پذیره نویسی صندوق کمان کاریزما، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری خصوصی

پذیره نویسی صندوق کمان کاریزما، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری خصوصی

صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی کمان کاریزما، از روز شنبه 19 تیر ماه تا 19 مردادماه 1400 به مدت 23 روز کاری در فرابورس ایران پذیره‌نویسی خواهد شد.

صندوق های سرمایه گذاری خصوصی از جمله صندوق هایی است که در شرکت های خارج از بورس که نیاز به تامین مالی برای رشد یا احیا دارند سرمایه گذاری می کند.

امیرحسین محرری، مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما در خصوص این پذیره نویسی گفت: گروه مالی کاریزما و شرکت مدیریت ثروت پایا، با هدف بهره‌مندی از بازده قابل توجه حوزه سرمایه‌گذاری خارج از بورس و تکمیل زنجیره ارزش خدمات خود در بازار سرمایه، در کنار صندوق‌های فعال در ابزار ها و اوراق بورسی، اقدام به تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی کرده‌اند. این صندوق با نام کمان کاریزما، با سرمایه ده هزار میلیارد ریال، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری خصوصی در بازار خواهد بود و شرکت مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما، مدیریت صندوق را بر عهده خواهد داشت.

محرری افزود: امیدواریم با استفاده از تجربه‌ی موفق موسسین صندوق در زمینه سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خارج بورسی بتوانیم ابزاری فراهم کنیم که عموم سرمایه گذاران نیز بتوانند از بازده موجود در این دسته از شرکت ها بهره مند شوند.

به گفته وی وجود بازار بزرگ بالقوه در صنایع موضوع فعالیت صندوق و قدرت چانه‎زنی بالای صندوق درخصوص سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها به دلیل نبود نقدینگی و شرایط سخت عملیاتی شرکت‌ها، ازجمله فرصت‌های این صندوق است. همچنین آماده سازی پروژه‌ها جهت ورود به بورس و تامین مالی از طریق بازار سرمایه نیز می‌تواند از طریق مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما صورت گیرد.

محرری در خصوص تامین مالی گزینه‌های سرمایه‌گذاری صندوق خاطر نشان کرد: با توجه به رویکرد متعارف در صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی مبنی بر استقراض، مدیریت صندوق در نظر دارد تامین مالی را در دو سطح «به پشتوانه دارایی‌های صندوق» و «به پشتوانه دارایی‌های شرکت‌های هدف» و با رعایت صرفه و صلاح سرمایه‌گذاران انجام دهد.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌بایست با هدف کسب بازدهی در بازه زمانی بلندمدت صورت پذیرد. صندوق کمان کاریزما از نوع ETF بوده اما تغییرات ارزش روز دارایی‌های این صندوق بصورت روزانه قابل مشاهده نبوده و بازدهی صندوق براساس عرضه و تقاضای بازار و عملکرد صندوق، در بازه‌های زمانی بلندمدت قابل بررسی است.

جذب منابع صندوق سرمایه گذاری خصوصی کمان کاریزما طی سه مرحله علاوه بر مرحله اول پذیره نویسی صورت خواهد گرفت.

در همین راستا محرری افزود: جذب منابع صندوق از طریق فراخوان مدیرصندوق و طی سه مرحله علاوه ‌بر مرحله‌ی اول پذیره‌نویسی طی دو سال صورت خواهد گرفت. عملکرد مدیر صندوق در نحوه سرمایه‌گذاری منابع جذب شده از طریق سامانه کدال و صورت‌های مالی میاندوره و پایان‌دوره قابل بررسی است و بصورت سالانه ارزش روز سرمایه‌گذاری‌های صندوق افشاء می‌شود.

پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی کمان کاریزما با نماد معاملاتی «کمان» از روز شنبه مورخ 19 تیر ماه 1400 آغاز خواهد شد و تا 23 روزکاری تا 19 مردادماه ادامه پیدا خواهد کرد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این صندوق می‌توانید به وبسایت رسمی گروه مالی کاریزما مراجعه کنید.

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

5 پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته آخر تیر ماه

پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته سوم تیر ماه

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیدا...

بورس در هفته اول خرداد با اینکه در 2 روز پایانی هفته سبزپوش بود، اما کاهش شاخص کل و شاخص کل هموزن در کل هفته نشان داد، تغییر روند بورس هنوز رخ نداده است.

FarsNews.ir/
چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ثبت نام های بی ثمر در سجام و شرکت هایی که برای سپرده گذاری مرکزی تره هم خرد نمی کنند و...

BourseNews.ir/
واریز 2 هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

واریز 2 هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس گفت: بورس در سال 99 منابع مالی خوبی را به دست آورد اما نتوانست چندان به زیر ساخت‌ها اختصاص دهد و در راستای کمک به سهامداران، 2 هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت واریز کرد.

TejaratNews.com/
بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی با حضور برخی مسيولان مربوطه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

TejaratNews.com/
انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

بازار سرمایه در سال 99 با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد. مجموعه عوامل بسیاری در این فراز و نشیب اثرگذار بودند و میتوان گفت در بسیاری از موارد، به بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

بورستهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت بوده است و آمارهای جدید هم نشانگر آن است که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و سوددهی و بازدهی شرکت ه...

Irna.ir/

تکیه به بازار سرمایه و رونق آن با شکل‌گیری شرایطی مانا

پنجره واحد خدمات بازار سرمایه رونمایی شد

پنجره واحد خدمات بازار سرمایه رونمایی شد

بورستهران- ایرنا- پنجره واحد خدمات بازار سرمایه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی شد.

Irna.ir/
معجزه‌ای برای بازار سرمایه

معجزه‌ای برای بازار سرمایه

بازار سرمایه فعلا عطش خرید ندارد، مگر آنکه به باور دلار 30 هزار تومانی برسد.

BourseNews.ir/
اختلال در نرخ بهره بانکی شاخص بورس را نزولی کرد / بانک مرکزی حاضر نشد بازار سرمایه را نجات دهد

اختلال در نرخ بهره بانکی شاخص بورس را نزولی کرد / بانک مرکزی حاضر ...

وزیر اقتصاد با بیان اینکه اگر فروش اوراق انجام نمی‌‌شد به تورم فعلی کشور 36 درصد هم اضافه می‌شد، گفت: بانک مرکزی حاضر نشد به اندازه 11 هزار میلیارد تومان ارز بخرد و بازار سرمایه را نجات بدهد، اگر اختل...

TejaratNews.com/
تسهیل فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تا 48 ساعت آینده

تسهیل فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تا 48 ساعت آینده

بورستهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اواراق بهادار به همه مجموعه‌های نهاد ناظر بازار سرمایه ماموریت داد تا طی 48 ساعت آینده، موانع پیش روی هلدینگ‌ها رفع و فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تسهی...

Irna.ir/
هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه رمز ارزی که به ماه پرتاب شد توانمندی فولاد مبارکه برای صادرات اسلب گاز ترش/ بی‌اثر بودن تحریم‌ها نتیجه خودکفایی کشور است تنور داغ معاملات بورس در نخستین ماه تابستان حرکت به سمت نوآوری‌هایی فراتر از دیفای در شبکه اتریوم معرفی گوشی جدید شیايومی پوکو F3 GT + قیمت

در حال بارگیری...