خودرویی‌ها باطری شارژ می‌کنند

خودرویی‌ها باطری شارژ می‌کنند

روز گذشته شاهد برخی تحرکات مثبت در گروه بانکی بودیم که می‌تواند امروز نیز منجر به ادامه روند و نوسانات مثبت در بازار امروز شود.

به گزارش بورس‌نیوز، روز گذشته شاهد رشد بیش از 8 هزار و 500 واحدی شاخص کل بودیم و شاخص کل با این افزایش، در پایان روز قبل به رقم یک میلیون و 157 هزار واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز افزایش در حدود نیم درصدی را تجربه کرد و به رقم 383 هزار و 826 واحد دست یافت.

ارزش معاملات بورس و فرابورس نیز در نخستین روز کاری از هفته جاری به بیش از 158 هزار میلیارد ریال رسید.

سیاست و اقتصاد کلان

وزیر امور اقتصاد و دارایی بابیان اینکه کاندیدا‌های ریاست جمهوری می‌توانند برای کسب اطلاعات درست اقتصادی با وزارت اقتصاد مشورت کنند، گفت: گفته‌شده دولت 300 هزار میلیارد تومان از بورس برای بودجه دولت تامین مالی کرده که اصلا چنین چیزی نیست.

دژپسند بیان داشت: لزوما بازار بدهی رقیب بازار سهام نیست و این دو می‌توانند مکمل هم کارکرد داشته باشند؛ لذا ما باید امکان اعمال مدیریت را باید برای سهام‌دار فراهم کنیم و این فرصت را باید دولت فراهم کند. خریدار اوراق در سال گذشته عمدتا کسانی بودند که نمی‌توانستند ازلحاظ قانون و مقررات در بازار سهام وارد شوند و لذا تنها گزینه آن‌ها بازار بدهی بوده است.

رشد اقتصادی کشور در فصل پاییز سال 99 به 3.9 درصد و رشد بدون احتساب نفت به 2.9 درصد رسید. نماگر‌های اقتصادی سه‌ماهه سوم را منتشر کرد که مهم‌ترین و جدید‌ترین آمار منتشرشده مربوط به تولید ناخالص داخلی در سه‌ماهه سوم سال 1399 است. بر این اساس در فصل پاییز رشد اقتصادی کشور با احتساب رشد بخش نفت به میزان 3.9 درصد بوده است.

اقتصاد کشور بدون احتساب نفت هم 2.9 درصد بوده است. در فصل پاییز رشد بخش نفت 9.7 درصد، بخش کشاورزی 5.2 درصد، صنعت و معدن 9.2 درصد، ساختمان 2.2 درصد و خدمات 0.1 درصد بوده است. با مقایسه تولید ناخالص داخلی فصول بهار، تابستان و پاییز در سال 99 و مقایسه آن با سال 98، مشخص می‌شود که رشد اقتصادی در 9 ماهه سال گذشته حدود 2.1 درصد بوده است.

بانک مرکزی اعلام کرد که در روز گذشته و در سامانه نیما، 121 میلیون دلار و با میانگین موزون نرخ دلاری معاملات 203،201 ریال معامله شد. در بازار نقدی نیز شاهد افزایش در حدود 100 تومانی قیمت دلار بودیم تا همچنان این ارز در کانال 23 هزارتومانی دادوستد گردد.

در خبری از صنعت شوینده‌ها، در حالی دبیر انجمن تولیدکنندگان محصولات شوینده اعلام کرده بود که با توافق به‌عمل‌آمده میان تولیدکنندگان قرار است هیچ تغییر قیمتی تا پایان خردادماه اجرایی نشود که قیمت انواع محصولات این بخش از دیروز 17 خردادماه تا 25 درصد گران شده است. بر اساس این ابلاغیه، از روز گذشته 17 خردادماه مایع دستشویی، مایع ظرف‌شویی، پودر و مایعات لباسشویی، صابون و خمیردندان 25 درصد و مابقی محصولات افزایش قیمت 20 درصدی را خواهد داشت.

بازار امروز

برای بازار امروز همانند روز گذشته انتظار رشد تدریجی را خواهیم داشت.

عرضه و یا عدم عرضه صف‌های خرید و روند‌های مثبت ایجادشده در گروه خودرویی، می‌تواند روند حرکتی سایر گروه‌ها را نیز مشخص کند. همچنین روز گذشته شاهد برخی تحرکات مثبت در گروه بانکی بودیم که می‌تواند امروز نیز منجر به ادامه روند و نوسانات مثبت در بازار امروز شود.


  • بیشتر بخوانید:
خبری از وعده وعید‌های انتخاباتی هم نیست
بورس امروز 14 فروردین ماه / افت 11 هزار واحدی شاخص کل

بورس امروز 14 فروردین ماه / افت 11 هزار واحدی شاخص کل

در پایان معاملات امروز شاخص کل با افت بیش از 11 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 282 هزار واحدی رسید.

Borna.news/

پیش‌بینی بورس امروز 15 فروردین / روند منفی بورس ادامه‌دار است؟

پیش‌بینی بورس فردا 24 فروردین / سیگنال امروز بازار به سرمایه‌گذاران

پیش‌بینی بورس فردا 24 فروردین / سیگنال امروز بازار به سرمایه‌گذارا...

اگر روند افزایش حجم و ارزش معاملات در بازار ادامه داشته باشد، با تزریق نقدینگی در روزهای آینده احتمال بازگشت شاخص وجود دارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس امروز 21 فروردین 1400

پیش‌بینی بورس امروز 21 فروردین 1400

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، شاخص کل با افتی 0٫86 درصدی سطح یک میلیون و 250 هزار واحدی را از دست داد. بازار امروز چگونه پیش می‌رود؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس فردا اول اردیبهشت / انتظار تحول نداشته باشیم

پیش‌بینی بورس فردا 17 فروردین / بورس فردا مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس فردا 17 فروردین / بورس فردا مثبت می‌شود؟

هفته دوم معاملات فروردین ماه با روند نزولی و فرسایشی همراه بود و امروز نیز عرضه در شاخص‌سازان باعث افت نیم درصدی شاخص کل شد اما به عقیده برخی کارشناسان شاخص کل به محدوده حمایتی خود رسیده و احتمالا بور...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس امروز 16 فروردین 1400

حاشیه‌های بورس امروز 28 فروردین / خروج 490 میلیارد تومان نقدینگی توسط حقوقی‌ها

حاشیه‌های بورس امروز 28 فروردین / خروج 490 میلیارد تومان نقدینگی ت...

بازار سهام در پایان معاملات امروز (شنبه) با نزول 9 هزار واحدی همراه بود و تعداد زیادی از نمادها در صف فروش قفل بودند. همچنین حقوقی‌ها فعالیت‌های خود را در بازار نزولی ادامه دادند.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس فردا 31 فروردین / شاخص مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس امروز 14 فروردین 1400 / بازار سهام امروز منفی است؟

پیش‌بینی بورس امروز 14 فروردین 1400 / بازار سهام امروز منفی است؟

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، شاخص کل بیش از 8/5 هزار واحد ریزش کرد و کانال یک میلیون و 300 هزار واحد را از دست داد. بازار سهام امروز چگونه پیش می‌رود؟

TejaratNews.com/
بورس امروز 18 فروردین / افت 10 هزار واحدی شاخص کل

بورس امروز 18 فروردین / افت 10 هزار واحدی شاخص کل

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با بیش از 10 هزار واحد افت به عدد یک میلیون و 249 هزار واحدی رسید و شاخص کل...

Borna.news/

پیش‌بینی بورس امروز 24 فروردین 1400

پیش‌بینی بورس فردا 22 فروردین / صف‌های فروش ادامه دارد؟

پیش‌بینی بورس امروز 22 فروردین 1400

پیش‌گشایش بورس امروز / بانکی‌ها و خودرویی‌ها در صدر جدول عرضه

پیش‌گشایش بورس امروز / بانکی‌ها و خودرویی‌ها در صدر جدول عرضه

بازار سهام در مرحله پیش‌گشایش بازار امروز (21 فروردین)، با افزایش حجم عرضه در نمادهای خودرویی و بانکی همراه است. حجم تقاضا نسبت به حجم عرضه به شدت کاهش یافته است.

TejaratNews.com/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...