir/
توضیح مدیر مالی شرکت ملی نفت درباره وصول درآمدهای بودجه‌ای وزارت نفت

توضیح مدیر مالی شرکت ملی نفت درباره وصول درآمدهای بودجه‌ای وزارت ن...

مدیر مالی شرکت ملی نفت ایران در پی انتشار اخباری درباره تحقق نیافتن تکالیف درآمدی وزارت نفت در قانون بودجه سال 1401،...

Borna.news/

70 درصد از تعهدهای درآمدی ارزی وزارت نفت وصول شد

وصول 70 درصدی تعهدهای درآمدی ارزی وزارت نفت

برنامه‌ریزی جدی وزارت نفت برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای / تزریق 12.5 میلیارد دلار ارز صادراتی پتروشیمی ها به سامانه نیما

برنامه‌ریزی جدی وزارت نفت برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای / تزریق...

وزیر نفت با بیان اینکه در بررسی انجام‌شده برای طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت به 160 میلیارد دلار طی هشت سال نیاز داریم گفت: برای تامین این سرمایه برنامه‌ریزی انجام شده است که با این روند مشکلی در تامین آ...

Borna.news/
مطالبه از وزارت نفت در بهینه‌سازی مصرف سوخت/ بلاتکلیفی برنامه وزارتخانه‌ها در بهینه‌سازی‌

مطالبه از وزارت نفت در بهینه‌سازی مصرف سوخت/ بلاتکلیفی برنامه وزار...

برنامه وزارتخانه‌ها در حوزه بهینه‌سازی مصرف سوخت هنوز مشخص نیست و وزارت نفت هم کماکان اقدامی در بهینه‌سازی انجام نداده است، در این راستا، جمعی از خبرنگاران دغدغه‌مند با هشتگ «بهینه‌سازی مصرف سوخت» در ...

FarsNews.ir/
آمادگی وزارت نفت در تامین خوراک برای استقرار صنایع پایین‌دست در لامرد و مهر

آمادگی وزارت نفت در تامین خوراک برای استقرار صنایع پایین‌دست در لا...

معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت از آمادگی وزارت نفت در تامین خوراک برای استقرار صنایع پایین‌دست نفت و گاز در لامرد و مهر...

Borna.news/
تفاهم وزارت نفت و آموزش وپرورش برای فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز

تفاهم وزارت نفت و آموزش وپرورش برای فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز

وزیران نفت و آموزش و پرورش در راستای «همکاری در زمینه فرهنگ‌سازی مصرف ایمن و بهینه گازطبیعی» تفاهم‌نامه‌ امضاء کردند.

Borna.news/
وزارت نفت: خارج از سازوکار بورس انرژی بنزین صادر نکرده‌ایم

وزارت نفت: خارج از سازوکار بورس انرژی بنزین صادر نکرده‌ایم

وزارت نفت اعلام کرد: دغدغه اصلی وزارت نفت تامین بنزین مورد نیاز کشور بوده و تنها محموله صادراتی از سوی وزارت نفت مربوط به فروردین‌‌ امسال و در رینگ صادراتی بورس انرژی بوده است.

FarsNews.ir/
ادامه مسیر خام فروشی در وزارت نفت دولت جدید/ وقت کشی آقای وزیر پایانی دارد؟

ادامه مسیر خام فروشی در وزارت نفت دولت جدید/ وقت کشی آقای وزیر پای...

توسعه ظرفیت پتروپالایشی سالهاست که در دولت‌های مختلف نادیده گرفته شده‌است و صرف اینکه کشور‌های خارجی حاضر به سرمایه‌گذاری یا فاینانس چنین پروژه‌هایی نشده‌اند این طرح‌ها جلو نرفته‌اند. با روی کار آمدن ...

Tabnak.ir/
فارس من| مطالبه مشمولان تبدیل وضعیت ایثارگری از وزارت نفت چیست

فارس من| مطالبه مشمولان تبدیل وضعیت ایثارگری از وزارت نفت چیست

تعدادی از مخاطبان «فارس من» خواستار پیگیری موضوع نحوه انتخاب سمت و جدول حقوقی بدو استخدام مشمولان تبدیل وضعیت ایثارگری بند دال وزارت نفت شدند.

FarsNews.ir/
وزارت نفت خارج از سازوکار بورس انرژی بنزین صادر نکرده است

وزارت نفت خارج از سازوکار بورس انرژی بنزین صادر نکرده است

دغدغه اصلی وزارت نفت تامین بنزین مورد نیاز کشور بوده و تنها محموله صادراتی از سوی وزارت نفت به قیمت 70 سنت مربوط به...

Borna.news/
سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد سیاسی‌کاری دنباله‌دار‌ اصلاح‌طلبان در‌ احیای دریاچه ارومیه/‌ دولت سیزدهم پای‌ کار حل مشکل مردم آمد قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول رتبه بورس ایران در رعایت حقوق سهام‌داران خرد بسیار پایین است قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد چرا قیمت‌های جدید شیرخشک اعلام نمی‌شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ تفاوت فاحش نرخ تورم و بهره بانکی در ترکیه واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! نرخ تورم در اسپانیا به بالاترین میزان در 38 سال گذشته رسید وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان چین حفاری در یکی از عمیق‌ترین میادین نفتی جهان را آغاز کرد بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... هندی‌ها تحریم نفتی آمریکا علیه روسیه را دور زدند قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد قیمت دلار صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد1401 قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! برآورد اولیه خسارت 734 میلیارد تومانی سیل به واحدهای آبزی‌پروری کمبود شیرخشک، در آستانه بحرانی‌شدن قرار گرفت خبر خوش امروز/ این بازنشستگان حقوق می گیرند