بلومبرگ: اروپا 2 برابر کمک مالی آمریکا به اوکراین برای تحریم گاز روسیه هزینه کرده است

بلومبرگ: اروپا 2 برابر کمک مالی آمریکا به اوکراین برای تحریم گاز روسیه هزینه کرده است

خبرگزاری بلومبرگ نوشت که کشورهای اروپایی در نتیجه تحریم روسیه برای تامین گاز دو برابر هزینه کمک‌های مالی آمریکا به اوکراین، متحمل هزینه شده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری بلومبرگ، مستقر در نیویورک آمریکا، خبر داد که کشورهای اروپایی پس از کنار گذاشتن گاز روسیه، حجم زیادی از ذخیره گاز را در مخازن زیرزمینی خود صرف کردند.

این رسانه به نقل از بن مک ویلیامز، کارشناس مرکز تحلیلی بروگل مستقر در بروکسل، گفت: هزینه کل ذخایر سوخت 104.8 میلیارد دلار است.

وی تاکید کرد که تمایل اتحادیه اروپا برای پر کردن مخازن قبل از شروع هوای سرد مستلزم خرید حداکثر گاز از منابع جایگزین از نروژ تا امارات متحده عربی است.

او با هشدار درباره اینکه هزینه‌های کشورهای اروپایی برای پر کردن تاسیسات ذخیره‌سازی در طول زمان روند صعودی خواهد داشت، گفت: هزینه‌های فعلی تقریبا دو برابر کل مبلغی است که ایالات متحده در کمک مالی به اوکراین ارايه می‌کند. این، ارقام بسیار بزرگی هستند، اما خطر این است که در سال آینده این ارقام حتی بیشتر افزایش یابد.

بلومبرگ به نقل از انیس جانبولد، ريیس تحقیقات بازارهای انرژی جهانی در مرکز آرورا در بریتانیا، گفت که زمستان سرد می‌تواند ذخایر فعلی را به طور کامل تخلیه کند و کشورها مسابقه جدیدی را برای پر کردن مخازن آغاز خواهند کرد.

کشورهای غربی به دنبال تحریم مسکو و سیاست کنار گذاشتن سوخت روسیه با افزایش شدید قیمت انرژی و تورم مواجه شدند.

در شرایط قیمت بالای سوخت، به ویژه گاز، صنعت در اروپا تا حد زیادی مزیت‌های رقابتی خود را از دست داده است که بر بخش‌های بزرگی از اقتصاد سایه افکنده است و ایالات متحده و کشورهای اروپایی با تورم بی سابقه مواجه شدند.

پایان پیام/

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد