ریزش قیمت سکه تا کجا ادامه دارد؟

ریزش قیمت سکه تا کجا ادامه دارد؟

انتشار اخبار سیاسی، دیروز قیمت‌ها در بازار تهران را منفی کرد؛ به طوری که قیمت دلار 280 تومان کاهش یافت و هر قطعه سکه...

خبرآنلاین: انتشار اخبار سیاسی، دیروز قیمت‌ها در بازار تهران را منفی کرد؛ به طوری که قیمت دلار 280 تومان کاهش یافت و هر قطعه سکه به کانال 27 میلیون تومان سقوط کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی 24 ساعت گذشته قیمت دلار با کاهش 280 تومانی، به قیمت 49 هزار و 350 تومان رسید. هر قطعه سکه امامی نیز با کاهش 292 هزار تومانی، در بازار وارد کانال 27 میلیون تومان شد و در رقم 27 میلیون و 894 تومان ایستاد.

هر گرم طلای 18عیار هم در بازار یک‌هزار و 400 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به قیمت 2 میلیون و 328 هزار تومان رسید.

اما ریزش قیمت‌ها در بازار در حالی رقم خورد که دیروز دو خبر واریز 5.5 میلیارد یورو به حساب 6 بانک ایرانی و نیز ورود دو زندانی ایرانی آزاد شده از آمریکا به ایران منتشر شد.

در همین خصوص، رییس کل بانک مرکزی دیروز اعلام کرد: 5 میلیارد و 576 میلیون و 492 هزار یورو به حساب 6 بانک ایرانی نزد دو بانک الاهلی و الدخان واریز شده است.

محمدرضا فرزین درباره آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار کرد: در تاریخ 19 مرداد سال جاری کلیه منابع غیرقابل دسترس ایران در کره جنوبی که در حساب های دو بانک Woori و IBK و شعبه سيول بانک ملت نگه داری می شد، به حساب بانک مرکزی سويیس برای تبدیل به یورو منتقل شد.

وی افزود: در طی این مدت 6 بانک ایرانی کشاورزی، سامان، پاسارگاد، گردشگری، کارآفرین و شهر در دو بانک قطری الدخان و الاهلی حساب باز کردند.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انجام تمام پرداخت ها توسط کارگزاران بین المللی بانک های قطری و همچنین سويیفت صورت خواهد گرفت، گفت: در روز گذشته نامه رسمی از مقامات قطری دریافت کردیم که براساس آن حساب بانک ها ایرانی فعال شده و 5 میلیارد و 576 میلیون و 492 هزار یورو به حساب 6 بانک ایرانی نزد دو بانک الاهلی و الدخان واریز شده است.

فرزین تاکید کرد: کلیه منابع حاصله، ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریال هستند و بنا به مصالح ملی و در جهت تقویت ریال استفاده خواهد شد.

ريیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه شکایت ایران از کره جنوبی به دلیل عدم دسترسی به وجوه مزبور و کاهش ارزش آن به منظور دریافت خسارت در حال پیگیری است، گفت: دسترسی به منابع ارزی کشور در چند کشور دیگر نیز در حال انجام است که با تحقق قطعی، نتایج آن اعلام خواهد شد.

در این میان، برخی از کارشناسان و تکنیکال‌کارها اعتقاد دارند در شرایط کنونی کف قیمت سکه مرز 27 میلیون و 500 هزار تومان است که شکست این محدوده نیازمند اخبار مثبت قوی تر است.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد