چانه‌زنی پاکستان برای خرید نفت روسیه به قیمت 50 دلار

چانه‌زنی پاکستان برای خرید نفت روسیه به قیمت 50 دلار

پاکستان تلاش می‌کند نفت روسیه را به قیمت 50 دلار در هر بشکه خریداری کند که پایین‌تر از سقف قیمت تعیین شده توسط گروه هفت است.

به گزارش ایسنا، رسانه‌های پاکستانی گزارش کردند پاکستان که با بحران اقتصادی و کاهش نقدینگی ذخایر ارزی دست و پنجه نرم می کند، درصدد خرید نفت روسیه به قیمت 50 دلار در هر بشکه است.

پاکستان که سال گذشته با افزایش چشمگیر قیمت نفت و گاز، ناچار شد هزینه بالایی برای واردات پرداخت کند و با افت شدید ذخایر ارزی خارجی این کشور مواجه است، تلاش می کند انرژی را با هزینه پایین وارد کند.

خرید نفت روسیه به قیمت 50 دلار در هر بشکه، 10 دلار پایین‌تر از سقف قیمتی خواهد بود که کشورهای گروه هفت برای فروش نفت روسیه تعیین کرده اند و پاکستان می تواند از خدمات بیمه و مالی شرکت‌های غربی استفاده کند.

طبق گزارش وبسایت نیوز، روسیه در ابتدا باید کارهایی تشریفاتی مانند هزینه‌های حمل، بیمه و نحوه فرد پرداخت را پیش از پاسخ دادن به درخواست پاکستان برای دریافت تخفیف سنگین برای خرید نفت از این کشور، انجام دهد. پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر این که پاکستان، امیدوار است تخفیف خوبی از روسیه دریافت کند.

اکسپرس تریبون در گزارشی نوشت: روسیه به نوبه خود در ابتدا در خصوص این که آیا پاکستان می‌خواهد توافق نفتی انجام شود، مطمين نبود.

پس از دیدار اخیر میان مقامات روسی و پاکستانی، روسیه از پاکستان خواست یک محموله را برای امتحان، خریداری و وارد کند.

بر این اساس، پاکستان هزینه واردات نفت از روسیه را با واردات یک محموله امتحان خواهد کرد. بنا بر گزارش‌هایی که هفته گذشته منتشر شد، نخستین محموله نفتی از روسیه که برای بررسی هزینه‌ها و افزایش اعتماد بین دو طرف وارد می‌شود، ممکن است تا ماه آینده از روسیه ارسال شود.

پاکستان تاکنون خریدار بزرگ نفت و گاز روسیه نبوده است. بسیاری از مشتریان بزرگ در آسیا، به مکانیزم سقف قیمت ملحق نشده‌اند اما چین و هند که اکنون بزرگترین خریداران نفت روسیه به شمار می‌روند، برای دریافت گریدهای نفتی روسی، تخفیف‌های سنگینی را درخواست می‌کنند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، بحران انرژی و اقتصادی پاکستان در ماه‌های اخیر و همزمان با تلاش این کشور آسیایی برای مذاکره با صندوق بین‌المللی پول برای یک توافق وام جدید، عمیق‌تر شده است.

عرضه 257 میلیون دلار به صورت حواله نماینده کارگران: از مصوبه مزدی راضی نیستیم! سرمایه گذاری کلان مرسدس بنز در صنعت خودرو های الکترونیک تاملی بر یک آرزوی دیرینه؛ پنجره‌ای که منجر به هوشمندی دولت شد اجزيیات کامل افزایش حداقل حقوق کارگران در سال 1402مطلع شوید ؛ پایه سنوات چقدر شد؟ آیفون به این 9 دلیل از جذابیت افتاد 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین‌ماه امشب شارژ می‌شود جهش قیمت خودرو در بازار/ آخرین قیمت پژو، تیبا، ساینا... ريیس‌جمهوری وارد آبادان شد مقایسه حقوق 1401 و 1402 در یک نگاه + جدول 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین‌ماه امشب شارژ می‌شود سهمیه بنزین فروردین بدون تغییر واریز می شود جزییات افزایش حداقل دستمزد کارگران از زبان وزیر کار جزيیات دستمزد سال 1402 کارگران/ مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟ ترافیک رایگان 4 پیام رسان داخلی و دو نرم افزار تصویری در ایام نوروز ظرفیت نیروگاهی کشور به 91 هزار مگاوات رسید/ ورود هفت هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار تولید سامانه 131 آماده دریافت گزارش‌های مردمی برای حفاظت اراضی کشاورزی قیمت این هفت سین 50 میلیون آب می خورد! + عکس ترافیک رایگان 4 پیام‌رسان‌ داخلی و 2 نرم‌افزار ارتباط تصویری در ایام نوروز سخنان نماینده کارگران پس از تعیین حداقل دستمزد در سال 1402 + فیلم حداقل حقوق دریافتی کارگران تعیین شد کاهش پروازهای نوروزی در مسیرهای خارجی/ زلزله ترکیه و نرخ دلار باعث کاهش شدند نحوه عرضه کالا و خدمات زیر ذره بین/ تلفن 1517 پاسخگوی شکایات است افزایش 16 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای داخلی ماراتن تهران-آنکارا برای تسخیر جایگاه هاب انرژی منطقه/گاز ایران به اروپا می‌رود؟ بالاخره میزان افزایش دستمزد کارگران اعلام شد/ 27 درصد مصوب شد! حادثه تلخ برای مردم ایران بعد از 1402 اتفاق افتاد عراق به توافق عرضه نفت اوپک‌پلاس متعهد است اشتغال 130 هزار نفر در معادن/ تعداد شاغلان 8.3 درصد افزایش یافت قیمت انواع کوییک در بازار/ کوییک R پلاس اتوماتیک چند؟ سهمیه بنزین فروردین‌‌ چه زمانی شارژ می‌شود کدام بانک بیشترین وام فرزندآوری را داده است؟ سخنان عجیب نماینده کارگران درباره دستمزدها جادوی ایرانی مرسدس‌بنز را به این شکل درآورد/ عکس با ماشین شخصی سفر کنیم یا تور؟ سود پرداختی سهام عدالت، باز هم از تورم پیشی گرفت جزییاتی جدید از افزایش حقوق کارگران در سال 1402 + فیلم نفت برای ملت شد فوری/ حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال 1402... قیمت ارز دیجیتال FTT در 24 ساعت گذشته افزایش یافت پایان یک ماراتن سنگین؛ رقم نهایی دستمزد کارگران مشخص شد/ خدایی: از نتیجه مذاکرات رضایت قلبی نداریم صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چیست؟ ماراتن شورای عالی کار به پایان رسید/ حداقل دریافتی کارگران 8 میلیون تومان جزيیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 حداقل دستمزد کارگران 27 درصد افزایش یافت میزان دستمزد 1402 کارگران مشخص شد ابداع شیوه نوبت دهی و آزادسازی واردات خودرو/ قیمتها رکورد شکست ایرانی‌ها در 1401 چقدر پول برای خوراکی‌ها دادند؟ افزایش 27 درصدی حداقل دستمزد / پایه حقوق کارگران 1.1 میلیون تومان بیشتر شد پایه حقوق کارگران 1.1 میلیون تومان بیشتر شد