برگزاری آزمون های پایان دوره بازار سرمایه برای افراد ورودی جدید است

برگزاری آزمون های پایان دوره بازار سرمایه برای افراد ورودی جدید است

بهشتی سرشت گفت: با آزمون های پایان دوره به دنبال پایان شایعات هستیم.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در حاشیه نشست برنامه رونمایی از سامانه جدید برگزاری آزمون‌های حرفه بازار سرمایه علیرضا قنادان مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس  در رابطه با نقش آموزش گفت: شاید یکی از موضوعات مهم بحث آموزش باشد که یکی از ماموریت‌های مهم شرکت توسعه و آموزش بورس است.

او ادامه داد: فرهنگ سهامداری با آموزش متفاوت است گروه هایی وجود دارند که اصلا به نیاز‌های آموزشی خود نرسیده اند و برای فرهنگ سازی مجموعه، اقداماتی هست که ما به سراغ افراد می‌رویم که برای آن برنامه‌های مختلفی داریم و در حال توسعه آن هستیم.

مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس تصریح کرد: در حوزه آموزش مخاطب به دنبال گذراندن آموزش است که افراد به 4 دسته تقسیم می‌شوند؛ گروه اول مردم عادی هستند که مهم‌ترین روش برای آن‌ها روش غیر مستقیم است و باید یک سری اطلاعات در زمینه و برخی موارد مانند کنترل ریسک را آموزش ببینند.

او ادامه داد: گروه دوم افرادی هستند که در حوزه تخصصی در حال فعالیت هستند. دسته بعد مجموعه ناشران هستند، به طور کلی و با دید وسیع‌تر و دسته آخر که مهم‌ترین آن است در سطح سیاست گذاران است افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، اما از جزییات آن اطلاعات کامل ندارند.

مصطفی بهشتی سرشت معاون اجرایی سازمان بورس تصریح کرد: کمتر از 4 درصد سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم است در حالی که در برخی از کشور‌ها این عدد 70 درصد است، بنابراین ما در این حوزه بسیار با دنیا فاصله داریم. با گسترش سرمایه گذاری غیر مستقیم ان شاالله شاهد فراز و فرود کمتری خواهیم بود.

بهشتی در رابطه با آزمون تخصصی بازار سرمایه اظهار کرد: در گذشته در زمینه بحث mba بازار سرمایه یک تردید‌هایی ایجاد شده بود. در چند ماه گذشته به دنبال شفافیت در این زمینه بوده ایم و خوشبختانه توانسته‌ایم از آن دفاع کنیم و آن را تثبیت و توسعه دهیم. موضوع آزمون پایان دوره برای افراد ورودی جدید است و افراد دیگر هیچ کدام نیاز به آزمون پایان دوره ندارند.

این مقام مسيول در ادامه اظهار کرد: یک بخش از علت وجود این آزمون به دلیل شایعه‌هایی مربوط به نظارت‌ها بوده است. در برخی از شایعه حتی فروختن مدرک هم مطرح بود که برای برطرف شدن این شایعات بحث آزمون پایان دوره مطرح شد که این آزمون مانند آزمون جامع است و شروط آن هنوز اعلام نشده و سختگیرانه اصلا نیست و ما فقط به دنبال خاتمه دادن به شایعات بی اساس هستیم.

در ادامه قنادان گفت: چند تسهیل در دبیر خانه انجام شده است. در گذشته فقط پذیرش از افراد شاغل در نهاد‌های مالی است، اما حال دست آموزشگاه‌ها باز شده است. افراد اگر علاقه مند به دریافت گواهینامه حرفه‌ای باشند، می‌توانند در آزمون پایان دوره نیز شرکت کنند و دوره دو ساله به دو دوره یک ساله با دو مدرک حرفه‌ای شکسته شده است، موضوع بعد اینکه در زمینه با آزمون باید گفت نرخ قبولی از این آزمون‌ها می‌تواند ملاک بر کیفیت آموزش موسسات باشد.

