در مجمع اخابر چقدر سود توزیع شد؟ علت عدم تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت چیست؟

در مجمع اخابر چقدر سود توزیع شد؟ علت عدم تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت چیست؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران با حضور 88 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای رمضانی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. گزارش جامع و کامل نبض بورس از مجمع اخابر را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران با حضور 88 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای رمضانی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

آقای سلطانی مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

مخابرات ایران در سال 1399 در یک نگاه:

شرکت مخابرات ایران در سال 1399 به رشد ارزش بازار 61 درصد دست یافته است، از جمله دیگر دستاورد‌های شرکت می‌توان به رشد 165 درصدی مشتریان باند پهن، رشد 83 درصدی درآمد باند پهن، رشد 61 درصدی بازار باند پهن، رشد 63 درصدی ترافیک روزانه و رشد عملیاتی 24 درصد شرکت اشاره نمود.

وضعیت و جایگاه شرکت شرکت مخابرات ایران:
  • دایر نمودن 805،402 تلفن ثابت در سال 1399.
  • رکورد 8،873 ترابایت ترافیک روزانه دیتای ثابت.
  • ضریب نفوذ 19 درصد خانوار در اینترنت پرسرعت ADSL.
  • پوشش جمعیتی 95.5 درصد شهر‌ها با تکنولوژی 4G توسط همراه اول.
  • افزایش تعداد مشترکین متصل همزمان دیتا از 26 به 34 میلیون مشترک.
  • جذب بیش از 10 میلیون مشترک اعتباری توسط همراه اول طی سال 1399.
  • افزایش میزان موفقیت برقراری مکالمات همراه اول به 99.6 درصد در کل شبکه.
  • بالغ بر 28.7 میلیون مشترک تلفن ثابت در سال 99 با ضریب نفوذ 34.2 درصد.
  • افزایش سرعت نسل سوم به 4 مگابیت بر ثانیه در متوسط کشوری توسط همراه اول.
  • رشد 80 درصدی متوسط ترافیک روزانه دیتا همراه اول و حمل بیش از 13 پتابایت ترافیک دیتا در روز.
عملکرد مالی شرکت:
 
 

همانطور که مشاهده می‌شود مجموع درآمد‌های عملیاتی شرکت مخابرات ایران در اسفند ماه سال 1399 معادل 60،028،892 میلیون ریال به میزان 23 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. از جمله عوامل موثر بر این رشد می‌توان به ارايه خدمات به مشترکین اعم از ثابت و همراه و افزایش پهنای باند خدمات دیتا به سازمان‌ها اشاره نمود.

در بخش مجموع هزینه‌های فروش، اداری و عمومی شرکت مخابرات ایران در اسفند ماه سال 1399 با

(36،657،247) میلیون ریال به میزان 47 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است؛ که از جمله عوامل موثر بر این مهم می‌توان به رشد هزینه پرسنلی و خدمات قراردادی و هزینه استهلاک و رشد هزینه‌های رگلاتوری به دلیل افزایش درآمد‌های عملیاتی اشاره نمود.

هزینه‌های مالی شرکت مخابرات ایران نیز در اسفند ماه سال 1399 با (3،193،594) میلیون ریال، به میزان 36 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است؛ و در آخر سود (زیان) خالص شرکت مخابرات ایران در اسفند ماه سال 1399 با 17،914،019 میلیون ریال محقق شده و نسبت به سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است. علت این کاهش افزایش هزینه دستمزد نیروی انسانی بوده است.

در خصوص گزارش حسابرس در رابطه با مالیات عملکرد سال‌های 1394 الی 1397 شرکت ذخیره لازم را در نظر نگرفته است که در این خصوص عنوان شد با توجه به این که پروند در هیات حل اختلاف می‌باشد، پس از قطعی شدن شرکت ذخیره لازم را در نظر خواهد گرفت.

 

سوالات مطرح شده در مجمع:

علت عدم تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت چیست؟ تجدید ارزیابی برای گروه دارایی‌ها باید صورت بگیرد و از آنجایی که اسناد برخی از این دارایی‌ها مشکل داشته و این دارایی‌ها تاثیر زیادی در تجدید گروه دارند لذا در حال حاضر امکان تجدید ارزیابی وجود ندارد.

 

در انتها به ازای هر سهم 300 ریال سود تقسیم گردید، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت انتخاب گردید.

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیپدار سیستم آریا با حضور 74.48 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای فولادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید...

NabzeBourse.ir/
نگاهی به عملکرد ماهانه مخابرات ایران / اخابر 427میلیارد تومان درآمد کسب نمود

نگاهی به عملکرد ماهانه مخابرات ایران / اخابر 427میلیارد تومان درآم...

شرکت مخابرات ایران در دو ماهه سال جاری 863میلیارد تومان درآمد کسب نمود که از این مبلغ 427میلیارد تومان آن مربوط به همین ماه می‌باشد.

EghtesadOnline.com/
"اخابر" با رشد 2 درصدی همراه است

"اخابر" با رشد 2 درصدی همراه است

"اخابر" با رشد 2 درصدی همراه است

BourseNews.ir/
حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
"اخابر" تعدادی از املاک را می‌فروشد

"اخابر" تعدادی از املاک را می‌فروشد

شرکت مخابرات ایران تعدادی ملک مازاد را به فروش می‌رساند.

BourseNews.ir/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
تکنیکال «اخابر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

تکنیکال «اخابر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

امروز اخابر شاهد معاملات جالبی بود و در نهایت با صف خرید هم به کار خود پایان داد. به لحاظ تکنیکال وضعیت اخابر چگونه است؟

NabzeBourse.ir/
صف خرید "اخابر" قبل از بازگشایی+عکس

صف خرید "اخابر" قبل از بازگشایی+عکس

صف خرید "اخابر" قبل از بازگشایی+عکس

BourseNews.ir/
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

Borna.news/
کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

سود هر سهم شرکت لابراتوار‌های سینا دارو 46 درصد کاهش پیدا کرد.

BourseNews.ir/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...