راه بازنشستگی هموار شد+شرایط

راه بازنشستگی هموار شد+شرایط

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: درباره مصوبه مجلس شورای اسلامی در بند الحاقی «خ» ماده 29 لایحه لازم...

محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: افرادی که متقاضی بازنشستگی زودتر از موعد هستند می‌توانند اعلام بازنشستگی کنند که حقوق بازنشستگی آنها مطابق احکام مصوب مجلس شورای اسلامی برقرار خواهد بود.

محسن زنگنه در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی مواد ارجاعی از کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: درباره مصوبه مجلس شورای اسلامی در بند الحاقی «خ» ماده 29 لایحه لازم است توضیحاتی را بدهم. در تبصره پنج این بند مربوط به افزایش سن بازنشستگی این اختیار به دستگاه‌ها داده شده که برای اعلام بازنشستگی فرد اقدام کنند.

زنگنه همچنین گفت: طبق تبصره 6 هم افرادی که مایل به بازنشستگی زودتر از موعد هستند از شمول بندهای یک تا پنج این ماده خارج می‌شوند و می‌توانند بدون توجه به آن اعلام بازنشستگی کنند.

در جلسه صبح امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی موضوع افزایش سن بازنشستگی را به تصویب رساندند؛ تبصره‌های 5 و 6 مورد اشاره زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق به شرح زیر است:

« تبصره-5 چنانچه دستگاه ها به خدمات برخی از کارکنان نیاز نداشته باشند حسب مورد می توانند بدون لحاظ زمان های مذکور با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و موافقت معاون اول ريیس جمهور بر اساس قوانین مربوط نسبت به صدور احکام بازنشستگی آنان اقدام کنند.

تبصره 6_ افرادی که با تقاضای خود مایل به بازنشستگی زودتر از موعد فوق الذکر باشند، بازنشستگی آنها مطابق قوانین مربوطه و بدون رعایت بندهای(1) تا (5) بلامانع است و حقوق بازنشستگی آنان مطابق احکام این سند برقرار خواهد شد.»

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد