آغاز نزولی بورس در سال 1400

آغاز نزولی بورس در سال 1400

برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها، امیدها و دلداری‌هایی که در یکی، دو هفته پایانی سال 1399 در شبکه‌های اجتماعی خوانده می‌شد که در سال 1400 وضعیت بورس تغییر می‌کند و دیگر...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛این مساله از یک طرف و وضعیت اقتصادی و نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری از طرف دیگر همه دست به دست هم داده که کاربران فعال در حوزه بورس بیش از گذشته در رابطه با مساله بورس بنویسند و همه چیز را حول محور این حوزه ببینند.
از مدیریت بازار مرغ تا مدیریت بورس

راه‌اندازی قرارگاهی در رابطه با مدیریت عرضه مرغ یکی از سوژه‌های داغ در روزهای گذشته بود. جدای از انتقادهایی که به راه‌اندازی این قرارگاه و عملکرد آن در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شد، برخی از فعالان حوزه بورس و سهامداران فعال در شبکه‌اجتماعی توییتر با ربط دادن موضوع مدیریت بازار مرغ و حوزه بورس، انتقادهایی را روانه دولت دوازدهم در خصوص نحوه مدیریت آن در حوزه‌های مختلف می‌کردند. آنها با بیان اینکه برای مایحتاج روزانه مردم دست به راه‌اندازی قرارگاه زده‌اند چطور می‌شود انتظار بهبود بازار سرمایه را داشت؟ به اعتقاد این افراد دخالت‌های دستوری و عجیب و غریب دولت در حوزه‌های مختلف نتیجه‌ای جز آشفته شدن حال بازارها و مردم ندارد. حال می‌خواهد بازار مرغ و میوه باشد یا بازار سرمایه و بورس.

بورس در حکم چاه نفت جدید

از خبرهایی که دیروز در شروع هفته توجه کاربران شبکه اجتماعی توییتر را به خود جلب کرد، میزان مبلغ مالیات نقل و انتقال سهام در بازار سرمایه بود. بر اساس خبری که صبح دیروز در شبکه‌ اجتماعی توییتر و پیام‌رسان تلگرام دست به دست می‌شد، براساس آمارهای رسمی سهامداران در سال 99 بالغ بر 17 هزار میلیارد تومان از محل مالیات نقل و انتقال سهام در بازار سرمایه درآمد به دولت پرداخته‌اند که این رقم به تنهایی معادل 9 درصد از کل مالیات وصولی سال 99 است. افراد زیادی با بازنشر این خبر در این رابطه می‌نوشتند تحلیل‌های آن دسته از افرادی که در سال گذشته بیان می‌کردند دولت به دنبال کسب منافع خود از بورس است حالا با انتشار این خبر و رقم میزان مالیات پرداختی سهامداران درست از آب درآمده است. حتی در این میان برخی از افراد خطاب به آن دسته از کاربرانی که در گذشته چنین تحلیلی داشتند، پیام‌های عذرخواهی می‌نوشتند و مطرح می‌کردند که نباید در ماه‌های گذشته وقتی چنین تحلیلی در شبکه‌اجتماعی توییتر مبنی بر کسب درآمد دولت از حوزه بورس مطرح شده بود، به این دسته از افراد خرده می‌گرفتند که به دنبال آشفته کردن حوزه بورس و دامن زدن به بی‌اعتمادی سهامداران هستند. برخی از افراد هم بورس را با چاه نفت برای دولت مقایسه می‌کردند و در نوشته‌های خود به این مساله می‌پرداختند که بعد از گسترش تحریم‌ها، دولت به فکر درآمدزایی از بورس افتاد و حالا با عدد و رقم در حال مشاهده بخشی از درآمد دولت از چاه نفت جدید که با سرمایه‌های مردم پر شده است هستیم.

اوج گرفتن انتقادهای بورسی در تلگرام

انتقاد از وضعیت بورس و عملکرد دولت در این حوزه دیگر فقط مختص به شبکه‌اجتماعی توییتر نیست و وضعیت در پیام‌رسان تلگرام هم در حال رفتن به سمت انتقادهای تند و تیز است. برای مثال دیروز بعد از انتشار رقم مالیات دریافت شده از سهامداران در سال 1399، در گروه‌های تلگرامی زیادی افراد حاضر نسبت به وضعیت بورس و آنچه در این بازار سرمایه در حال اتفاق افتادن است انتقادهای تند و تیزی را روانه دولت کردند. ذکر این نکته جای تامل دارد که در ماه‌های گذشته این انتقادها در گروه‌های تلگرام عمومی که ورود برای افرادی که به لینک آن گروه دسترسی پیدا می‌کردند به شدت کمتر بود چرا که خیلی از افراد به خاطر مسايل امنیتی و مشخص بودن عکس پروفایل و... صرفا خواننده خبرهای به اشتراک گذاشته شده در گروه‌ها بودند و در مقابل فضای توییتر به خاطر پنهان نگه داشتن حوزه خصوصی افراد تا حدودی محلی برای انتقادهای تند و تیز به دولت و عملکرد سایر نهادها شده بود اما حالا وضعیت تلگرام هم تا حدودی مشابه توییتر شده است. دیروز برخی از افراد در گروه‌های عمومی در تلگرام در این رابطه نوشتند که دولت ضربه شدیدی به بورس وارد کرد و سال‌ها طول می‌کشد که مردم بار دیگر به این بازار سرمایه اعتماد کنند.  مثالی که این دسته از افراد برای حرفشان می‌آورند بالا رفتن مشارکت مردم در حوزه ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای مالی بود. برخی دیگر از افراد درباره سکوت عجیب نماینده‌های مجلس و سایر نهادها و ارگان‌های نظارتی می‌نوشتند. به اعتقاد این افراد وقتی وضعیت سرمایه‌‌های خرد مردم که با دعوت و تبلیغ به این بازار سرمایه وارد شدند اصلا خوب نیست باید این نهادها و ارگان‌ها درصدد حمایت از مردم و سهامداران برآیند و مقابل آنچه آنها بی‌عدالتی می‌‌خواندند ایستادگی کنند.

local_offerبرچسب‌ها:
چرا بورس تهران رشد کرد؟

چرا بورس تهران رشد کرد؟

روز گذشته نماگر اصلی بازار سهام بیش از2 درصد رشد کرد.

EghtesadOnline.com/
رشد 5هزار واحدی شاخص کل بورس تهران

رشد 5هزار واحدی شاخص کل بورس تهران

شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز با صعود 5800 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 175 هزار واحد قرار گرفت.

Bartarinha.ir/
یادآوری اطلاعات عرضه اولیه جدید بورس تهران و آشنایی با آن

یادآوری اطلاعات عرضه اولیه جدید بورس تهران و آشنایی با آن

عرضه اولیه سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس، فردا (6 اسفندماه) در بورس تهران انجام می‌شود.

EghtesadOnline.com/
کاهش 10 هزار و 51 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات 9.2 هزار میلیارد تومان شد

کاهش 10 هزار و 51 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات 9.2 هزار میل...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ریزش 10 هزار و 51 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
پرونده بهمن ماه بورس تهران

پرونده بهمن ماه بورس تهران

پرونده بورس تهران در دومین ماه از زمستان در حالی بسته شد که باوجود کم‌رمق بودن معاملات و نوسانات کم‌مقدار اما شاخص کل با رشد 6/ 7 درصدی همراه شد.

EghtesadOnline.com/
عرضه سهام «آریان کیمیاتک» به زودی در بورس تهران

عرضه سهام «آریان کیمیاتک» به زودی در بورس تهران

شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک با سرمایه 1500میلیارد ریال شاهد درج نماد خود در فهرست نرخ‌های بورس اوراق بهادار بوده و در لیست انتظار عرضه اولیه سهام...

EghtesadOnline.com/
خطای مکرر در بورس تهران

خطای مکرر در بورس تهران

در روزی که شاخص بورس افت 4/ 1درصدی را ثبت کرد، انتشار اولین پیش‌بینی‌های‌ سود 99 با انحراف قابل توجه EPS یک شاخص‌ساز از برآوردهای تحلیلی توجه بورس‌بازان را جلب کرد.

EghtesadOnline.com/
تفکیک بازارهای معاملاتی در بورس تهران

تفکیک بازارهای معاملاتی در بورس تهران

علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران در توییتر خود از تفکیک بازارهای معاملاتی در بورس تهران خبر داد.

EghtesadOnline.com/
تغییر وضعیت دوباره بورس تهران

تغییر وضعیت دوباره بورس تهران

روند روبه رشد و صعودی بورس تهران از نخستین روز هفته جاری تاکنون ادامه داشته و در روز شنبه شاخص کل بورس تهران 2/3 درصد رشد و در روز یکشنبه یک رشد داشت اما؛ شاخص هم...

EghtesadOnline.com/
بورس تهران در هفته‌ای که گذشت

بورس تهران در هفته‌ای که گذشت

بورس تهران برای چهارمین هفته پیاپی با افت نماگر اصلی خود مواجه شد و همزمان شاهد خروج نقدینگی حقیقی از گردونه معاملات سهام بود.

EghtesadOnline.com/
رشد 385 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات 15 هزار میلیارد تومان شد

رشد 385 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات 15 هزار میلیارد تومان...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه در ساعات میانی به شدت کاهش یافته بود، اما در پایان معاملات با 385 واحد افزایش روبرو شد.

FarsNews.ir/
مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ هفته دلچسب طلایی‌ها در روزهای افت بورس تهران

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ هفته دلچسب طلایی‌ها در ...

صندوق‌های ETF «سهامی» بیش از چهار درصد کاهش و صندوق‌های مبتنی بر طلا بیش از هفت درصد افزایش را به صورت میانگین در هفته گذشته ثبت کردند.

EghtesadOnline.com/
ريیس هیات مدیره بورس تهران و در حمایت از شفافیت معاملات بورس‌کالا

ريیس هیات مدیره بورس تهران و در حمایت از شفافیت معاملات بورس‌کالا

ريیس هیات مدیره بورس تهران و در حمایت از شفافیت معاملات بورس‌کالا

BourseNews.ir/
ثبت بهترین عملکرد اعضای فدراسیون جهانی بورس ها به نام بورس تهران

ثبت بهترین عملکرد اعضای فدراسیون جهانی بورس ها به نام بورس تهران

علیرغم بازده منفی بیش از نیمی از بورس‌های دنیا در سال 2020، شاخص بورس تهران با ثبت 174.8 درصد رشد، بهترین عملکرد را در...

Borna.news/
ارزش واقعی بورس تهران

ارزش واقعی بورس تهران

ساختار مالکیتی پیچیده و تودرتو در بازار سهام سبب شده است تا شاهد چندباره‌شماری ارزش بازاری شرکت‌ها در محاسبه مجموع ارزش بورس و فرابورس باشیم.

EghtesadOnline.com/
زنگ خطر یک وابستگی خطرناک قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟ قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی پیشنهاد رجیستری 3 کالا / تبلت، مودم و دستگاه پوز رجیستر می‌شوند؟ احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (25فروردین) / معاملات فولاد مبارکه به سرخی کشیده شد تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین سهامداران «برکت» بخوانند (25فروردین) / صعود برکت برای سومین روز متوالی

در حال بارگیری...