چهل و یکمین شماره نشریه ارتباط ایران زمین منتشر شد

چهل و یکمین شماره نشریه ارتباط ایران زمین منتشر شد

با آنکه مدت زمان زیادی از ظهور و عمر نيوبانک‌ها در جهان می‌گذرد؛ اما این مدل از بانکداری در ایران پدیده‌ای نوظهور است و با وجود جذابیت‌های فراوانی که دارد، به دلیــل عدم صدور مجوز‌های لازم تاکنون، فراهم نبودن زیرســاخت‌ها و عدم هماهنگی نهاد‌های زی ربط با یکدیگر در این حوزه، هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است.

به گزارش بورس نیوز، از ســویی برخی از کاربران و حتی کارشناســان مســايل مالــی، کارکرد نرم افزار‌های بانکی را با نيوبانک‌ها هم تراز تصور می‌کنند و به طور مشخص آن را درباره پلتفرم‌های بانکی نظیر «فراز» نیز صــادق می‌دانند. بر همین اساس روابط عمومی بانک ایران زمین بر آن شد تا در این مقاله تحقیقی، ضمن بازتعریف دقیق نيوبانک، تفاوت‌های اصلی و زیربنایی پلتفرم متعلق به این نهاد مالی را با نيوبانک بیان کند.

در این شماره از نشریه می‌خوانیم:
سید محمدحسین استاد سردبیرنشریه ارتباط ایران زمین؛ فصل پاییز و به ویژه ماه مهر یادآور خاطرات شــیرین بســیاری است. به صدا درآمدن زنگ مدرسه هنوز در حافظه ما نوید آگاهی، دســت یابی به دانش، اتفاقات خوب و رفاقت‌های ماندگار را می‌دهد. ماه مهر برای هم نسلان ما به معنای واقعی کلمه آغاز تجربه‌های شیرین و یادگیری‌های ماندگار بود.

این مقدمه را گفتم که برسم به ماه مهر 1400 و دانش آموزانی که به لطف واکسیناسیون سراسری می‌توانند دوباره به نیمکت‌های خاطره ساز مدرسه برگردند؛ دانش آموزانی که سال گذشته بر آن‌ها بسیار سخت گذشت و علی رغم تلاش بی شايبه آموزگاران در حوزه آموزش مجازی، بازهم دوری از دوستان و ارتباط‌های حضوری نزدیک، اثر خود را بر روحیه آن‌ها گذاشت و کارایی آن‌ها را کاهش داد. این مســاله از چشــمان بانک ایران زمین دور نماند و ازآنجاکه آمدن روز‌های خوب را از پس شرایط دشوار پیش بینی می‌کرد تصمیم گرفت به استان خوزستان برود و یک مدرسه شش کلاسه در روستای دارخوین و یک مدرسه دو کلاسه در کاظم حیدر کرخه برای دانش آموزان عزیز و آینده ساز این مناطق احداث کند.

خدای بزرگ را شاکریم که توانستیم درست در سال تحصیلی جدید به سهم خود بر لبان دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها در استان خوزستان لبخند مهر بنشانیم و دغدغه آموختن علم در مکان نامناسب، رفت وآمد در سرما و...؛ را برای این دو روستا برطرف کنیم. خوشبختانه با تسریع واکسیناسیون عمومی و واکسینه شدن تعداد پرشماری از دانش آموزان، این عزیزان می‌توانند با حضور در مدرسه و کلاس درس، حرکت در مسیر علم آموزی را با جدیت بیشتر از سر بگیرند. عقیده قلبی من این است که هرکجا چراغ علم روشن شود و پرچم دانش و آگاهی بالا برود، بیرق جهل و خرافات و تعصب فرومی افتد و زمینه رشد و توسعه پایدار در آن منطقه فراهم می‌شود؛ همچنین بانک ایران زمین واقف است که استان بزرگ و راهبردی خوزستان ظرفیت‌های چندوجهی و عظیمی دارد و این نهاد مالی خرسند است که می‌تواند قدمی هرچند کوچک در جهت پیشرفت علمی مردم شریف این خطه بردارد.

* افتتاح دو مدرسه در استان خوزستان با هدف عمل به مسيولیت اجتماعی
* دیدار معاون فناوری اطلاعات با مسيولان سازمان حمل و نقل شهرداری رشت
* بانک ایران زمین؛ در قبال جامعه مسيول هستیم
* حوزه اجتماعی؛ انواع پویش‌های بانک ایران زمین
* ارايه خدمات متنوع اجتماعی در دوره شیوع کرونا
* نقش پررنگ مسايل زیست محیطی در بانک ایران زمین
* رادیو آوای ایران زمین؛ پادشاه فصل ها، پاییز
* برگزاری دوره آموزش کارگاهی بازار یابی خدمات بانکی
* اعلام اسامی برندگان مسابقه پادکست آموزشی اعتبا اسنادی داخلی
گزارش اخبار استان ها، مقاله، پرونده، گفتگو و مصاحبه با مدیران موفق، فناوری، بانک‌های جهانی، دانستنی، مناسبتی، ایران شناسی، فرایند، سلامت، ایران زمین در رسانه ها، آشنایی با نحوه کاشت و پرورش گیاهان و با هنرمندان از دیگر قسمت‌های جذاب نشریه ارتباط ایران زمین است.

اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت