افزایش 10 دلاری قیمت طلا در معاملات امروز

افزایش 10 دلاری قیمت طلا در معاملات امروز

قیمت طلا با کاهش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا 10 دلار و 76 سنت افزایش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با کاهش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت.

از طرفی سرمایه‌گذاران منتظر انتشار نتیجه آخرین جلسه نشست فدرال رزرو و راهنمایی بیشتر در مورد چشم‌انداز نرخ بهره هستند. این نتیجه امروز بعدازظهر منتشر خواهد شد و بروز نشانه‌هایی از کند شدن تورم در آمریکا، انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره را تقویت کرده است.

هر اونس طلا با 10 دلار و 76 سنت افزایش 1988.83 دلار فروخته شد.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در این رابطه گفت: «ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا کاهشی است. تقاضا از سوی بانک‌های مرکزی تقریبا بالاست. تمامی این موارد، عامل افزایشی برای قیمت طلاست.»

از آنجا که سرمایه‌گذاران انتظار دارند نرخ بهره آمریکا سال آینده کاهش یابد، ارزش دلار به کمترین رقم بیش از 2 ماه و نیم اخیر رسید. کاهش ارزش دلار، طلا را برای مالکان سایر ارزها گران‌تر می‌سازد.

سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا هفته گذشته به کمترین رقم 2 ماه گذشته رسید.

بازار تاحد زیادی انتظار دارد که فدرال رزرو نرخ بهره را در نشست ماه دسامبر بدون تغییر حفش کند و بیش از 50 درصد احتمال می‌دهند که نرخ بهره 0.25 درصد کاهش یابد.

کاهش نرخ بهره بر جذابیت طلا به عنوان دارایی بدون بهره می‌افزاید.

میر تصریح کرد: «من فکر نمی‌کنم در این بیانیه اتفاق خاصی بیفتد... قرار نبود هیچ اشاره‌ای به کاهش قیمت‌ها نشده است، جروم پاول در کنفرانس خبری خود به وضوح این را بیان کرد. این فقط بازار است که انتظار دارد، فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد.»

پایان پیام/

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد