بررسی آمارهای مهم بورسی در ماه گذشته | ماه قرمز شاخص‌ها

بررسی آمارهای مهم بورسی در ماه گذشته | ماه قرمز شاخص‌ها

بررسی آمارهای بازار بورس نشان می‌دهد که ارزش کل معاملات و همچنین حجم کل معاملات این بازار در آبان ماه نسبت به آذرماه نزولی بوده است. همچنین از میان بازارها تنها بازار بدهی طی یک ماه گذشته روندی صعودی داشته و همه شاخص‌ها نیز حرکتی نزولی را پشت سر گذاشتند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ارزش کل معاملات در آبان ماه 808 هزار و 61 میلیارد ریال بوده که نسبت به آذرماه که یک میلیون و 103 هزار میلیارد ریال بوده 26.75 درصد کاهش را تجربه کرده است. همچنین حجم کل معاملات از 135 هزار و 878 میلیون در آبان ماه تا رقم 113 هزار و 769 میلیون سهم در آذرماه نزول کرده است که کاهشی 16.27 درصدی را نشان می‌دهد.

 پیشی گرفتن بازار بدهی از سایر بازارها

در میان بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله تنها بازار بدهی در آذرماه نسبت به آبان ماه روندی صعودی داشته است به طوری که ارزش معاملات در بازار اول سهام با 37.66 درصد کاهش از 419 هزار و 928 میلیارد ریال در آبان‌ماه به 261 هزار و 803 میلیارد ریال در آذرماه رسیده است. ارزش معاملات در بازار دوم سهام نیز در آبان‌ماه نیز 324 هزار و 892 میلیارد ریال بوده که با 26.39 درصد کاهش به 239 هزار و 151 میلیارد ریال در آذرماه رسیده است.این در حالی است که ارزش معاملات در بازار بدهی 12.9 درصد رشد کرده و از 49 هزار و 519 میلیارد ریال در آبان‌ماه به 55 هزار و 507 میلیارد ریال در آذرماه رسیده است.

از طرف دیگر ارزش معاملات در بازار مشتقه از 10 هزار و 23 میلیارد ریال در آبان‌ماه به 602 میلیارد ریال در آذرماه رسیده که کاهشی 41.15 درصدی را نشان می‌دهد. این آمار در صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله نیز نزولی است و ارزش معاملات در صندوق‌ها با 18.46 درصد کاهش از 307 هزار و 812 میلیارد ریال در آبان‌ماه به 250 هزار و 977 میلیارد ریال در آذرماه رسیده است.

ماه قرمز شاخص‌ها

شاخص کل و همچنین شاخص کل با معیار هم وزن نیز ماه نزولی را پشت سر گذاشتند به طوری که شاخص کل بورس با 4.94 درصد کاهش از یک میلیون و 386 هزار واحد در آبان‌ماه به یک میلیون و 318 واحد در آذرماه رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم با کاهشی 9.16 درصدی از رقم 383 هزار و 326 واحد در آبان‌ماه تا رقم 348 هزار و 213 واحد در آذرماه کاهش یافت.

اعلام میزان مالیات بر دستمزدها در 1401 قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد | آخرین قیمت پژو، رانا و تیبا | 5 بهمن 1400 ريیسی: سلطه دلار باید شکسته شود قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد مالیات عجیب خانه های لوکس به کجا رسید؟ «افزایش قیمت بنزین» کابوس ريیس جمهور مدیرعامل بانک رفاه: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم 6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران یارانه 500 هزار تومانی در راه است مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد... سرپرست مدیریت بیمه‌های اشخاص بیمه رازی: فرآیند بررسی و پرداخت هزینه‌های درمان تسریع یافت ریزش قیمت آیفون‌های بازار/ جدول قیمت‌ها روند نزولی بازار سرمایه / تک سهمی که در بورس افت... یک نماینده بیمه رازی: طوفان‌های اینستاگرامی در تقویت برند بیمه رازی بسیار اثرگذار است ازدواج افراد مسن برای گرفتن وام ! افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طی 2 سال گذشته 10 درصد زعفران تولید شده در کشور در بورس کالا... فروش ملی مس با رشد 101 درصدی همراه شد ​ آغاز پیش ثبت نام سفرهای سوریه از فردا گندم های وارداتی از روسیه آلوده است؟ توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است افزایش قیمت غیرقانونی لوازم خانگی فقط 10 درصد زعفران تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می‌شود هفت تپه‌های دولت روحانی تمامی ندارد! / خصوصی‌سازی مشکوک یک فروشگاه زنجیره‌ای به کمک واردکنندگان برنج خبر ویژه برای معامله‌گران خودرو/ شرایط درج آگهی‌های... وضعیت سبد سهام عدالت در 5 بهمن مردم آماده برف و باران‌های تازه باشند/‌ کاهش دما تا هشت درجه در برخی شهرها پیش بینی جذاب از آینده قیمت طلا و بیت کوین تفاهم‌نامه احداث پل مرزی اتومبیل‌رو بر رودخانه آستاراچای امضا شدپ اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی تشکیل شد آخرین قیمت سکه، طلا و ارز (5 بهمن) الزام مناطق آزاد تجاری و صنعتی‌ به درج قیمت تولید‌کننده در راستای شفاف‌سازی‌ ورود سیگنال های مثبت برجامی به بازار ارز وقوع انفجار در «کرکوک» عراق وزارت راه آیین‌نامه تشکیل «مرکز ایمنی حمل و نقل» را تدوین کرد مرغ را از این قیمت گران‌تر نخرید! رتبه اعتباری شما برای دریافت وام بدون ضامن چگونه تعیین می‌شود؟ بازار خودرو نه خریدار دارد نه فروشنده | اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار چقدر است؟ اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی تشکیل شد ایران و هند‌ سومین مسیر کشتیرانی به چابهار را راه‌اندازی کردند چهارمین جلسه دادگاه شرکت کروز برگزار شد وعده های بورسی که محقق نشد + فیلم افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طلا ریخت فاش شدن هویت ساتوشی چه بر سر بیت‌ کوین می‌ آورد؟... ایران و هند‌ سومین مسیر کشتیرانی به چابهار را راه اندازی کردند حقوق کدام سربازان5 میلیون تومان شد؟ وزیر نیرو درصدد تغییر ساختار وزارت نیرو گفتگو با طاهره جهانی | دوره آموزی که در 75 سالگی به دنبال یادگیری بورس بود!