بهشتی در رابطه با استاندار سازی آزمون‌ها گفت: در این زمینه بازنگری‌هایی نیز صورت خواهد گرفت. به طور متوسط نرخ قبولی در آزمون‌ها 20 درصد است، caf به عنوان یک آزمون بین المللی نرخ قبولی اش در آزمون‌های 10 درصد است که با توجه به مراحل مختلف یک در 1000 است که با توجه به درصد قبولی آزمون‌های ما این موضوع نشان دهنده مطلوبیت و استاندارد بودن آزمون‌های ما است.

انتهای پیام/

local_offerبرچسب‌ها:
سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه

سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به نکته ای که از نگاه فعالان بازار سرمایه مغفول مانده و حسابگری بودار دوستان رسانه ای و یک شایعه منفی در راه پله ها و...

BourseNews.ir/
سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟

سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: استفاده از فیلترشکن کمترین مشکلی است که سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری با آن مواجه است.

YJC.news/
بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته سبز شد؛ رشد 9 هزار واحدی شاخص کل بورس

بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته سبز شد؛ رشد 9 هزار واحدی ش...

شاخص کل بورس امروز با رشد 9 هزار و 497 واحد، روی پله یک میلیون و 393 هزار و 949 واحدی قرار گرفت.

YJC.news/
معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکرد معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه

معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکر...

معاملات الگوریتمی که در همه بازارهای مالی جهان در حال انجام است، در بورس تهران،‌ سهامداران خرد و حقیقی را با چالش‌هایی مواجه کرده است.

FarsNews.ir/
حرکت بازار سرمایه بعد از دانه پاشی

حرکت بازار سرمایه بعد از دانه پاشی

بورس از کمبود نقدینگی رنج می برد و مادامی که پول های بزرگ وارد این بازار نشود، بازار سرمایه رشد نخواهد کرد.

BourseNews.ir/
رشد 83 درصدی فروش شرکتهای بورسی در نیمه امسال/دولت از آخر شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است

رشد 83 درصدی فروش شرکتهای بورسی در نیمه امسال/دولت از آخر شهریور ا...

مدیرعامل فرابورس ایران از رشد 83 درصدی فروش شرکت‌ها در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: سود خالص شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه در نیمه اول سال 1400 نسبت به سال قبل رشد 72 د...

FarsNews.ir/

دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است

بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد

بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط...

هامونی گفت: جو سازی و تبلیغات منفی که درباره انتشار صکوک توسط دولت صورت می گیرد، صحت ندارد.

YJC.news/
سوءمدیریت، بزرگترین ریسک بازار سرمایه است

سوءمدیریت، بزرگترین ریسک بازار سرمایه است

مهدی سوری، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، ارزنده بودن شرکت‌ها و سهامشان در ساده‌ترین مدل‌های ارزش‌گذاری، تابع دو متغیر است: ابتدا آینده‌ای که...

EghtesadOnline.com/
کدام صنایع بورسی پیشرو می‌شوند؟ / چالش‌های اقتصادی پیش روی بازار سرمایه

کدام صنایع بورسی پیشرو می‌شوند؟ / چالش‌های اقتصادی پیش روی بازار س...

شاخص کل در روزهای اخیر نزولی بوده است. در چنین شرایطی، کدام واقعیت‌های اقتصادی در کشور را باید در تحلیل آینده بازار بورس در نظر گرفت و صنایع بورسی پیشرو در بازار کدامند؟

TejaratNews.com/
بازار سرمایه زیر سایه ابهامات

بازار سرمایه زیر سایه ابهامات

به نظر می‌رسید با ورود به هشتمین ماه سال و همزمان با انتشار گزارش 6‌ماهه شرکت‌ها بازار تغییر مسیر دهد اما با وجود پیش‌بینی‌ها شاخص در روز اول آبان عقب‌نشینی کرد.

EghtesadOnline.com/
رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت...

رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت...

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جای خالی چند سیلی زن در بازار سرمایه و مادرخرج گمشده سعادت آباد و فضایی هایی که به زودی جیره خوار ما خواهند شد و فرصتی که تورم برای ماکارونی سازان ایجاد کرد و.....

