پرتفوی پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه ‌گذاری سهم‌آشنا برای هفته اول دی‌ماه

پرتفوی پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه ‌گذاری سهم‌آشنا برای هفته اول دی‌ماه

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته اول دی‌ماه 1400 را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در سبدی که شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری سهم‌آشنا، در تاریخ یکم دی‌ماه 1400 ارايه داد، نام چهار نماد «شپنا»، «کساوه»، «وبملت» و «ونوین» برای سرمایه‌گذاری در میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت، «صندوق سرمایه‌گذاری امین آشنا ایرانیان» را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان‌مدت شرکت سهم‌آشنا

سهام شرکت پالایش نفت اصفهان با نماد «شپنا» که 15درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا است. نماد شپنا، در آخرین روز معاملاتی هفته، قیمت پایانی 5,920ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا، بهره‌برداری از طرح بهبود محصولات پالایشگاه را به عنوان مهمترین دلیل انتخابش اعلام کرده و هدف قیمتی 7,200ریالی را برای فجر مشخص کرده که معادل بازدهی حدود 21درصدی در میان‌مدت، برای سهامداران این شرکت است.

سهام شرکت صنایع‌ کاشی‌ و سرامیک‌ سینا که با نماد «کساوه» در بازار اول فرابورس معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی سهم‌آشنا برای هفته آینده قرار گرفته است. کساوه که در پایان معاملات روز اول دی‌ماه، با قیمت 38,840ریال به استقبال هفته آینده رفته، هدف قیمتی 50,000ریالی و رشد حدود 29درصدی را در میان‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب کساوه که نشات گرفته از بهره برداری از طرح کاشی اسلب است، باعث شده تا این نماد 10درصد از پرتفوی پیشنهادی، هفته نخست زمستان 1400 شرکت سهم‌آشنا را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی سهم‌آشنا حضور دارد؛ سهام بانک ملت، با نماد «وبملت» است. افزایش سودآوری ناشی از تسعیر ارز مهم‌ترین دلیلی است که این سهم از سوی سهم‌آشنا به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است. وبملت در روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی 3080ریال را ثبت کرد؛ بر اساس پیش‌بینی شرکت سهم‌آشنا، نماد وبملت در میان‌مدت با رشدی بالغ بر 21درصد همراه شده و به قیمت 3،750ریال خواهد رسید.

سهام بانک اقتصاد نوین با نماد «ونوین» که 10درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا است. نماد ونوین، در آخرین روز معاملاتی هفته، قیمت پایانی 3,660ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا، وضعیت بنیادی مناسب را به عنوان مهمترین دلیل انتخابش اعلام کرده و هدف قیمتی 4,400ریالی را برای ونوین مشخص کرده که معادل بازدهی حدود 20درصدی در میان‌مدت، برای سهامداران این شرکت است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت سهم‌آشنا

در سبد پیشنهادی سهم‌آشنا، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت امین آشنا ایرانیان، برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد شده است. این صندوق، اولین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی است که در سایت فیپیران، موفق به کسب درجه عملکرد 5ستاره شده است. همچنین این صندوق به طور ماهیانه سود تقسیم می‌کند و میانگین بازدهی آن بیش از 29 درصد بوده است. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا، پیشنهاد کرده است که سهامداران 50درصد از پرتفوی خود را به این صندوق اختصاص دهند.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری سهم‌آشنا، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

سکه رکورد زد/ پیش‌بینی نایب رییس اتحادیه طلا از وضعیت قیمت‌ها اختصاص اولین خط اعتباری روسیه برای نیروگاه سیریک 12 شاخص بورس تهران در اولین هفته بهمن منفی شدند عرضه یک میلیون تن سیمان در بورس کالا، فردا کشتارگاه ها پاییز امسال چقدر گوشت و مرغ عرضه کردند؟ رشد 93 درصدی ارزش معاملات بورس کالا در 10 ماهه امسال افت 3.3 درصدی ارزش سهام عدالت/ سود سهام عدالت سال 99 تا پایان سال پرداخت می شود آخرین جزییات از افزایش حقوق بازنشستگان/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ پیش‌بینی قیمت دلار پس از توافق وین عرضه یک میلیون تن سیمان در بورس کالا قیمت جدید دلار اعلام شد (8 بهمن) وضعیت خطرناک معیشتی برای 60 درصد از بازنشستگان قیمت جدید سیمان اعلام شد | آخرین وضعیت عرضه میلگرد اختصاص 75 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و جوان سازی باغات چای قیمت جدید سیمان اعلام شد پالایش اصفهان با تک محصول به بورس کالا آمد پیش بینی قیمت دلار بعد از مذاکرات وین قیمت دلار صرافی ملی امروز جمعه 8 بهمن 1400 قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی در بازار آزاد ( 8 ... افزایش قیمت عجیب سکه های پارسیان در بازار + جدول ماجرای هکرهایی که 400 میلیون دلار بیت‌کوین را دزدیدند/ اقدام آمریکا علیه دزدان ارزهای دیجیتالی فروش و درآمد سازنده آیفون رکورد زد آخرین وضعیت چاه های غیر مجاز کارگران در حسرت وام جدید خرید نان در ایرانشهر فقط با پارتی! موعد وعده یک ماهه وزیر راه برای احداث راه آهن شلمچه-بصره بودجه 1401 چه تاثیری بر قبوض آب و برق می‌گذارد؟ احتمال افزایش قیمت نفت عربستان به دلیل رشد تقاضا زمان دقیق پیش فروش بلیت قطارهای مسافری اصلاح قانون تعاون پس از گذشت 10 سال فروش زنجیره‌ای خودرو یارانه‌ای/ ثبت‌نام کدام خودروها ادامه دارد؟ جزيیات جدید درباره حقوق کارگران در سال 1401 برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند 4 دلیل عمده نوسان قیمت‌ها در بازار سهام/ رشد 22 درصدی معاملات خرد در بورس مردم سفر زیاد رفته‌اند، ولی پول خرج نمی‌کنند! چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ ریل گذاری ذوب در مسیر صعودی قیمت جدید سیمان اعلام شد دسترسی به بازارهای خاور دور و آفریقا با توسعه روابط اقتصادی با چین قیمت جدید سکه اعلام شد + جدول اداره گاز پاسخگوی "فسبزوا" نیست اقتصاد جهانی سال 2022 را چگونه آغاز کرد؟ | رشد اقتصادی در سال 2022 چقدر پیش بینی شده است؟ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نبود سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش 78 درصدی سود خالص "توریل" خودرو ارزان شد کاهش تولید، تحویل و صادرات سیمان/ شب‌ها آسیاب می‌کنیم تا عرضه به مشکل نخورد "وسپه" ارز را بهانه کرد و به داخلی‌سازی اشاره‌ای نکرد بازی با جان در قبال درآمدی ناچیز / کولبری کردم... مزایده "گنگین" پیشنهادی نداشت