کاهش 11 هزار و 648 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات به 5 هزار میلیارد تومان رسید

کاهش 11 هزار و 648 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات به 5 هزار میلیارد تومان رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 11 هزار و 648 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ‌بورس اوراق بهادار تهران امروز هم‌زمان با ریزش قیمت دلار در بازار، شاخص کل بورس نیز رو به کاهش بود، به گونه‌ای که در پایان معاملات امروز با ریزش 11 هزار و 648 واحد به رقم یک‌میلیون و 282 هزار و 874 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز با کاهش 1534 واحد به رقم 441 هزار و 114 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 126 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 1.8 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 291 هزار نوبت معامله و به ارزش 3 هزار و 295 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

اگر ارزش روز معاملات فرابورس ایران که امروز به بیش از یک‌میلیون و 839 هزار میلیارد تومان رسید، را درنظر بگیریم، ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به ایران به 5 هزار و 134 میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمزپوش بودند اما میزان کاهش شاخص‌ها زیر یک‌درصد بوده است.

شاخص کل و شاخص قیمت با کاهش 9 دهم درصد روبه‌رو شد. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 35 صدم درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور 73 صدم درصد کاهش یافت.

شاخص بازار اول بورس 99 صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 79 صدم درصد افت کرد.


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز نمادهای مهم بورسی به جای تقویت شاخص در کاهش آن موثر بودند که به ترتیب می‌توان به نمادهای شرکت فولاد مبارکه،‌ ملی‌ مس، شستا، پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی پارس بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس امروز شامل دارویی برکت، اپال کانی پارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی‌ماشین‌سازی اراک، کشتیرانی جمهوری اسلامی، تامین سرمایه امین و لعاب ایران بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخض کل در پایان معاملات 119 واحد افت کرد و به رقم 18 هزار و 3 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 232 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 810 میلیون سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 137 هزار فقره معامله و به ارزش 1839 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


وضعیت امروز پالایش یکم

واحدهای سرمایه‌گذاری پالایش یکم که در روز اول به قیمت 10 هزار تومان به مردم فروخته شد، امروز به جای سود، با 23 درصد زیان همراه است.

امروز نمادهای آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی مارون و فولاد هرمزگان به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل یارانه هم‌افزا، برق و انرژی پیوندگستر پارس، پلیمر آریا ساسول، مادیران، توسعه مسیر برق گیلان، بیمه معلم و بیمه پاسارگاد بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز همچنین در بازار ارز قیمت دلار رو به کاهش بود و هم‌زمان شاخص بورس هم کاهش یافت.

در حال حاضر بازار سرمایه ایران با حضور حدود 60 میلیون ایرانی معادل 75 درصد جمعیت کشور به یکی از مردمی‌ترین بازارهای بورس در ایران تبدیل شده است که لازم است قوانین بورس به تناسب حضور این تعداد از افراد و به نفع سرمایه‌گذاران خرد تغییر پیدا کند تا در حین حفظ حرفه‌گری بازار به این طریق سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را و افزایش پس‌انداز ملی را تقویت کنند.

همچنین تاکنون 130 شرکت بورسی سود سهام خود را به صورت متمرکز از طریق شماره حساب‌های شبا در سامانه سجام واریز کرده‌اند.

امروز همچنین مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قول داده است، امسال سامانه پس از معاملات یا اصطلاحا پست‌ترید جدید در بازار سرمایه راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/ب

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

دلار آمریکا سال 99 را با قیمت 14 هزار تومان آغاز کرد و با نرخی در کانال 24 هزار تومان به پایان رساند و حالا سال 1400 پر از ابهام و اما و اگر برای اقتصاد ایران در آستانه آغاز است اما کارشناسان اقتصاد د...

TejaratNews.com/
ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار چند؟

ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار چند؟

با توجه به ادامه دورکاری کارمندان و همچنین آموزش های آنلاین دانشجویان و دانش آموزان به دلیل شیوع گسترده کرونا، میزان استفاده و خرید لپ تاپ و تبلت، همچنان در صدر دسته لوازم دیجیتال قرار دارد.

TejaratNews.com/
تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

به اعتقاد مهدی سوری حتی اگر برجام بتواند تاثیر چشم‌گیری هم داشته باشد و نرخ ارز را دچار ریزش شدید کند، این ریزش اکنون به نفع اقتصاد نیست. او می‌گوید: نرخ ایده‌آل دلار اکنون 20 تا 22 هزار تومان است؛ بی...

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
ادامه روند کاهشی دلار در آخرین روز بازار 99

ادامه روند کاهشی دلار در آخرین روز بازار 99

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه) با 85 تومان کاهش در مقایسه با روز گذشته به رقم 23 هزار و 960 تومان رسید.

Bartarinha.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
دارندگان خودرو تعیین‌کننده قیمت‌های بازار

دارندگان خودرو تعیین‌کننده قیمت‌های بازار

در حالی که شنیده می‌شود طی 10 روز نخست سال جدید، قیمت خورو‌های داخلی روند افزایشی قابل توجهی داشته است، اما ريیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران بر تعطیلی همچنان بازار علیرغم آغاز به ک...

Bartarinha.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
بازدهی سالیانه 77 درصدی صندوق "سهامی ثروت آفرین تمدن " جوجه یک روزه کمیاب و گران شد/ هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ جزيیات پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت آخرین وضعیت قیمت و واردات روغن 3 اقدام تاثیرگذار در خروج معاملات بورس از رکود بازدهی 86.6 درصدی سالانه صندوق "بذر امیدآفرین" عرضه صکوک اجاره 10 هزار میلیارد ریالی صبا تامین سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر" زنگنه: 21.5 میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد یک هفته با بورس کالا پلاستیک دوباره گران شد ارزش صندوق بانک گردشگری از 101 هزار میلیارد ریال فراتر رفت معاملات بورس در روزهای پایانی فروردین ماه مثبت می‌شود؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/27 بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از 92 درصد رسید قرارداد ترکمانچای فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان ایرانی ها حدود 1600 خانه در ترکیه خریدند ارزش صندوق‌های مختلط به 24 هزار میلیارد ریال رسید ولخرجی دولت با دلارهای بلوکه / «به جای طلبمان واکسن بدهند» آیا با دستمزد 4 میلیون تومانی می‌توان زندگی کرد؟ ایرانی‌ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستند ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان آثار مالیات خانه‌های خالی بر بازار مسکن نقدینگی در کشور به وضعیت انفجار رسید/ هدایت نقدینگی باید از روز اول دولت آینده آغاز شود یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/26 فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد پیش‌بینی بورس هفته آخر فروردین / شرط افزایش معاملات چیست؟ منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید عملکرد هفتگی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت نزولی یا صعودی؟ قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد

در حال بارگیری...