اخبار مهم بورس فردا 29 مهرماه | تعلیق این نماد تا 9 آبان

اخبار مهم بورس فردا 29 مهرماه | تعلیق این نماد تا 9 آبان

بورس فردا 29 مهرماه در حالی آغاز خواهد شد که این اخبار می‌توانند بر روی آن تاثیرگذار باشند. پیشنهاد می‌شود قبل از معاملات فردا این اخبار را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، امروز اخبار بسیاری در حوزه بورس منتشر شد، اما به نظر می‌رسد این اخبار بیشتر از سایر اخبار بورس فردا را تحت تاثیر قرار دهند. پیشنهاد می‌شود قبل از معاملات فردا این اخبار را بخوانید.

1- معاون اجرایی ريیس‌جمهور: در حوزه نفت رشد تولید به 19 درصد افزایش یافته و روزانه 3 میلیون و 400 هزار بشکه نفت تولید می‌کنیم و این یعنی عملا تحریم‌های نفتی را به سخره گرفته‌ایم.
2- نرخ بهره بین بانکی در کانال 23.7 درصد/ نرخ بهره بین بانکی در هفته آخر مهر 1402 نسبت به هفته گذشته کاهش یافته
3- بانک مرکزی بنابر ثبت سفارش‌ها و اعلام اولویت‌ها و نظر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، از ابتدای امسال تاکنون برای واردات دارو، مواد اولیه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی 2.8 میلیارد دلار ارز تخصیص داده که بالغ بر 2.2 میلیارد دلار دلار پرداخت شده است.
4- کچاد هم نیروگاه می‌زند / پیرو افشاء صورت گرفته مورخ 14/10/1401 در سامانه کدال، مبنی بر برنده شدن شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) در مناقصه سازمان انرژی¬های تجدید پذیر و بهره¬وری انرژی برق (ساتبا) در احداث نیروگاه خورشیدی 100 مگاواتی در ساختگاه سامعی یک شهرستان اشکذر استان یزد، پس از طی مراحل انعقاد قرارداد، در روز 26 مهر ماه 1402 آیین کلنگ زنی و عملیات احداث نیروگاه خورشیدی چادرملو به ظرفیت 100 مگاوات در استان یزد با برآورد امکان تولید سالانه بیش از 190 میلیون کیلووات ساعت برق برگزار گردید
5- سیف‌الله امیری، مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: دیوان عدالت اداری عوارض صادرات مواد معدنی را که نیم درصد بود متوقف کرد و ما هم در تلاشیم که در این شرایط نامناسب بازار، عوارضی گرفته نشود
6- شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بر ضرورت تسریع در فروش بنگاه‌ها، اموال و املاک مازاد بانک‌ها و موسسات اعتباری ناتراز تاکید کرد.
7- پیشنهاد هییت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت ایرکا پارتصنعت (کاربراتور_ایران) / درصد افزایش سرمایه: 45 درصد
8- حفاری به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، نماد معاملاتی حداکثر تا تاریخ 1402/08/09 تعلیق می‌گردد

آخرین اخبار بورس و اقتصاد