برخورد هیجانی در فروش به نفع سهامداران نیست

برخورد هیجانی در فروش به نفع سهامداران نیست

وزیر اقتصاد اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که با توجه به متغیر‌های بنیادین باید به روند منتهی به پایداری در بازار سرمایه برسیم و باید مولفه‌هایی که به پایداری در بازار سرمایه کمک می‌کنند دست یابیم.

خبرگزاری ایلنا: وزیر اقتصاد اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که با توجه به متغیرهای بنیادین باید به روند منتهی به پایداری در بازار سرمایه برسیم و باید مولفه‌هایی که به پایداری در بازار سرمایه کمک می‌کنند دست یابیم.

فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های بورسی در سال 1400 اظهار داشت: ريیس سازمان بورس در همین چند روز سال 1400 دو بار در برنامه تلویزیونی حضور یافت و به تفصیل درباره شرایط بازار سرمایه صحبت کرد. در آغاز سال جدید تمام متغیرهای متاثر در بورس، شرایط پایداری را نوید می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که با توجه به متغیرهای بنیادین باید به روند منتهی به پایداری در بازار سرمایه برسیم و باید مولفه‌هایی که به پایداری در بازار سرمایه کمک می‌کنند دست یابیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به افزایش نرخ بهره‌برداری در بنگاه‌های اقتصادی گفت: خوشبختانه نرخ بهره‌برداری اسمی در حال افزایش است که این موضوع اثر مثبت برروی بنگاه‌ها می‌گذارد و باعث بهبود شرایط آنها در بورس خواهد شد.

دژپسند با توصیه به فعالان بازار سرمایه تاکید کرد: اقتضای فعالیت در بازار سرمایه محاسبه‌گری است و رفتارهای هیجانی به ویژه برخورد هیجانی در فروش به نفع سرمایه‌گذاران و سهامداران نیست. سهامداران باید بدانند که علاوه بر قیمت، سود هم برای آنها دارد و همه سهامداران از سود مجامع برخوردار می‌شوند.

وی افزود: امیدواریم زمینه اجرایی برای مولفه‌های پایداری بورس فراهم شود.

وزیر اقتصاد همچنین درباره آخرین وضعیت ترخیص کالا در گمرکات اظهار داشت: خوشبختانه مدت‌زمان ترخیص در گمرک به شدت کاهش یافته و امروز گمرکات کشور به تجهیزات مدرن مجهز هستند و دیگر بررسی‌ها توسط نیروی انسانی انجام نمی‌شود و این روندها با استفاده از تجهیزات انجام می‌شوند.

دژپسند تاکید کرد: اگر تامین ارز صورت گرفته باشد و واردکننده دارای ثبت سفارش باشد و تاییدیه وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در اختیار باشد، کالا در کوتاه‌ترین زمان ترخیص می‌شود که در ترخیص یکسره حتی در 24 ساعت هم عملیات ترخیص انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال تولید و پشتیبانی تولید باید گمرکات در سه مولفه این شعار را محقق سازد؛ اول تسهیل واردات مواد اولیه، دوم تسهیل صادرات برای اینکه بازار برای تولیدات داخلی ایجاد شود و سومین مولفه هم ممانعت از قاچاق است.

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/
صدای وزیر اقتصاد هم درآمد

صدای وزیر اقتصاد هم درآمد

وزیر اقتصاد در نامه‌ای از بانک‌ها خواسته تا مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر پرداخت حداکثر 16 درصد سود سپرده بلندمدت یکساله را رعایت کنند.

Bartarinha.ir/
خبر مهم برای سهامداران/ اولتیماتوم وزیر اقتصاد به بانک‌ها/ واکنش همتی به کم و زیاد کردن نرخ سود

خبر مهم برای سهامداران/ اولتیماتوم وزیر اقتصاد به بانک‌ها/ واکنش ه...

همزمان با اعلام خبر برگزای نشست ريیس سازمان بورس، ريیس شورای هماهنگی بانک‌ها و دبیر کانون بانک‌های خصوصی درباره بازار سهام، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد بانک‌ها موظف به رعایت دقیق نر...

NabzeBourse.ir/
بورس، فعلا دژپسند را نجات داد / نقش وزیر اقتصاد در ریزش شاخص چیست؟

بورس، فعلا دژپسند را نجات داد / نقش وزیر اقتصاد در ریزش شاخص چیست؟

در حالی که نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر اقتصاد امضا جمع کرده‌اند، به نظر می‌رسد که این موضوع فعلا در دستور کار پارلمان نیست و حمایت دستوری از بورس موقتا دژپسند را نجات داده است.

TejaratNews.com/
موضع مخالف وزیر اقتصاد با دستور روحانی درباره پالایش یکم/ 18 روز از وعده دولت گذشت

موضع مخالف وزیر اقتصاد با دستور روحانی درباره پالایش یکم/ 18 روز ا...

18 روز پیش ريیس دفتر ريیس‌جمهور از دستور روحانی برای آوردن طرحی به منظور جبران زیان سهام پالایش یکم خبر داد اما وزیر اقتصاد با این نگاه مخالف است و به صراحت گفته است بورس تضمین ندارد.

FarsNews.ir/
تعداد کدهای بورسی به 57 میلیون رسید/ حمایت تمام قد وزیر اقتصاد از بازار سرمایه

تعداد کدهای بورسی به 57 میلیون رسید/ حمایت تمام قد وزیر اقتصاد از ...

ريیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار، صحنه بازار سرمایه در سال جاری را متفاوت از سال‌های گذشته ارزیابی کرد و گفت: پیش از این سالانه تا 300 هزار کد صادر شد، در حالی که تعداد کدهای بورسی هم اکنون با احت...

FarsNews.ir/
استی‍ضاح وزیر اقتصاد کلید خورد

استی‍ضاح وزیر اقتصاد کلید خورد

استی‍ضاح دژپسند به هیيت ريیسه مجلس تقدیم شد.

Bartarinha.ir/
احضار وزیر اقتصاد و ريیس بورس به مجلس

احضار وزیر اقتصاد و ريیس بورس به مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری جلسه فوق‌العاده این کمیسیون برای بررسی آخرین وضعیت ⁧‫بورس‬⁩ خبر داد.

TejaratNews.com/
102 امضا برای استیضاح وزیر اقتصاد جمع شد

102 امضا برای استیضاح وزیر اقتصاد جمع شد

پس از قانع نشدن اکثریت قاطع نمایندگان مجلس از پاسخ وزیراقتصاد به سيوال بنده و احمد نادری، طرح استیضاح آقای دژپسند با امضای 102نماینده تقدیم هیات ريیسه مجلس شد.

BourseNews.ir/
بورس وزیر اقتصاد را به صحن مجلس کشاند

بورس وزیر اقتصاد را به صحن مجلس کشاند

حاجی دلیگانی، عضو هیيت رییسه مجلس گفت: کمیسیون اقتصادی از گزارش بورسی وزیر اقتصاد قانع نشد. دژپسند در صحن علنی باید پاسخگوی وضعیت بورس باشد.

EghtesadOnline.com/
وزیر اقتصاد به مجلس فرخوانده شد

وزیر اقتصاد به مجلس فرخوانده شد

عضو هیيت ريیسه مجلس شورای اسلامی از طرح سوال از وزیر اقتصاد و امور دارایی پیرو نابسامانی بازار بورس خبر داد.

Bartarinha.ir/
وزیر اقتصاد به مجلس فرخوانده شد / طرح 13 سوال بورسی از دژپسند

وزیر اقتصاد به مجلس فرخوانده شد / طرح 13 سوال بورسی از دژپسند

عضو هیيت ريیسه مجلس شورای اسلامی از طرح سوال از وزیر اقتصاد و امور دارایی پیرو نابسامانی بازار بورس خبر داد.

TejaratNews.com/
وزیر اقتصاد باید پاسخگوی سقوط بورس باشد/ طرح توزیع اقلام اساسی تبعات مخرب بلندمدت دارد

وزیر اقتصاد باید پاسخگوی سقوط بورس باشد/ طرح توزیع اقلام اساسی تبع...

محمد باقری معتقد است، نطفه اصلی مشکلات بورس در زمان رشد افسارگسیخته شاخص شکل گرفت. همان برهه ای که کارشناسان دلسوز فریاد می زدند که این رشد هیجانی باعث اتلاف...

EghtesadOnline.com/
نشست مجازی رییس‌کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد غنا

نشست مجازی رییس‌کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد غنا

ريیس‌کل بانک مرکزی در ادامه مباحثات مربوط به فعالیت‌های گروه 24 و آغاز دوره ریاست ایران در این گروه، با آقای افوری...

Borna.news/
فراکسیون اکثریت استیضاح وزیر اقتصاد را بررسی می‌کند/ افزایش سهام صوری برخی شرکت‌ها در بازار سرمایه نادیده گرفته شد

فراکسیون اکثریت استیضاح وزیر اقتصاد را بررسی می‌کند/ افزایش سهام ص...

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی از برگزاری جلسه فوری این فراکسیون برای بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع استیضاح دژپسند و بررسی سوءمدیریت‌های اجرایی در بورس و سایر بخش‌های...

EghtesadOnline.com/
راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سیمان با امید به تعیین نرخ تا 30 روز آینده + آمار صادرات تغییر مالکیت 510 میلیون اوراق بهادار مالی ارزش پالایشی یکم 25 فروردین 1400 کاهش ارزش سهام عدالت در آخرین روز هفته سوم فروردین قیمت روز خودرو در 25 فروردین قیمت روز خودرو‌های صفر بالای یک میلیارد آتش بی‌تدبیری در خرمن نمادهای کوچک "بورس" نرخ جدید دلار و یورو/ سومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدنی بورس فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی آرمان 4 شاخص در پایان ریزش 1365 واحدی داشت موفقیت نخستین عرضه صادراتی آلومینیوم در بورس کالا/ فلز نقره‌ای آغازگر صادرات فلزات از مسیر بورس غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود گوشت و مرغ گران نمی‌شوند! قیمت طلا امروز 25 فروردین 1400/ صعود 150 هزار تومانی قیمت سکه تاثیر منفی "شپنا"،"فملی" و "شبندر" بر شاخص میزان افزایش قیمت سیمان مشخص می‌شود/ رایزنی برای عرضه سیمان در بورس کالا راه اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی راه‌اندازی ابزاری جدید برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری / اوراق اجاره سهام، جذاب‌تر از سپرده بانکی برای صن... روند نرخ طلا و سکه صعودی شد یارانه رمضان امشب واریز می‌شود رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بازار سرمایه دستگیری اعضای باند زمین‌خواری در کشور نرخ جدید دلار/ دومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 واردات واکسن کرونا با ارز نمایی سرمایه "گوهران" 62 درصد افزایش می‌یابد معاملات منفی "اخابر" همراه با افت 2درصدی نحوه شرکت در در مجامع سرمایه‌گذاری سهام عدالت "همراه" در صفر تابلو منفی است

در حال بارگیری...