BourseNews.ir/
بازار سرمایه به کمک سرمایه گذاران مسکن می آید؟

بازار سرمایه به کمک سرمایه گذاران مسکن می آید؟

بازار سرمایه به کمک ابزارهایی چون صندوق پروژه می‌تواند بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری‌ در حوزه مسکن باشد.

EghtesadOnline.com/
متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه

متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید ب...

بورس در هفته پایانی مهرماه روند نسبتا صعودی داشت. رشد ارزش صف‌های خرید در این هفته می‌تواند امیدواری برای فعالان بازار سرمایه ایجاد کند تا به آینده بازار سرمایه امید داشته باشد.

FarsNews.ir/
پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟

پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟

بازار سرمایه در نیمه نخست امسال تنها حدود شش درصد بازدهی داشته است. با وجود این، برخی کارشناسان هنوز به آینده آن امیدوارند. بعضی دیگر اما نگاه مثبتی به آینده بورس ندارند.

TejaratNews.com/
اوضاع بازار ارز از نگاه ريیس کل بانک مرکزی آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو + جدول فروش و جزيیات پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از بازار ارز/ آرامش در انتظار بازار ارز است علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟ افزایش جوجه‌ریزی در آبان ماه/ مرغ ارزان می‌شود؟ 60 ثانیه 5 آبان 1400 اعلام جزيیات توافق ایران و ترکمنستان قرعه‌کشی 5 محصول طرح فروش فوق‌العاده سایپا دستورالعمل درج قیمت بر کالاها ابلاغ شد احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان قطعی پمپ‌بنزین‌ها، مرغ را کمیاب کرد آخرین وضعیت از جایگاه‌های سوخت/ 340 جایگاه به سامانه هوشمند متصل شد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت سراسر کشور سکه تمام بهار 75 هزار تومان گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/5 قیمت‌های عجیب قوری و کتری‌های لاکچری آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان توزیع سود 170 شرکت سهامی از طریق سامانه سجام اتصال 340 جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند تولید روزانه 940 میلیون مترمکعب گاز در زمستان امسال سود سهام شستا واریز شد بهره گیری صحیح از فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه فروش خوب فولادی‌ها در بورس کالا 2 پیش‌بینی از روند هفته آینده بورس/ شاخص رشد می‌کنند؟ بهره گیری صحیح فناوری‌های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟ «فیدلیتی» به تالار بورس کالا نزدیک شد وقتی وزیر نفت هم از حضور سرزده ريیسی غافلگیر شد در سایه سکوت مسيولان، شاخص کل بورس حدود 3 درصد ریخت آیا بنزین گران می‌شود؟ + ویديو عذرخواهی وزیر نفت از مردم برای اختلال در سامانه هوشمند سوخت شرط مهم حذف یارانه پردرآمد‌ها گزارش عملکرد مهرماه بیمه دانا منتشر شد از مردم به خاطر اینکه در برخی جایگاه‌ها معطل شدند عذرخواهی می‌کنم اصول سرمایه‌گذاری رکود در بازار خودرو افزایش سرمایه بانک ایران زمین تایید شد قیمت گذاری دستوری خودرو را حذف کنید هفت ماه طلایی در کارنامه ونوین ثبت شد بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته سبز شد؛ رشد 9 هزار واحدی شاخص کل بورس بهره گیری صحیح فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور علی رستمی مدیر عامل شستا شد شاخص گروه بیمه تا جبران زیان سهامدارانش 70 درصد فاصله دارد! معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکرد معاملات الگوریتمی در بازار سرمای... نامه ريیس سازمان بورس به وزیر صمت درباره قیمت گذاری خودرو جزيیات وام جهش تولید مسکن اعلام شد بورس چگونه به مسیر صعودی بازمی گردد؟ هشدار عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره اتفاقات اخیر رشد 9 هزار واحدی شاخص بورس / تاثیر مثبت شیمیایی‌ها در شاخص