تخصیص و تامین ارز دارو از مرز 2 میلیارد و 860 میلیون دلار گذشت

تخصیص و تامین ارز دارو از مرز 2 میلیارد و 860 میلیون دلار گذشت

بانک مرکزی بنابر اولویت‌ها و نظر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، از امسال تاکنون برای واردات دارو،ملزومات پزشکی 2.8 میلیارد دلار ارز تخصیص شده که 2.2 میلیارد دلار پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، مصطفی قمری‌وفا مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با اعلام این که میزان ارز تامین شده برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و شیر خشک و مواد اولیه آنها تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 31 درصد رشد داشته است گفت: تامین و تخصیص ارز برای دارو، ماده اولیه دارو، ملزومات دارویی، تجهیزات و ملزومات پزشکی، شیرخشک، ماده اولیه آن و مکمل‌های مربوطه با توجه به اولویت‌های اعلامی از سوی دستگاه‌های مربوطه در حال انجام است و مشکلی وجود ندارد.

قمری‌وفا در ادامه تاکید کرد: بانک مرکزی همچنین از ابتدای سال تا 25 مهرماه بنا بر ثبت سفارش‌ها و اعلام اولویت‌ها و نظر دستگاه توسط سازمان غذا و دارو، فقط برای واردات شیرخشک، ماده اولیه و مکمل‌ها و بهداشتی با ارز ترجیحی مجموعا 156 میلیون دلار تخصیص داده که 106 میلیون دلار آن تامین و پرداخت شده است.

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: دو روز پیش نیز سازمان غذا و دارو برای واردات شیرخشک، ماده اولیه و مکمل‌ها با اولویت به میزان 12 میلیون دلار در قالب ارز ترجیحی ثبت سفارش کرد که بانک مرکزی هم بلافاصله ارز آن را تامین کرد و طی چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

بر این اساس، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تاکنون هر ثبت سفارشی را که در حوزه دارو و شیرخشک، با اولویت ارسال کرده است بانک مرکزی ارز آن را بلافاصله تخصیص داده و تامین کرده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد