بهای نفت برنت 88 دلار شد

بهای نفت برنت 88 دلار شد

بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ژوين، با 4 سنت افزایش، به 88 دلار و 98 سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا) به نقل از رویترز، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ژوين، با 4 سنت افزایش، به 88 دلار و 98 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه، با 4 سنت کاهش، 85 دلار و 11 سنت در هر بشکه بود.

بر اساس این گزارش، هر دو شاخص روز سه شنبه، 1.76 درصد صعود کرده و به بالاترین رکورد خود از اکتبر رسیدند. قیمت‌ها پس از حمله پهپادی اوکراین به یک پالایشگاه روسی دیگر که این کشور را در معرض کاهش بیشتر ظرفیت پالایش نفت قرار داد، صعودی شد.

در عین حال، روسیه یکی از سه تولیدکننده بزرگ نفت خام در جهان و یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات نفتی است. سرمایه‌گذاران همچنین در پی حمله به کنسولگری ایران در دمشق، با نگرانی به تحولات خاورمیانه چشم دوخته‌اند.

ییپ جون رونگ، استراتژیست بازار شرکت آی جی در این باره گفت:‌ تنش‌های ژيوپلیتیکی همچنان ابهاماتی را درباره احتمال مختل شدن عرضه، ایجاد کرده اند و قیمت نفت همچنان در بالاترین رکورد پنج ماهه قرار دارد و روند آن صعودی است.

عامل دیگری که به نگرانی‌های عرضه اضافه کرد، درخواست شرکت انرژی دولتی پمکس مکزیک از واحد بازرگانی خود برای لغو صادرات 436 هزار بشکه در روز نفت خام بود زیرا این شرکت آماده پالایشگاه داخلی نفت در پالایشگاه جدید دوس بوکاس می‌شود.

همچنین، سیگنال‌ها از کاهش ذخایر نفت آمریکا حکایت دارد که بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان است. طبق داده‌های موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت هفته گذشته، به میزان 2.3 میلیون بشکه کاهش یافت. این کاهش بالاتر از کاهش 1.5 میلیون بشکه ای بود که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند.

بر اساس اظهارات پنج منبع آگاه در اوپک پلاس؛ کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در نشست روز چهارشنبه، بعید است هر گونه توصیه‌ای درباره تغییر سیاست تولید این پیشنهاد دهد.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد